Buffy, přemožitelka upírů - Ještě jednou a s citem (2001) (epizoda)

Obecně moc nemusím, když se do seriálu připletou muzikálové epizody (viz. HIMYM, Dva a půl chlapa). Ale v Buffy to mělo skvělou atmosféru, věčné a zvučné texty. I děj celkem ladil s tím co a proč zpívali.. Velká spokojenost!

Od soumraku do úsvitu (1996)

Co dodat... První polovina filmu výborně napsaná, skvělá atmosféra a výborný casting. Extrémně jsem si to užíval, ALE (!) pak přichází scéna v baru, která rozděluje celý dojem z filmu. Kouzelná Selma Hayek se v okamžiku promění v upíra. Tenhle snímek jde rázem úplně někam jinam :( Za první půli 5* a nic jiného, co s druhou to je otázka, ale asi 2* - celkově tedy 4* a to fakt protože dokud se neobjeví upíři, tak se jedná o nadstandartní snímek. 70%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tenhle seriál je něco, co nemá obdoby. Neexistuje žádný, žánrově a dějově podobný, který by dosáhl takové kvality. Trošku čeká, než si vás 1. série stáhne do děje, ale když to přijde, tak vás o to děj stejně připraví. 1. série - 90% --- 2. série jde kvalitou trošku nahoru, hlavně díky příchodu nových postav. No a to vezmeme-li v potaz legendární Černovodu, tak je to... TOP! 2. série - 100% --- 3. série se soustředí hodně na rozvoj Robba Starka, který zase vrcholí velmi dobrým finálem. Ale na děj nezanevře, ani na rozvoj do budoucna klíčových postav ať už Jona či Jamieho. Nicméně místy už je to trošku dlouhé a předvídatelné. 3. série - 90% --- Následující sérií se zase hodně posuneme a to za mě hlavně díky výbornému Pedro Pascalovi, a celkově kvůli tomu, co se odehrává v Králově přístavišti. A konečně následuje i epické finále, které i dobře rozehraje cesty dalším postavám. 4. série - 100% --- Kvalita šla podle mě trošku dolů, ale díky lince na Severu a velmi dobrém finále se stále dočkáme dobré série. 5. série - 90% --- Konečně šestou řadou se děj výrazně posune, postavy vyjdou se svých klidných pozic a jdou do světa. Budují se strany pro nadcházející rozepře o Iron Throne. Co se odehrává na Severu je naprostá fantazie, zakončená bitvou tak legendární, že ji snad nešlo napsat lépe. 6. série - 90% --- Výborně rozehraný děj předchozí sérií v nadcházející 7.sérii se nějak pozastaví, jakoby už scénáristé vyhlíželi konec. Pořád hádáte, kterou hlavní linku děj uzavře, protože přece do 6ti dílného finále se nemůže vlézt všechno! A právě tímhle se to zlomilo, závěrečné sérii není nijak ulehčeno. Prakticky nic se neuzavře, takže přestože jednotlivé epizody, až na jednu, která je hodně zaměřená na Samwella Tarlyho, která samotná nestojí za nic, si drží opravdu velkou kvalitu, tak už tak nějak tušíte, jak těžký úkol čeká tvůrce v poslední sérii. 7. série - 95% --- Finále je tady! V 6 epizodách se musí uzavřít 2 velké dějové linky, k nim musí vzniknout jedna nová a ta se zase musí uzavřít. K tomu všemu musí seriál nějak skončit. Proto je vidět, jak je děj uspěchaný, prakticky od druhého dílu série se nezastavíme. Lince s Cersei je věnovaná jen 1 epizoda ! A Daenerysiině duševnímu obratu prakticky jen minutky! Otočí o 180 stupňů jakoby nic. No a finále, kdy je rozvoj postavy Jona, která se tu budovala minimálně 3 série, je vrácena do původní pozice jakoby nic ?!. Dá hodně práce se s touhle sérií nějak smířit. Vůbec nějak ji přijmout jako finále je nesmírně těžké. 8. série - 70%

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Mně to baví! I v českém podání lze točit kvalitní sci-fi ... Strhující výkony obou protagonistů - Sováka i Medřické. Jeden z mála těch československých filmových "komedií", která mi přirostla k srdci. Je to jednoduchý, ale s nádherným rukopisem. 95%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Za mě totálně nejvtipnější seriál vůbec! Tohle je takový ten typ seriálu, kde když vidíte jednu epizodu, tak se fakt zasmějete a hned se cítíte lépe. Vzniká však potřeba vidět další epizody a stojí to vůbec za to ?... ANO! Prvních 7-8 sérií považuji za naprostý kánon. Charlie Sheen svým sarkasmem, skvělými hláškami naprosto ladí se zbytkem rodiny. Tenhle seriál je vynikající a jen dokazuje kolik kvalitních seriálů tu před 15-10 lety běželo. Neměl jsem to v plánu, ale zmíním se i o zbytku seriálu, respektive o Waldenovi. Ashtona ze srdce nenávidím a tahle role je jeden z hlavních důvodů. Kutcher je prostě herec svého kouzla, respektuji to, ale do komedií ať NELEZE ! Absolutně nemá potenciál vyplnit místo po Charliem. "Humornou část" se poté snaží převzít hlavně Jon Cryer coby Alan. A ono to není úplně zlé, fakt je ta snaha vidět, ale ani tak to moc nezvládne. Seriál postupně opustí Judith, Evelyn a z části i Berta, což je hodně znát. Nakonec opustí seriál i fakt hlavní postava - Jake, což je přelomová událost seriálu. Rázem už to vůbec ani nemá právo nazývat se "Two and half men". Mnohdy mi ještě v hlavě straší věta Berty, kdy říká že Alan má odejít a v domě by zůstal Charlie a Walden :(. 1. série - 100%. 2. série - 100%. 3. série - 100%. 4. série - 100%. 5. série - 100%. 6. série - 100%. 7. série - 100%. 8. série - 95%. 9. série - 80%. 10. série - 70%. 11. série - 60%. 12. série - 55%.

Buffy, přemožitelka upírů - Rodina (2000) (epizoda)

Je fajn si trošku zmapovat zázemí jednotlivých postav. Velmi zajímavé obsazení rodinných členů Tary. A Riley už mě vytáčí, vyhlížím jeho odchod ...

Buffy, přemožitelka upírů - Kdo jsi? (2000) (epizoda)

Za mě jedna z nejlepších epizod 4. série .. Důvod ? Odbočení od linky s Iniciativou. Naprosto brilantní stvárnění Buffy v podání Faith !

Časové pásmo bylo změněno