Pokání (2007)

Neobyčejně silný snímek, kterému by nevadilo zkrácení aspoň o 20 minut.. Prvotní hodina je až na pár scén, kde si říkáte, že Wright asi miluje jízdu autem se zařazeným 1. rychlostním stupněm, naprosto super :-) Jakmile se film přehoupne do druhé půlky, tak ačkoliv záběry z války (resp. pobřeží) jsou pěkně vymalované, tak vpodstatě to hlavní řeknou po pár vteřinách, a proto delší setrvání nebylo třeba.. Přiznám se bez mučení, že jsem si i párkrát zívnul.. Verdikt: Ačkoliv se jedná o snímek u kterého se dá spoustu věcí odhadnout dopředu, zapíše se hluboko do vašeho podvědomí a rozhodně se nemusíte bát, že byste si za týden nevzpomněli o čem to bylo.. 120 - 30 = 90% ;-)

Okamžik zlomu (2007)

Chtělo to propracovanější scénář (spousta děr a zbytečná odbočka o Willovým románku s Niky), osobitějšího režiséra ( příště nějaký vlastní nápady Gregory) a zajímavějšího kameramana (už dlouho mi tak nevadil, tak nudně nasnímanej snímek) Hopkins jako vždy výtečnej, ale bohužel, Goslingovi jsem toho ctižádostivého právníka moc nevěřil.. Verdikt: další z filmů kterej mohl být víc než čím se ve skutečnosti stal..

Resident Evil: Zánik (2007)

No až na ty dialogy, kde to skřípek a jen ztěží se to dá vydržet bez poklepání na čelo to jde.. :-) Verdikt: Stylově natočené béčko se vším všudy a navíc s několika příjemnými nápady.. Mulcahy překvapil ;-) Nejlepší z celé série!! 3,5

Pozemšťan (2007)

Wow!!! Myšlenkově nejnabitější film jakej jsem kdy viděl.. Každá věta co prof. John Oldman pronese mě nutila přemýšlet, že jsem nestíhal sledovat další scény a vždy mi trvalo tak minutu než jsem se vrátil zpátky do reality.. Proto po každé vyrčené myšlence měla naběhnout 5 minutová tmavá obrazovka, abyste měli čas si to v hlavně srovnat.. A ač jsem byl zezačátku pro remake (100mil. dolarů rozpočet, režie S. Spielberg) tak nakonci jsem si uvědomil, že monstróznost a ztvárnění minulosti, by tomuhle snímku jen uškodili.. Film by pak ztratil to kouzlo, kvůli kterému jsem byl ještě hodinu po skončení úplně v tranzu.. Takhle celou dobu nevíte na čem jste a jen si donekonečna omýláte otázku : "Vymyšlí si anebo je to skutečně pravda??"Verdikt: Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl, určen pro lidi, co rádi přemýšlí a vědí, že existují i věci mimo naše chápání ..

Blade Runner (1982)

Jednu hvězdu navíc za nádhernou Sean Young, u který by mi nevadil ani fakt, že je robot a vděčně bych jí vyměňoval olej do konce svýho života :-) Verdikt: Nudný, scénáristicky plytký film u kterýho mě strašně iritovalo ztvárnění budoucnosti.. A je mi totálně fuk, že to tak Dick napsal :-)

Východní přísliby (2007)

Smutné, když ani sám režisér neví, co chce vlastně natočit.. Konec je vysloveně k smíchu.. A to jsem si myslel, že Vigo a David po History of violence natočí další pecku.. Inu chyba lávky.. Verdikt: Film, kde nejsilnější momenty jsou ty, kde je ukázan psychický nátlak v podání Armina Mueller-Stahla.. Jinak je to celý obrovský šlápnutí vedle..

Temný úsvit (2006)

Pan režižér nám úvod včele se sestřelením odhrká, že než se nadáte máte Batmana v džungli ani nevíte jak.. Já a to se přiznám, už jsem docela zblblej ze všech těch filmů a tak když mi tam napíšou "based on a true story" beru to vážně asi jako když mi řeknou, že Paris Hilton to všechno jenom předstírá a ve skutečnosti je členkou společnosti Mensa.. Proto, jakmile se cokoliv objeví na scéně, vždy to dávám do srovnání s realitou a hlavně s logikou.. (např. objeví-li se odněkud znenadání Vietnamčíci, ptám se, kde se tam vzali?) a tak to jde celý film, tudíž jakmile nám našeho netopýra zajmou, mám sto chutí to vypnout se slovy, že tohle nemá s realitou ale pranic společného.. a to je OMYL!! Není to totiž příběh vymyšlen a napsán nějakým pisálkem z hollywoodu a čím déle se na tenhle film díváte a uvědomíte si to, tím víc budete mít tenhle snímek rádi.. příklad: Při útěku zahodí oba svoje samopaly, člověk zdegenerován tím, že chce mít ve všem nějaký smysl si řekne, co to proboha dělají, tak jsou normální?? A ani zdůvodnění, že jim jsou na nic, že jsou to zbytečně hlučné zbraně, mi zrovna nesedí.. Samozřejmě to, že to byla chyba jde vidět hned v dalším záběru.. A tak si tak sedím před televizí, piju vychlazenou Plzeň, cpu do sebe anglickou slaninu a koukám na televizi, kde někdo jí syrovýho hada a říkám si, saprlot teda, vlastně proč by ne? Proč by nemohl udělat vysílenej, hladovej člověk tohle?? Verdikt: Realistický snímek u kterého nezpochybňuji nic co se tam stalo, protože jen jeden člověk, ví co se tam doopravdy odehrálo a já to dnes Dieterovi věřil..

Americký gangster (2007)

Jediné co mi tu trošku vadilo, bylo to, jak moc to vše vycházelo.. Chtěl jsem nakonec nějakej zvrat, přišlo mi to až moc filmový.. !!SPOILER!! Stejně tak něco k zamyšlení, proč když Frank Lucas šel po každým kdo šel po něm, nabídl Richiemu jen ten barák v horách a pak už nic.. Po všech šel jak slepice po flusu a jakmile Richie odmítl tím to skončilo?? To se mi nějak nechce věřit :-) Verdikt: Ačkoliv tenhle film má pár svých much, stejně se jedná o nadprůměrné dílo, které vás chytne a nepustí po celý skoro 3 hodiny.. :-)

Hvězdný prach (2007)

Jediná "vada" na kráse je asi obsáhlost dané knihy (kterou jsem bohužel nečetl) a snaha režižéra natlačit toho do filmu co nejvíc.. Je toho totiž tolik, že když si vypěstujete k nějakým postavám určitou vazbu, tak hned zmizí z plátna a je to škoda, protože De Nirova postava by si zasloužila celej film :-) Verdikt: Příjemné fantasy od kterého jsem pranic nečekal a na které budu vzpomínat ještě hodně dlouho..

Já, legenda (2007)

Will Smith promenádujíc se po prázdném New Yorku je naprosto parádní.. A když už to náhodou začne vypadat, že film začíná sklouzávat do lehkého průměru, tak Vás Francis uzemní zajímavým zvratem.. Jediné co mi vadilo byl příliš rychlý konec (takových 15 minut děje by prospělo) a taky, že mi ti nakaženci, když řvali, připomínali Imhotepa z Mumie :-) Verdikt: Jednoznačně jeden z nejlepších filmů na téma virus a vyhynutí lidstva ze kterého cítíte tu beznaději a tu obrovskou samotu, když zůstanete jen sami se svým psem..