RoboCop (1987) odpad!

Práci Verhoevena mám rád z Hvězdné pěchoty (ovšem pouze první díl). Jsem fanouškem tohoto druhu filmů. Například s Terminátorem je však RoboCop naprosto nesrovnatelný. Pamatoval jsem si, že se mi to ve 12 letech docela líbilo i když i tehdy mi celkem vadila postava samotného RoboCopa. Proč má sakra odhalenou pusu a jak je možné, že se mu do ní nikdo nikdy netrefil? Proč se autem rozjíždí s "průhrabem". Nemá cit? To, že pořád a do všeho vždycky střílí dávkou a v tom kratičkém zásobníku má zjevně nekonečno nábojů je další věc. Proč si proboha musí otáčet tu krochnu na prstě? Bezpečnou manipulaci se zbraní bych u příkladného policisty bral jako základ. Proč se hlavní "hrdina" s parťákem při své první akci proti přesile ještě rozdělili, když už nečekali na posily? Myslím, že tam měli oba za tuto fatální taktickou chybu zaplatit a zemřít. Podařilo se to jen jednomu a to navíc bohužel nějak špatně... Mnohem více se mi už tehdy líbila postava toho ED-209 (robotího kuřete), ale proč má nohy, když nezvládne schody? Kvůli tomu se robotům kola nohama nahrazují! Taková základní věc společně s tím, že se sám ani neumí po pádu otočit zpět na nohy, nebo být alespoň jakkoli bojeschopný je naprosto hloupé zvlášť pro robota do městského prostředí. Co dělá zahradní hadice na vodu na benzince a proč je v ní benzín? Proč má Robocop ten režim zatýkání, když většinou zločince jen zraní a nechá na místě? V celém filmu opravdu zadržel snad jen toho největšího záporňáka a to ještě "omylem" místo uškrcení, které mu nedovolil program. Takže postavy ani herci s hereckými výkony mne nezaujaly. Myšlenkové pochody postav, potažmo tvůrců filmu chvílemi absolutně nechápu. Provedení efektů na tu dobu asi OK, ale spíš mne trápily nedodělky typu prostřeleného skla v následném záběru netknuného apod. Takto bych mohl pokračovat celý film. V hodnocení moc přemýšlím zda dát jednu hvězdičku za snahu.. Ale je takto (s prominutím) "zmršený" pokus vůbec na nějakou hvězdičku? Dám max. 3%

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Profesionálně napsáno i zahráno

V zajetí rychlosti (2005)

Moc pěkný příběh o jednom sympatickém nadšenci a jeho cestě za snem ve vyzrálém věku. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Nenapadá mne vůči němu jediná výtka.

Smrtonosná past (1988)

Myslím, že tento film je tady plným právem na prvním místě mezi akčními filmy.

Kajínek (2010)

Nejstručněji jak tento film s oblibou popisuji je: "Americký akční film z českého prostředí." Nehledě na to jak to bylo doopravdy, tenhle příběh dává smysl a měl i docela logický děj. Před tím, než jsem na film šel, jsem nečetl žádnou recenzi, či hodnocení a případ Kajínka jsem znal jen letmo.

Sherlock Holmes (2009)

Pěkně natočený film jehož hlavní hrdina se jakoby shodou okolností jmenuje Sherlock Holmes. Osobně jsem si slavného detektiva představoval jinak. Za jakousi originalitu a zpracování dávám 55%, ale podruhé to vidět nepotřebuji.

Avatar (2009)

Originální příběh s výbornou grafikou cizí planety i s jejími obyvateli, který se musí líbit snad každému. Výborné grafice bych důrazně vytknul pouze úsek od 2:08 - 2:30 - animace lodi, kterou by v 3D studiu MAX udělal můj spolužák ze střední školy už před 10 lety. Rozhodně nepatří do takto propracovaného filmu. Jelikož je umístěna na začátku, tak mne to dost vyděsilo. Naštěstí se podobná hrůza ve filmu už dále nikde neopakuje (nebo jsem ji zaujetím do děje naštěstí přehlédl). Vůbec se mi nelíbí postava vědkyně - kuřačky, ale nepochybuji, že bez peněz od cigaretových konglomerátů by takový projekt šlo financovat hůře. Podle toho, že smrděla v citlivém umělém prostředí budov s recyklovaným vzduchem hádám, že by si tyto firmy přály, aby zákazy kouření přestaly platit. Snad tomu tak nebude. Zajímavé je, že její závislost v modrém těle avatara zřejmě neexistovala (o důvod víc snít o takovém světě). Ještě bych měl dodat, že špatně snáším jakýkoliv dabing, protože rád slyším kromě herců i jiné zvuky (ne jen jejich zbytky). Tento film jsem měl to štěstí vidět poprvé v kině v původním znění (s titulky). Člověk by neřekl jak může být těžké najít kino, kde to nehráli dabované.

Paranormal Activity (2007)

Takovým základním předpokladem kvalitního sledování tohoto filmu by měla být audiosoustava schopna dobře (a hlasitě) zvládat nízké basy. Když jej navíc budete sledovat večer, tak je úspěch zaručen. Tento film je pro mě jasný důkaz, že i kvalitní horor lze natočit bez přehršle krve a vyhřezlých vnitřností. Snad druhý film v mém životě při kterém jsem se bál (První byl film Vetřelec, když jsem byl malý kluk).

Terminator Salvation (2009)

Jako fanda všech třech předchozích Terminátorů cítím z tohoto pokračování velké zklamání. Každý z předchozích dílů byl špičkou efektů dané doby(T1-gumová maska+výbuchy, T2-počítačové efekty-tekutý kov+výbuchy, T3-špičkové počítačové efekty v kombinací se skutečnými scénami). Do tohoto pokračování v období po útoku strojů se měli možná tvůrci pustit až po dalším vývojovém skoku efektů, ale hlavně po získání lepšího scénáře. Většinu efektů hodnotím jako lepší průměr dnešních lepších akčních seriálů, ale počítačově modelovaný Arnold vypadal jako gumová maska v prvním dílu:( Nevím kde se v tom ztratilo tolik peněz, ale zřejmě většinu dostali manažeři nahrávacího studia a reklama v USA. Nemůžu si pomoct, ale u filmu jsem měl pocit jako kdybych hrál počítačovou hru, kterou nemůžu nijak ovládat. Za ne-úplnou blbost dávám hvězdičku, ale na rozdíl od předchozích dílů tento film už víckrát vidět nechci.

Venkovský učitel (2008) odpad!

Jelikož jsem si na tento film zašel do kina, tak jsem jej vydržel shlédnout do konce. Díky tomu jej nyní můžu objektivně zhodnotit jako jednoznačně nejhorší film, co jsem kdy viděl! Jednoduché postavy bez vlastní vůle ovládané pouze osudem, jednoduchý a navíc prázdný děj ubíhající neskutečně pomalu. Hrozná nuda a čistě promarněný čas.