Warcraft: První střet (2016)

Tak, přátelé... Warcraft je má oblíbená hra a na jeho filmové zpracování jsem se těšil, jako nikdy na žádný jiný film. Z traileru zřejmě každý postřihne, že efektama film rozhodně nebude šetřit, ale zde se znova ukázalo, že kvalitní trailer není ani z daleka zárukou pro kvalitní film. Film Warcraft zrovna nečíší známými herci, to je ale jedno. V tomto případě mi však z herců vadil představitel hlavního hrdiny Travis Fimmel, kterému jsem neměl chuť fandit. Jeho postava byla zahraná hrozně nesympaticky, neherecky. Hrdina, který ví všechno a všechno udělá. Jako v pohádce. Tím se dostávám k hlavnímu problému filmu. Snímek není rozhodně žádný blockbuster. Je to ve zkratce pohádka, která špatně začíná a dobře končí. Totální selhání je však scénář, který snad napsaly malá děcka. Jestli se těšíte na pořádné bitvy mezi lidmi a orky, tak se raději netěšte, poněvadž zde nic takového není... tedy, pokud nepočítám ty úsměvné pokusy o bojové scény, které mě spíš rozčilovaly, než potěšovaly. Ve filmu dále nefunguje vztah mezi divákem a herci, který tam prostě není. Již zmíněný hlavní hrdina je tragický, Medivh předvídatelný, král je zbytečný a postava Pauly Patton byla ve filmu víceméně zbytečná. Nekoná se zde ani žádná love story. Film vás ani pořádně neseznámí s fiktivním světem Azeroth. Záběry na města ze shora jsou vyloženě kopírkou z Pána prstenů. Film vlastně vám nedá nic nového. Orkové jsou výborně stvárnění, to je ale všechno. Nic víc tu není.... žádný scénář, žádní herci, žádné zvraty, žádná zápletka, prostě nic. Celý děj je předvídatelný. Z mého pohledu se jedná o čistý propadák, který bych nechal filmaře zaplatit. Blizzard se u mě rozhodně zhoršili, když značku své největší hry prodali takovýmdle neumětelům.

Pád Londýna (2016)

Tušil jsem, že film nebude stát za nic, ale že to zase bude taková kravina a ještě větší, než jednička, tak to bych fakt nečekal. Když se na scéně začali objevovat hlavy význámných států, jako francouzský, či itelský prezident, říkal jsem si, že v tom filmu budou hrát větší roli, ale světe div se, filmaři je všechny zabili, teda, kromě AMERICKÉHO prezidenta. Po této scéně jsem odmítl se na film dál dívat. Akce nepřinese nic nového, příběh je naprosto debilní a nezajímavý. Prostě stokrát omletá kaše, kterou známe v béčkových akčních filmech od natočení Smrtonosné pasti. Tohle je jeden z nejhorších akčňáků všech dob. Mrzí mě, že Butler si musí kazit jméno kvůli lákavým akčním trikům a vysokému honoráři.

RocknRolla (2008)

A já myslel, že se bude jednat o komedii, ale místo toho jsem shlédnul další gangsterskou trapárnu Guye Ritchieho. Od Podfu(c)ku až po tohle si můžete všimnout, že Ritchie gangsterkám vůbec nerozumí. Opět jako v Podfu(c)ku i zde si můžeme všimnout dementních dialogů postav, nesmyslného děje, hrozným scénářem a nudnou výpravou. Kromě herců, jako Karel Roden, Gerard Butler, Mark Strong či Tom Wilkinson mě na tomhle filmu upřímně nenadchlo vůbec nic a proto dávám jednu hvězdičku. Ti herci si ji zaslouží.

Hardcore Henry (2015)

První film z pohledu první osoby. První film, u kterého je vám jedno, kdo hraje hlavního hrdinu. Ten sice za celý film nepromluví ani slovo, ale způsob zfilmování vás doslova nadchne. Hardcore Henry přesto není žádný revoluční snímek. Film na vás sice chrlí jednu akční scénu za druhou a užíváte si každou bojovou scénu pana Henryho, jenže scénář je hodně kostrbatý a předvídatelný. Brutalitou filmaři rozhodně nešetřili. Užijete si tu spoustu brutalitou ozdobených scén, včetně lámání kostí. Na chvilku jsem si připadal, jako kdybych hrál nějakou PC hru, či byl dokonce součástí filmu, ale dojem mi kazili jak scénář, tak spoustu béčkových prvků, které se tvářily, jako akční, či bojové scény. Za brutalitu body nubírám. Dokážu se na krev dívat, ale někdy ji prostě bylo až moc a film to pomalu posouvalo do béčkové kategorie. Zkrátka nečekejte Oscarový počin. Jednou zhlédnout to stačí, ale přece jenom jsem čekal o malinko víc.

Bod zlomu (2015)

Původní Bod zlomu od Catrin Bigelow byl dokonalý. Doufal jsem, že podobně dopadne i tento remake a opravdu se tak stalo! Tento film je i v jistých ohledech lepší, než jeho předchůdce. Jedná se zejména o efekty a hlavně krásné záběry krajiny. Vidět tento film ve 3D, tak se cítím, jako Utah. Film je akční, efekty dechberoucí a herci jsou sympaťáci. Největší + dávám za Teresu Palmer, která svým dokonalým tělem a obličejem film jenom vylepšovala. Snímek je perfektní. Ten, kdo viděl první Bod zlomu, tak tento bod se mu rozhodně bude líbit také.

Kniha džunglí (2016)

Pro mě velice očekávaný film roku 2016. Jsem rád za režii JonaFavreaua, který této práci hodně rozumí. Kniha džunglí je světoznámá kniha o Indickém chlapci žijícím mimo lidské zákony - v džungli, kde ho místní zvířata vzala mezi sebe. Musím vyzdvihnout skvělé efekty, které stvárňovaly všechna zvířata ve filmu. Vůbec sem i nelíbilo, jak scénáristi odflákli příběh, dějové sekvence a zvraty, které nebyly ničím překvapivé. Čekal jsem od příběhu víc. Je to bohužel taková jednohubka, která neurazí, ale na druhou stranu ani moc nepobaví, poněvadž většina dějových zvratů čekáte. Přiznám se, že od chvíle, kdy se na jevišti poprvé objevil tygr a začal tam plkat ty bláboly o tom, že je Mauglího nepřítel, hned jsem věděl, jak film skončí a nemýlil jsem se. Mauglího chování mi ke konci filmu také nedávalo moc smysl. Je zde i spoustu dalších zbytečností a zbytečných postav, ale nerad bych v komentáři spoilroval... proto se nafilm určitě podívejte a posuďte sami. Čekal jsem víc. Filmu chyběl šmrnc, zápal, překvapení... takhle je každému divákovi jasné, jak vše skončí a z ničeho překvapen nebude. Chápu, že e to rodinný film, ale nutně musím podotknout, že v posledních letech začínají scénáristé svou práci hodně flákat.

Otevřené moře (2003)

Film bez kladů. Námět je více než zajímavý. Příběhy podle skutečnosti obdivuji a na tenhle jsem byl zvědavý, ale poté, co jsem viděl to zdejší hodnocení 50%, tak jsem trochu ubral. Nicméně jsem se na film stejně podíval. Herci jsou otřesní, ikdyž si lépe vedlDaniel Travis, než jeho sice krásná, ale herecky hodně špatná kolegyně Blanchard Ryan. Film je už od prvního střichu hodně slabý a nízkorozpočtový. Je vidět, že na režiserském křesle seděl amatér a ne profík. Tento paskvil přirovnávám k Wiseauovo The Room. Zápletka filmu je tedy v pořádku, ale zpracování co se týče scénáře, herců a celého filmového štábu je na bodu nula. Dialogy postav mi seděly, stejně, jako záběry žraloků, které nebyly digitálně upraveny, což na druhou stranu oceňuji. Ale film je tak strašně nudný, že jsem ho prostě musel přetáčet. Nejlepší scéna je pohled na nahé tělo Blanchard Ryan. Ostatní už jde ke dnu, stejně, jako naši hlavní hrdinové. Škoda. Tento skutečný příběh by si zasloužil mnohem lepší zpracování, už jenom kvůli tomu, že jejich těla nikdy nebyla nalezena.

Tmavomodrý svět (2001)

Já hlupák kdysi tvrdil, že český film nikdy nemůže dosáhnout kvality podobné té Hollywoodské. Tento film mi můj názor vyvrátil. Je totiž naprosto skvělý! Jan Svěrák je po Formanovi nejlepší český režisér. Tmavomodrý svět je skvělé drama podle akutečné události. Ukazuje na lidskou lásku ke své vlasti a zároveň lásku k druhým. Co všechno jste schopni udělat pro lásku? Nasedli byste do bojového letounu a ve jménu své země byste stříleli po nepříteli? Riskovali byste rozpad přátelství kvůli ženě? Kromě výborného příběhu tu máme také skvěle zmáknuté efekty a bojové letecké scény. Herci podali bravurní výkony. Vetchý a Hádek patří mezi českou hereckou elitu. Musím říct, že Americký Pearl Harbor natočené ve stejném roce režisérem Michaelem Bayem je český Tmavomodrý svět.

Moonwalkers (2015)

Příběh ujde. Zpracování je hrozný. Ron Perlman alias Hellboy už hodně zestárnul, ale stále mu věřím a rád ho sleduji ve filmech. Rupert Grint si mě nezískal. Jeho ksicht se dle mého názoru hodí pouze na Rona Weasleyho. Film je jinak hodně slabý. Celou dobu se nic neděje. Scény, které mají rozesmát, spíše zamrzý. Opravdu hodně zbytečný film.

Dánská dívka (2015)

Hodně velká kravina, kde kladně se dá hodnotit jedině ženská podoba Eddieho Redmaynea. Jinak je to hodně velká blbost. Nevím, co víc k tomu napsat. Jenom prostě radím - nemarněte s tímto filmem čas.