Trosečník (2000)

Dobrý, chytrý a nosný příběh, který si dovede udržet pozornost až do konce konců. Filmově skvěle vyvedeno, nádherná podívaná, pasující hudba. Výkon a proměny Toma Hankse obdivuhodné. Akorát ten FedEx nemuseli tak předstrkovat.

Byl jsem při tom (1979)

Báječná rozehrávka s geniálním návratem Petera Sellerse. Nabízí se srovnání s dalším zpracováním příběhu se prostoduchým hrdinou "Forrest Gump" (1994).

Skleněný (2019)

Narušený má spoustu identit. Aj taj, někdo to tak má rád.

Blok 99 (2017)

Pomalá řízná revenge, jejíž větší část se odehrává ve věznicích. Kdo nemá rád špatné konce, tak by se na to neměl dívat, protože syrová surovost je tam až do konce.

Osamělý vlk McQuade (1983)

Filmově je to opravdu vlk (kožní zánět vznikající hojným pocením na místech, kde se kůže o sebe tře). Je to škvár z pravěku videokazetového období. Já to tehdy neviděl, tak bych tomu možná teď i něco prominul.  Mám podezření, že to nemůže být náhoda, ale že taková hloupost vznikla cíleně. Nedá se ale nevzpomenout na řízné role Davida Carradina ve filmech Kill Bill.

Smrt přichází v dešti (1965)

Docela svižná i vtipná detektivka, kde primář Sova autoritativně vyšetřuje.

Smrt jí sluší (1992)

Pár dobře trefených černých ran do Hulyvoodoo, ale tak černé a tak dobře napsané a provedené, jak tvrdí legenda, to zase není.

G. I. Joe (2009)

Přezbrojená přeakčněná střílečka a k tomu laserové paprščeky, nesmyslné kropení, kudly, meče, neoprénové gumokostýmy atomu podobně. Může být, ale když už to stálo tolik peněz, tak kde je příběh?

Hra o jablko (1976)

Filmově a výtvarně průkopnicky velmi dobře odvedeno, řízně dobové, ale dnes je dnes a znepokojivý střih trochu otravuje a nadsázková satira už dnes nějak nemá ostrost.  To by se všechno dalo odečíst na účet doby, ale je Menzel herec? A co je to silné obsahově poselství?