Wimbledon (2004)

Pohadka pro 15ti lete ctenarky magazinu Bravo, kde vse vychazi presne jak ma.. Cliche, cliche, cliche.. nicmene prijemne zahrane a svizne natocene.. :-]

Zkrocená hora (2005)

Dat tomuhle filmu 3* by bylo ode mne znacne nefer, to priznavam.. a proto hodnoceni slovne zvysuji na 3,5.. Hodne dlouho, ostatne asi jako kazdej clovek s pen*sem, jsem se tomuhle filmu branil. Ono jen nalejme si cisteho vina, film o dvou 4% tedy vlastne 2x4 o 8% kovbojich neni zrovna ta prava vabnicka pro moje usi.. :-] ale jak to tak byva, jednou vam celou nedeli prsi a krom Obi nevite co-by.. A tak si reknete, no dam jim sanci.. preci jen Oscar [reg.ochr.znamka].. ;-] Pominu-li sexualni sceny ve kterych mne dobre poslouzil muj pritel polstar, kdyz si rafinovane stoupnul pred obrazovku, tak je to Daniela Steelova v obou pohlavnim provedeni.. Scenar proto nebudu moct rozebirat, jen to, ze zachytit vztah muze s muzem z pohledu muze se tak za danych okolnosti muze ci nemuze prihodit .. ;-]] Ne, opet si hraju se slovy.. abych to zkratil.. Pekna rezie, [na oskara ovsem nevim], suprovi herci a to je tak asi vsechno.. byt to muz se zenou tak je to tuctova romance na sobotni odpoledne na Nove.. hau

Zodiac (2007)

No je to spíš 3,5.. a ačkoliv je David Fincher můj top 5 directors tak tohle mě na něj přišlo až moc slabý.. scénář je takovej, že nad ním budete přemýšlet ještě dlouho po vyjití z kina (moc zvratů)... herecký výkony nevýrazný až na Downeyho jr., kterej ke konci ještě ke všemu ztrácí prostor..vraždy pěkný zvláště ta s tím nožem.. to člověk jen sedí zaraženej v sedačce a říká..: "co?cože?tohle nechali Finchera natočit?" ani čerstvá kráva není na to dost syrová.. :-) jináč je to moc dlouhý, ukecaný a jak tu psal uživatl B!shop, až příliš se Fincher drží reality... Vraždy nám dojdou po hodině a půl a pak se jen kecá.. nahání to sice husí kůži, když vám na konci dojde, že se to vlastně doopravdy stalo.. leč normální divák si řekne, no bůhví jak to bylo podle skutečný události.. a to je fakt.. nikoho nezajímá, že se to takhle doopravdy (+ - 80%) mohlo stát.. mě je šumafuk, že Zodiac zabil oficiálně tak málo lidí.. klidně jich tam mohli přidat víc.. rozhodně ty vraždy Finčrovy šly.. :-) Hlavně aby to byl zážitek.. takhle to jen vyšumý a další zhlédnutí až tak za 3 roky.. :-( P.S. dost mě vadilo, že při častém časovém skákání v ději se na postavách nepodepsal zub času..

Sunshine (2007)

To co tady Boyle předvádí se zvukem to není možný.. !!! proto vzkaz pro ty co to mají v komplu v kvalitě mobil v kině a ještě to neviděli: "mažte vrátit flašky od piva a ať už jste v kině s pořádnou audio sestavou".. kdo neslyšel - neuvěří.. :-) K dokonalosti tomu chybí trošku méně klišéovosti..

Goyovy přízraky (2006)

Miloši, miloši..ty palice medvědí.. :-) co měl k sakru znamenat ten scénář?? první půl hodina je vážně skvělá.. Javier Bardem hraje na jedničku s hvězdičkou.. jenže po tom, co se přesuneme o 15 let zpátky se divíte, co to Forman uvařil za eintopf.. Scény s vojskem a různé bitky milošovi prostě nejdou, leč to není chyba, je holt přes to vyprávění, jenže tady nemá co.. jenže narozdíl od ostatních jeho filmů, tady nebyla ani atmosféra.. jak psal Cival, scény z náměstí vypadaly jako by je připravili 5 minut před záběrem.. nehledě na v jednom záběru znatelně viditelné mramorové sloupky aby tam nemohly jezdit auta a to jsem teda vážně rozstl.. v 18.století?? :-/ jinak zápletka jak z tuctovýho filmu (neurazí, nepotěší) a jeho znatelný rukopis tu taky chybí.. Na to, že si dal 7 let pauzu bych čekal, že přijde s něčím velkolepějším než vpodstatě jen s částečným ukázáním inkvizičních praktik z pohledu obyčejné dívky, která přijde o dítě.. Dítě?wtf, miloš? natalka nám šílenou dívčinu zahrála působivě a je to její asi jeden z nejlepších výkonů...ale ostatní, jak už jsem psal, holt nemají co hrát.. Proto příště raději podle jiného scénáře.. propracovanějšího .. a kontroverznějšího nebo aspoň více zajímavějšího.. tak jak to máme rádi.. :-) P.S. jen doufám, že to nebude trvat zase 7 let

Taxi 4 (2007)

naprosto souhlasím s PSHIMIm.. začátek je vážně nadstandartní a mile překvapí.. konec vás pobaví tím, že ač má film 80 minut tak posledních 20 je utrpením.. :-)

Spider-Man 3 (2007)

Nevím jak vy všichni ostatní, ale já jsem po celý film nevycházel z úžasu.. Tohle že je můj oblíbenej Spiderman? Tohle že je můj oblíbenej Sam Raimi?? Tolik klišé a stupidních dialogů v tak nevyváženým scénáři tu už dlouho nebylo.. Jednoznačně jeden z nejhorších blockbusterů za poslední dobu.. Při každý scéně co probíhala na plátně jsem si připadal jako kočka co hladí proti srsti.. jinými slovy, trpěl jsem jak kůň.. :-( Než jsem se odhodla zhlédnout tenhle film byl jsem varován, že je tam opět Spidey před americkou vlajkou (zpomaleně) atd. atd. Teď po skončení filmu můžu říct, že to byla věc, která mi na tomhle filmu vadila asi nejméně.. Dokola omýlané otázky jakože Uncle Ben was the best person on the world, peterova teta je vzor morální počestnosti, M.J. má v hlavě totální chaos a Harry Osborne chvíli miluje a chvíli nenávidí.. Teď mi před očima naskočila krásná scéna (spoiler), kdy vlastně harry chce ve dvojce zabít Petera, ve trojce taky, ale až v závěru trojky za ním přijde komorník a řekne mu, že jeho otce ošetřoval když ho Spidey zraněného přinesl domů a že má medicínskej diplom v kuchyni nad sporákem a že poznal, že bodné rány starého Osborna jsou totožné s bodáky jeho kluzáku.. WTF? To stejné s vrahem uncle Bena.. Očekávám, že ve čtvrtém dílu zjistíme, že se starej Ben zastřelil sám..! A dost, už nic nepíšu, škoda slov.. P.S. jedinej dobrá hláška "Where these guys come from?" po první střetu Spideyho a Sandmana.. :-)

Sejmi eso (2006)

Vážení přátele, tak tohle tedy neberu.. Nemám nic proti, když režiséři napodobují mého oblíbence Ritchieho.. V tomhle případě je to ale tragédie.. Carnahan si hraje na drsňáka a překládá nám film, kterej není ničím.. Scénář je jak napsanej žákem 9. třídy základní školy na téma "Akční film snadno a rychle"..Akční scény mi připadají, že se nám Joe zasekl na 15.tém roku jeho pubertálního života neboť scéna s motorovkou ve mě vyvolala jen smích a poklepání si na čelo, čeho je pan režisér pro zachování COOLosti, ještě schopen.. Závěrečných 10 minut je pouze pro otrlé a předvídavost čiší z každé scény.. samozřejmě o bezemočním konci ani nemluvě! vážně, už dlouho jsem nebyl tak nasr*anej, že si někdo vzal Ritchieho do huby, jak v tomhle případě..

Enigma (2001)

Kdy já už se naučím od filmu nic neočekávat.. :-/ Ale asi za to může ten název, jelikož když mi někdo řekne, že dávají film ENIGMA, okamžitě mi naskočí 2 hodinové drama o rozlušťování kódů.. Bohužel Michaelovi Aptedovi ihned naskočí milostnej příběh a v pozadí někde dřevěná krabice s nějakým šifrovacím přístrojem..

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

ač jsem přísným odpůrcem používání na plátně hoven, prdění a krkání za účelem vyvolat smích, tak tady jsem se Myersovi musel prostě řechtat.. Jeho grimasy nemají chybu .. stačí se mu jen dívat do tváře a nepřestanete se smát.. :-D nehledě na to, že Myers by klidně ustál i nějakou vážnější roli .. P.S. Jmenuji se Hulimpyjová za svobodna Pičus.. :-D