Možná přijde i kouzelník

Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (více)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

Autogram

Ako malý som sa vždy tešil, že príde aj kúzelník. Ale nikdy neprišiel. A ani nemusel, pretože o zábavu bolo postarané trojicou Lábus-Kaiser-Korn a keď sa objavil Mládek alebo Uďo, tak z toho bolo bolenie brucha aj na druhý deň. Nezabudnuteľné zostávajú Kaiserove porevolučné školské scény, to je už absolútna silvestrovská klasika. ()

mira007

Ve své době o dvě třídy lepší televizní zábava než cokoliv jiného, kterou táhlo trio Kaiser, Lábus a Korn. Jeden z mála pořadů, který úspěšně proplul přes rok 1989 ( dokonce nejlepší díly dle mého viz. scénka ze zkoušení ve škole o době 1989 v budoucnosti ) Po tsunami rádobypodobných pořadů TV nova v devadesátých letech dost pokřivil pohled i na tento pořad, ale přesto sentiment boduje i dnes. ()

Cibulka_C

Kapitola sama o sobě. 🤍 Pořad, který byl sám sebou a je naprosto geniální. Jeden z nejlepších v ČSR i v ČR. Asi opomenu některé československé písničky (vynechávám Jirku Korna 😍), které mi místy vadily, ale chápu jejich pointu. Ať z důvodu, že byly plné mystifikací a parodovány, nebo do nich místy třeba jen poznámkou zasáhli autoři. Takže přežít se naštěstí daly, narozdíl od Abecedy. Tady vznikla většina těch nezapomenutelných scének, kterých ještě pár hrají v divadle. Klíště, Hodina dějepisu, Vozembouch, Kubrt, Maryša, taky nesmím zapomenout na němčinu Ivana Mládka nebo recesi s Milošem Kopeckým a jeho dvojníkem panem Bílkem. 🙈 Televizní zábava v rukou profesionálů, kteří měli ten dar v krvi bavit lidi a vypadali velmi přirozeně. Zase chápu, že něco takového už skončilo, doba putuje kupředu. Nedovedu si představit tu chvíli, kdy se odvysílal poslední díl a byl konec. Deset let jelo něco tak geniálního a když si to pustíme teď, pěkně popořadě, můžeme pozorovat, jak všichni hezky pomalu a postupně stárli. Jak jim popularita stoupla až na ten úplný vrchol a my si je díky Kouzelníkovi pamatujeme. A hlavně si je po třiceti letech pouštíme znovu. A na to můžou být autoři určitě pyšní. 🤍 ()

otík

Mnoho nezapomenutelných scének především s ústřední trojicí Kaiser, Lábus Korn, ale také Wimmer, Černoch. Škoda jen těch písniček, které víceméně jen vyplňovaly onen zábavný a na svou dobu velmi originální program. To nejlepší z "Kouzelníka" a dalších Kaiserovsko-Lábusovských scének je k vidění na dvou DVD Možná přijde i .. Kaiser a Lábus 1,2 http://www.csfd.cz/film/303827-mozna-prijde-i-kaiser-a-labus/. Další výběr scének je k vidění ve střihovém pořadu Kouzelník ještě nepřišel http://www.csfd.cz/film/330061-kouzelnik-jeste-neprisel/. A existuje ještě další střihový pořad z roku 1993 vytvořený klasickým stylem bez jakéhokoliv komentáře - tedy jen čistě ty podařené scénky. Odkaz zde - http://www.ceskatelevize.cz/porady/896861-mozna-prijde-i-kouzelnik/29335717338-takhle-jsme-to-nemysleli/. V archívu ČT se našel také asi půl hodinový střihový pořad Od Folkloru k rokenrolu (http://www.ceskatelevize.cz/porady/896861-mozna-prijde-i-kouzelnik/28732044241-od-folkloru-k-rokenrolu/), kde jsou pouze pěvecké parodické scénky - Išiel Macek do Malacek s Kornem a Kaiserem, balet s Jaruš, opera o kůzlátkách Čejky a Semelky, píseň na hlavě Nadi Urbánkové, Lenka Filipová s kytarou s ucvakanými strunami, Nesvatba, Nálepková a Upír Krejčí parodují prvorepublikové písně, Kaiser si zatančí Abbu a nakonec dědci s babkou zpívají rock and roll. Celkově natočeno 17 dílů - seznam zde: 1 - Takhle jsme to nemysleli (1982, 60%), 2 - Tohle jsme nečekali (poprvé a pak už navždy se na konci zpívala tradiční závěrečná píseň "Tak jdeme do finále", 1983, 40%), 3 - To tady ještě nebylo… (1983, 60%), 4 - Dneska to konečně rozjedeme (poprvé zazněl studiový komentář jako na fotbale, 1984, 60%), 5 - Smršť (poprvé velmi výrazně zasáhla do hereckého ansáblu Jaruš, poprvé také vystoupili Jaroslav Čejka a Zdeněk Srstka, 1984, 40%), 6 - Pomeranč (poprvé bez Černocha, podruhé bez Wimmera, výrazně krátké, 1985, 40%), 7 - Silvestr 1985 (památná písničková scénka čtyř důchodců - Zich, Bobek, Laufer, Janda - a důchodkyně Petry Janů, dále skvělou scénku s Ivanem Mládkem, jeho němčinou a Kurtem Hüblem; jinak nápad se dvěma sály je trapný; opět bez Wimmera i Černocha, i když toho je vidět při závěrečném přípitku, 1985, 60%), 8 - Karneval v Riu v Táboře (památná scénka s Luďou a je to naprosto normální; opět vystoupili Wimmer s Černochem, 1986, 60%), 9 - Vánoce (vše situováno jako rodinné setkání rodiny Lábuse a Jaruš a jejich dětí Korna a Kaisera, jako hosté vystoupí většina pravidelných návštěvníků - Zich, Janda, Bobek, Wimmer, Černoch, Mládek a další, žádný velký zázrak, zásadnější scénka snad jen Kaiser, Lábus, Alan Delon a kravička a hezké písně s Maruškou Rottrovou, 1986, 40 %), 10 - Svatba (Wimmer s Černochem opět v akci, hezké vystoupení Michala Tučného a Ivo Jahelky, 1987, 80%), 11 - Předávání Fanoušů (pořad provází průvodním slovem Miroslav Moravec, originální je příjezd hvězd do divadla v Táboře, slušné vystoupení taneční skupiny UNO, legendární scénka o Kubrtovi; Fanouše dostali: Ivan Mládek - opět výtečné vystoupení s německou překladatelkou, dále Světlana Nálepková a Ondřej Havelka, Šíp a Uhlíř a Petra Janů, Pavel Bobek, Jaroslava Hanušová, Oldřich Kaiser, Kroky Františka Janečka a Děti ráje, 1988, 80%), 12 - Večer plný překvapení (opět originální úvod s komentátorem, poprvé z Jablonce nad Nisou, Čejkova slepice, scénka Luďa s manželkou u doktora Mládka, bez Wimmera a Černocha, 1988, 60%), 13 - Každý má šanci (se zamčeným Kornem v šatně, opět z Jablonce nad Nisou, celkově velmi slabý díl, který drží nad vodou jen Wimmer s Černochem, 1989, 40%), 14 - Předávání Fanoušů za rok 1989 (Tentokrát opět z Tábora, těsně po revoluci. Předávají se Fanouši, tentokrát nominace nejsou z účinkujících v Kouzelníkovi, ale z různých vystoupení. Ceny uděleny: 1. písničkář Vladimír Merta, 2. Ivan Mládek za pohádku o Smolíčkovi, 3. nejmenovaný stranický představitel za výrok roku, 4. Jaruš za herecký výkon, 5. Petr Janda, 6. Kaiser. Dále na programu byla Wimmerova scénka, kdy čte projev jako Gustáv Husák a skvělá scénka Kaisera s Lábusem – zkoušení studentky o listopadových událostech, 1990, 60%), 15 - Otevíráme se světu... (pár trapných parodií na Korna, Kaisera, Luďka Sobotu a zpěváky včetně Karla Gotta, písnička Jaruš a Wimmera, parodie na čarování, lustrování skupiny UNO a houslový výstup maličkého Jakuba Třasáka. Díl spíše podprůměrný, 1990, 40%), 16 - Pražská šestka (jeden z nejlepších dílů, natočeno v divadle v Táboře, baletní výstup dobrý, skvělá scénka s Černochem a Wimmrem, legendární scénka s klíštětem, povedený výstup dvojice mluvící pozadu a nenudil ani Bartoška na večeři s vybraným divákem, 1991, 100%), 17 - Dražba (draží se scénky - Zničení poručíka Pivody, Těžký život tělocvikáře Jaška + spartakiáda, Tajemství proutěného košíku, Výběr parfému, Příchod Davida Caperfielda a jeho zajetí skautským sběratelem bobříků a na závěr liebesbrief Jaroslavy Hanušové. Díl mírně nadprůměrný, 1991, 80%). V roce 2000 se ještě natočil jeden speciál nazvaný Možná přijde i kouzelník aneb Setkání po letech (http://www.ceskatelevize.cz/porady/896861-mozna-prijde-i-kouzelnik/20036816350-mozna-prijde-i-kouzelnik-aneb-setkani-po-letech/). Všichni nám zestárli, ale zábava to byla pořád slušná, bohužel některé scénky byly přeci jen trapné (Srstka, Hron, Mládek). () (méně) (více)

Enšpígl

Ono je celkem hodně obsaženo v závěrečný písničce kouzelníka : " Nejlepší písničky zpívali dnes jen umělci známí s hlasem i bez. A ženy jak sen se líbily všem. A když jste se chvíli smáli, tak dali jste kousek chvály i nám." Dřív totiž byla televizní zábava v rukou profesionálů a připravovali ji umělci, kteří měli dar bavit lidi, dán už při výlezu na svět. Kouzelník byla prvotřídní zábava na kterou jsem se jako malej děsně těšil. Nejednou jsem zažil, že před TV byli u kouzelníka zastoupeny tři generace a všichni se smáli. No může mít zábavný pořad lepší vizitku ? Pořad byl nabitej originálníma scénkama, písničkama, tancem a všechno v podání těch nejlepších mistrů oboru. Některí záležitosti z kouzelníka "klíště" "vozembouch", jsou nesmrtelný a baví a baví a baví a jestli nebudou zničeny, budou bavit až do konce světa. ()

• Úryvek „s naší partou rozehranou“ ze závěrečné písně "Jdeme do finále" použila česká skupina Kryštof ve své skladbě "PoHádkách" z alb V siločarách z roku 2002 a Ži(v)je z roku 2005; zde včetně dovětku na shledanou. (Kmotr76)
  • Jeden díl se musel kompletně přetočit. Jaroslava Hanušová v něm totiž vystupovala v červených šatech, což totalitní cenzura brala jako provokaci vůči režimu. (kenny.h)