Dánská dívka (2015)

Bolo to zaujimave,ale vzhladom k tomu,ze do tejto tematiky vidim,nachadzam tu zopar rusivych elementov.Trnssexuali vobec nie su taky zzenstili ako Lili.Dalsia hlupost ako sa mohol ozenit a viest normalny sexualny zivot zo svojou manzelkou az do prvej skusenosti s pancuskami,to takto nefunguje,tito ludia vedia od malicka,ze nemozu byt zo zenou,pretoze sami su zenami.Neodcudzujte ich za to ,ze su ini,oni si tym postihnutim vytrpia dost aj bez ponizovania a odcudzovania okoliteho sveta.Lili sa k zmene pohlavia dostala dost lahko v dnesnej dobe by to mala komplikovanejsie.Dlhorocny proces cez psychologov,sexuologov,gynekologov a zakrokov.Ale emocne velmi silny film,najviac som sucitila s Gertou a to len preto lebo Lili nebola presvedciva,posobila umelo.Smutny koniec,po ceste plnej beznadeje a pochyb si zasluzila vytuzeny zivot.

Vzmuž se (2015)

Myslím si,že presne takto ma byť podaná romantická komédia.Všetko bolo vyvážené,tak akurát,lásky,akurát úžasného intelektuálneho humoru,akurát vážnosti,akurát zábavy.Pre mňa absolutne dokonalé,veľká vďaka tvorcom za výnimočne podaný náhľad na lásku a na chopenie sa šanceKaždý može najsť svoj svetlý diel,tak smelo do toho a nezabudnite serte na minulosť :)

Vnitřní krása (2015)

Nemam velmi rda Koreiske filmy,alebo celkovo filmy v ktorich su vacsinou aziati,nie je to nic osobne,ale mam take skusenosti,ze nevedia hrat,su preafektovani a dialogi su velmi ukricane.Preto bol pre mna tento snimok velkym prekvapenim,bolo to kludne,tajomne aj ked nerealna tema,velmi realisticky podana,vazny film.Herci sympaticky.Viacero tvorcov sa pohravalo s podobnym nametom,ked sa cez noc stala s pubertiacky,dospela zena,alebo s dievcata chlapec,ale vzdy to ponali skor humorne v ramci komedie,v ramci tochto fakt poklona reziserovi,ponal to uplne z ineho konca,napadite,dojemne,putave.Dala by som pat,ale este nejaka mala stipka niecoho mi tam chyba,ani sama neviem coho :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Slusne,filmovy stab sa pri zrode tochto film musel poriadne nadret a zapotit,urcite to nebola prechadzka ruzovim sadom ani pre hercov.Pripomenulo mi to trosku Tanec s vlkmi,akurat Revenant bol vyzualne prepracovanejsi a Tanec s vlkmi bol dejovo lepsie zvladnuty.

Paříži, miluji Tě (2006)

Vidno,ze na tomto projekte sa podielalo viac reziserov a scenaristov.Niektori ten kratky cas ktory dostali k dispozicii zvladli bravurne,ini sa trosku zatulali v nezmyselnosti a dalsi prestrelili.Som dost zmatena s tochto snimku,nemam jednoznacny pocit,skor bojujem s obdivom a zacudovanim.Preto zlata stredna cesta,je to za tri.Herci uzasny,vykvet hereckeho neba.

Probuzení (2007)

Pre mna to bola jazda ako sa patri,velmi prekvapive zvraty.Zaujimavy namet,co tam po miernich chybyckach,su zanedbatelne.Nic vopred predvidatelne,vsetko sa vyjasnovalo postupne,vzdy prislo nieco nove prekvapive.Ja som nadsena a vdacna,ze som na tuto filmovu jazdu naskocila.Najskor sa to tvarilo ako romanticky film v ktorom vyhra laska a potom to zavratnou rychlostou presedlalo na napinavy krimi thriller s nabojom mystiky.Klobuk dole pred tym clovekom co dostal tuto uzasnu myslienku.

Výchovný tábor (2007)

Takto to dopadne ked rodicia zanedbaju vychovu dietata v rannom veku a snazia sa vychovavat ho v puberte,ked uz je neskoro.Ja po zhliadnuti tochto filmu len dakujem za to,ze som vychovu mojich deti zvladla a nemusela som sa trapit myslienkou co s problemovym pubertakom,vdaka za mojich uzasnych synov.Neviem si vsak predstavit,ze by som sa uchylila v pripade problemov k vychovnemu taboru o ktorom v podstate nic neviem.Ako matku ma toto dielko zaujalo,pretoze tam rodicia poslali deti na prevychovu,ale takouto formou prevychovi by sa im vratili len udupany jedinci v ktorich drieme skryte zlo a nenavist co caka kym sa naplno vyderie von a sposobi vacsiu skodu ako kedykolvek predtym.Sami prevychovavatelia by si zasluzili to co pripravili tym detom.

Dokonalý šéf (2015)

Najrealnejsie priblizena atmosfera v kuchyniach nachadzajucich sa v nobl vychytenych restavraciach co zamestnavaju ambiciozneho sefkuchara tuziacom po uspechu a respekte.Chaos,panika,stres sem tam svetle chvilky.A ze sa pan sef ukludnil a v okamihu najvacsej skusky zachoval pokoj,no jasne ved po tej bitke pred tym si zacal uvedomovat dolezitejsie hodnoty ako ziskanie Michelinskej hviezdy.Pre mna fajn podivana na nedelny vecer,ked nemam v plane zapajat do akcie mozgove bunky,len sa unasat atmosferou filmu.

Dokonalý smysl (2011)

Mna tato psychokatasroficka tema vsadena do filmu zaujala,katastrofa ktora postihla ludstvo bola super podana,ocakavanie co bude nasledovat,co horsie sa este moze stat?Ludia tapajuci v zufalstve,beznadeji a agresivite,postupne stracajuci okrem zdraveho rozumu aj zivotne dolezite zmysli.Do toho cerstvo zblizujuci sa dvaja ludia,ktori v normalnom zivote pred katastrofou neprikladali velky vyznam laske a citom a zrazu na zaklade utrpenia ktore prezivaju a strachu s nepoznaneho zla sa zacnu sustredovat na city,ci pocity.Radost s toho,ze mozu byt spolu,s dotykov,bozkov,blizkosti.Cim viac sa ich zmysli stracaju,tym viac sa ich city prehlbuju,pretoze cokolvek sa stane, s clovekom ktory ta miluje a je ti na blizku sa to znasa lahsie. V tomto filme je spolupatricnost,laska,blizkost,porozumenie a pochopenie stavane na neviditelny piedestal ludskosti.Odlahcuje to ponuru atmosferu bliziacej sa apokalypsi a pooukazuje na to co by malo byt v zivote cloveka najdolezitejsie.Nenavist,zrada,pohrdanie,zavyst,necitlivost,pomstychtivost sa v tomto svete premnozili a preto sa zamyslime a dajme sancu krajsim pocitom,tento kusok je k tomu dobrou inspiraciou. Cely cas som sa zamyslala kebyze sa musim vzdat jedneho zmyslu ktory by to bol.Bol by to cuch,niekedy by to bolo oslobodzujuce necitit prepotene ,neumyte tela v autobusoch,pach skazeneho masa,ci upchatych kanalov :) Nikdy by som nechcela prist o zrak to by ma urcite polozilo,nevidiet farby,usmevy mojich blizkych,stastie ci smutok v ich tvarach. Jedine preco nedam plny pocet v hodnoteni,je scena ked ludia zacali trpiet na chvilu obzerstvom a jedli aj nejedle veci,ci surove masa,pili olej to bolo fakt nechutne a malo realne.Lebo aky kolvek hlad budem citit urcite nezjem kvety,krem,ruz a pod.ked hned za rohom sa viem dostat k normalnemu jedlu.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Super film,udrzal moju pozornost cele dve hodiny,jedine co mi tam nesedelo bola agentka FBI.Uplne by som ju nevystrihla zo scenara,ale urcite by som jej postavu preobsadila inou hereckou,zivelnejsou.