Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003) odpad!

Takovou blbost jsem už dlouho neviděl! Nechápu co tím chtěl autor říct, ale druhou šanci ROZHODNĚ nedostane!

3-iron (2004) odpad!

Upřímně nechápu proč má tento film takovéto hodnocení. Možná se jeho fanouškům líbí "hrdinovo" narušování soukromí jiných, stupidní posedlost golfem, masochismus při vyprovokovaném trestu na policejní stanici... Nevím. Asi asijaty ani některé své spoluobčany nechápu.

Sicko (2007)

Tento film vřele doporučuji (nejen) všem fanouškům amerického systému:)

Nestyda (2008)

Hvězdička za hvězdičky. Jinak byl film prázdný. Až na konci jsem přišel na to, že čekání na pointu bylo marné.

Občanský průkaz (2010)

Skvělý film blížící se kultovním pelíškům. Z mého pohledu nejlepší český film za poslední dobu.

Divoká planeta (1973)

Zajímavě zpracované. Animace v tu dobu asi nejlepší volba provedení. Chválím někdejší Československo-Francouzskou kooperaci.

Tráva (2005) (seriál)

První díl na mne osobně působil trochu zmateně. Úvod do děje mohl být zvládnutý lépe, protože jsem měl pocit, že koukám na seriál uprostřed děje. Jakmile jsem však poznal klíčové postavy a děj, tak to začalo být super. Za tuto část jsem dal s jistotou 5 hvězdiček. To bohužel netrvalo do konce druhé série. Osoby se začaly chovat "divně", nelogicky, hloupě. Celkový děj se stal parodií původních dílů (odpadem). Je možné, že seriál z takového prostředí způsobil, že se tvůrci "sjeli" tak, že nedovedli tvořit smysluplně. Asi je to této branži riziko povolání a následný pracovní úraz:) Zvrat pro mne nastal v době kdy se starší syn hlavní hrdinky vykradl tajný úkryt v "pěstírně". I kdyby nějakým neurčeným způsobem zjistil kde a který dům je zmíněnou pěstírnou, tak by nikdy nenašel tajný úkryt. "U-turn", který slíbil za "matroš" 300 tisíc, ale chtěl hrdinku okrást, trvá na "finanční kompenzaci" i po zničení "matroše". Jako kdyby se zločinec při přepadení zjistil, že oběť němá peníze a tak jí řekl, že mu musí peníze donést. Co je to za blbost? Hrdinka však s blbostí souhlasí a místo, aby na zločince poslala nějakého kamaráda nebo to "zařídila sama", tak začne zločinci nosit úspory dětí na studia, či co to bylo. Nechápu proč ze super seriálu udělali odpad. btw: Docela pěkná (i když vlezlá) znělka. Škoda, že zde u seriálů nelze hodnotit jednotlivé série a musím to průměrovat.

90210: Nová generace (2008) (seriál)

Původně jsem plánoval shlédnout jen pilotní dvoudíl tohoto kýčovitého seriálu, abych si potvrdil co jsem o něm slyšel. Viděl jsem ovšem zatím všechny vysílané díly (Dnes má premiéru předposlední díl třetí řady) a pokud opravdu vznikne čtvrtá série, tak shlédnu i ji. Rád bych napsal, že to sleduji jen kvůli poslechu US angličtiny, ale není tomu tak. Tento seriál je pohádka. Kýčovitá pohádka s někdy až absolutně logicky nepochopitelným vývojem. Postavy reagují nepochopitelně, ale to je většinou vtipné. Tvůrci mají ambice vychovávat diváka. Ukázat mu jak jsou šprti oblíbení, natáčet porno je normální práce, když je dotyčná osoba plnoletá atd. V seriálu se je na co dívat. Kromě krásných herců, jde o detailně vytvořené prostředí rozvinutého konzumu. Studenti střední v milionářských autech. Slečny či paní nemají stejné oblečení nikdy 2x na sobě. Všude tolik krásných věcí! Je to ráj:) Povšimněte si prosím product placementu nápoje Dr. Pepper v první sérii. Nevím jak dabované, ale v originále je to docela sranda:)