První světová válka (2003) (seriál)

Rozhodně ne nejodvážnější, ale za to nejrozsáhlejší dokument o první světové válce, který jsem kdy viděl. Vypravěči jsou skvělí a filmové zpracování mě hodně překvapilo. Řeší se zde i bitvy na konci světa. Námořní bitvy v Indickém oceánu, válčení v Africe, či v Německých koloniích v Číně. Všech deset dílů je skvěle podáno. Každý díl se zabývá svým úsekem z války, každý díl je vlastně nový. Dokument velice chválím a doporučuji každému milovníkovi historie. Skvěle zobrazená více 100 let stará historie.

Sejmi je všechny (2007)

No teda, Owene, supr výkon. On a naproti Paul Giamatti zahráli dokonalou dvojici. Na jedné straně drsný, ale sympatický strážce zákona Clive a na té druhé straně je právě Paul. Trocha brutality přece jenom neškodí a triky s Cliveovo mrkví mě i tak rozesmívaly. Nečekejte extra děj plný nečekaných zvratů, příběh je sice jednoduchý, ale je v něm naservírováno spousta skvělých akčních scén a plno fantastických hlášek. Toto polo Béčko na mě udělalo dobrý dojem a hodnotím jej kladně, ikdyž na hraně s průměrem. Film se povedl.

Deadpool (2016)

Pro mě dlouho očekávaný film. Role hlavního hrdiny Deadpoola alias Wadea Wilsona velmi sedla Ryanu Raynoldsovi, který má zde neuvěřitelné hlášky. Zpracování snímku je také perfektní. Už od úvodu je to parádní akční řežba, ve které tvůrci rozhodně nešetřili krví. Co se týče příběhu, tak to je hodně velká slabota, kterou zachraňují samotní herci a efekty, jinak by se jednalo o KO. Čekal jsem i více prostoru pro "železného muže" a jeho téměř holohlavou kamarádku, ale mají tu vlastně jenom prostředek a konec. Čili ve zkratce: Deadpool je komediální film s výbornými hláškami, efekty a herci. Film ubíjí dolů hrozný děj, ve kterém je vám vše jasné od zaznění zápletky. Jinak bych řek, že se film povedl.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Film je takové béčko, že se prostě musíte smát každé scéně. Příběh je ještě stupidnější, než v jedničce. Dokonce tvůrci zde přdali i více krve. Velká hvězda je za Jasona Stathama, který takto nekvalitní film táhne. Snímek působí hodně amatersky, včetně samotného závěru. Prostě béčko, které pobaví svou stupiditou, ale nikoli kvalitou.

Krvavé zjevení (2016)

Keanu hodně zestárnul, už to není ten mladý Neo z devadesátých let. Zestárlo ale i jeho herectví. Zde nehrál absolutně nic. Celý film měl nasazený ten samý výraz. Zřejmě mu pak docvaklo, jaké hovadině se upsal. Když ale Reevese necháme stranou - máme tu takéAnu de Armas, která narozdíl od Keana opravdu hraje. Příběh je velice zajímavý. Je rozdělen do dvou dějových linií, znichž jedna se zabývá Reevesovo vyšetřování vraždy a ta druhá zase náboženským životem Any. Námět tedy chválím, ale scénáristu a režiséra v jednom alias Gee Malik Linton bych pověsil. Takhle pohřbít skvěle našlápnutý potenciál je velký hřích. Film je totiž zajímavý už v úvodu a napjatě čekáte, co bude dál, ale místo překvapení přijdou hloupé keci o ničem a nuda, protože se ve filmu vůbec nic neděje. Škoda, Reevesovi bych přál už něco pořádného, jenže on se toho zřejmě ani nedočká.

Utržený ze řetězu (2005)

Hloupé béčko s nulovým příběhem a stereotypními zvraty. Film je zajímavý pouze v prvních minutách. Hvězdičku navíc dávám za perfektní bojové chvaty Jeta Li, jinak to hraniční s odpadem.

Mládí (2015)

Film nemá vůbec žádný děj. Všechno je závislé jenom na charakterech všech postav. Každá má vlůastní, každá má své zájmy, cíle, atd, ale nečekejte pecku. Je to kravina, která vás nebaví po prvních minutách. Herci jsou vybraní dobře, hlavně krásná figura rumunské Madalina Diana Ghenea. Ve scéně, kterou vidíte na obalu filmu jsem měl pootevřenou čelist a napjatě sledoval její vstup do vířivky. Ale stavět film na postavě, která je sice krásná, jenomže za celou dobu filmu snad nepromluví ani slovo... Přiznávám, že jsem film musel přetáčet, protože ta nuda byla k nevydržení. Pak herecké legendy jako Michael Caine či Harvey Keitel samozřejmě hrají, ale je moc málo kladů. Největší je tedy za tělo Madalina Diana Ghenea.

Muž na laně (2015)

Poslední dobou mám smůlu na filmy, o tom není pochyb, ale proč a co vlastně Zemeckis si tímhle filmem chtěl dokázat, tak to fakt nevím. Je to naprostá zhovadělost s jedinou dějovou zápletkou a to je posledních třicet minut filmu, kdy sledujeme chůzi po laně Gordona-Levitta. Naprosto zbytečný a hloupý film. Zemeckis tímhle mě skončil a pochybuju, že mě v budoucnu něčím překvapí. Úvod filmu do děje uvedl, ale poté, co divák zjistí účel celého bití hlavní postavy, tak nastane nuda a nic zajímavého ve filmu nenastane. Nic vás nepřekvapí. Prostě zbytečnost. Lituju, že jsem se na to kdy začal dívat, ale život jde dál a já snad na tuhle kravinu rychle zapomenu.

Legendy zločinu (2015)

Dámy a pánové. Tak jedno vím jistě. Že gangsterky jsou poslední dobou ty největší filmové odpady. Mám na mysli zejména tohle a také v tentýž roce natočený Black mass s Johnym Deppem. Jak Legendy zločinu, tak Black mass se nepovedly a jsou to propadáky, ale přeci jenom musím říct, že Legendy zločinu jsou na tom ještě lépe. Tom Hardy a jeho dvojírole je zde největším kladem. Pak tu máme ty samé problémy, jako u Deppova filmu - nuda. nuda, nuda, minimum akce, zato mnoho keců o ničem. Nezajímavé postavy, špatný scénář a hlavně plno zbytečných nevystřižených scén, které filmu jenom škodí a neměly by tu co dělat. Nebýt Hardyho a jeho krásné přítelkyně Emily Browning, vypl bych to mnohem dříve. Ale ani oni tuto slabotu nezachrání.

Předčítač (2008)

Filmu by neuškodila lepší produkce. Němci tomu moc nedali. Úvod filmu je protažený, nudný, vůbec vás nenasměruje k pointě příběhu. Teprve až po půlce se začne něco dít, jenomže bohužel je už příliš pozdě na to film zachraňovat. Příběh od poloviny filmu není špatný, ale mohl dopadnout lépe, nebýt zpackaného scénáře a zbytečných dialogů a záběrů, které film jen ubijí. Zatímco v první polovině se víceméně jenom souloží, v té druhé už nastává napětí a snímek dostává spád a sexu ubyde. Ne, že by ty sexuální scény nějak vadily, to rozhodně ne, ale sex ve filmu bez děje po čase unudí. Herci se mi ale líbili, zvlášť Kate winslet, která je dle mého názoru sice ošklivá žena, ale hrát umí. Tuhle roli zahrála skvěle.