Poslední vládce větru (2010)

Shyamalane, shyamalane...tak bezduchou přehlídku baletních čísel, navíc ukončenou v tom nejlepším (otevřenými dvířky pro druhý díl, který vzhledem k tržbám asi nepříjde) sis mohl odpustit. Akce je přímo příšerná - nepřehledná, dětinská a strašně laciná, herci toporní až běda a nájezdníci z ohnivého národu by si mohli podat ruce z piráty z Vodního světa... Prostě strašné...

Bathory (2008)

Strašně natahovaná nudná (a místy i směšná) slátanina se silně klesající kvalitou po celých 138 minut.

Expendables: Postradatelní (2010)

Trochu vadil příliš rychlý střih, rozklepaná kamera a Jet-Li resp. jeho role. Nicméně jinak solidní vzpomínka na všechny "Ramboidní" filmy.

Oštrozok (2002) (seriál)

trošku odlišný, ale rozhodně ne špatný večerníček.

Královna ročníku (2007)

Pěkná středoškolská pohádka. Amanda se jako vždy roztomile šklebí, klišovitý (a očekávaný) scénář funguje, looseři vyhrávají a vše je krásně zabaleno do amerického patosu se spoustou odkazů na Sněhurku. Pohodička.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Typický blockbuster na velké plátno. Nádherná výprava, solidní herci a průměrná akce - hodně mi vadil přílišný zoom na všechny možné části těl. Naopak mi vůbec nevadil při zoomovaní mimo akční sekvence (třeba na třesoucí se Gemminy rty :o)

Vlkodlak (2010)

Technicky výborně zpracované, atmosféra vynikající, ale film postrádá jakékoli momenty překvapení a napětí. Vzhledem k obsazení a rozpočtu jsem čekal rozhodně víc.

Kniha přežití (2010)

Strašně neakční, strašně natahované, strašně dlouhé. Pořád čekáte, kdy se konečně semele nějaká pořádná akce a ono nic. Denzel v roli ošumtělého tuláka chodí sem a tam. Potkává lidi, ty zlé zabije, obere o boty a jde zase dál. Na druhé straně Gary v roli rádoby diktátora, který však pro expanzi své malé společnosti potřebuje Bibli (kterou označuje jako nejúčinější zbraň na ovládnutí slabomyslných lidí). No a shodou náhod si poslední existující výtisk Bible nese ve svém batůžku právě Denzel. A tak je to pořád dokola. Do toho se zamotá (dle standardního klišé) sličná dá dáma, po které zase touží Garyho pravá ruka - jako z Top Ganu oblečený mariňák ztvárněný Rayem S. To vše v postapokalyptickém kabátě, který už jste viděli X-krát dokola.

Železné srdce (1992)

tak slabého hlavního hrdinu jsem dlouho neviděl. A Bolo stráví na plátně více času navlékáním čelenky než bojem....

Káťa a Škubánek (1982) (seriál)

Vynikající dabing Molavcové, výborné příběhy. Jeden z nejlepších večerníčků.