V srdci moře (2015)

Pro mě velice očekávaný film byl pro mě zklamáním. Z prvního nadupaného traileru jsem nemohl popadnout dech. Opět trailer, který je na tom lépe, než samotný film. Co je však na tomhle snímku hodně dobré jsou efekty, ve kterých velryby vypadají, jako zkutečné. Herci hrají dobré. Chris Hemsworth je Thor na moři a ostatní jsou jenom jeho spoluhráči. Dějová zápletka je největším mínusem celého filmu. Scénáristi zde svou práci naprosto odflákli. Nepřátelství obou hlavních postav na Essexu nebylo žádným překvapením a filmu spíš uškodila. Kolikrát jsem během filmu měl pocit, že koukám na Vzpouru na Bounty. Tento film se ji hodně podobá. Originalita zde není. Role Bena Wishawa a Brendana Gleesona byly absolutně zbytečné. První podprůměrný snímek Rona Howarda. Od něho bych očekával solidnější zpracování. Snímek je hodně odfláklý. Bohužel to je tendence současné doby. Rychle vydělat a na kvalitu se vykašlat.

Viktor Frankenstein (2015)

Frankenstein - velice známý vědec. Tento film se naplno věnuje jemu a jeho pokusům oživit mrtvolu, nebo bytost skládající se z několika jiných těl. Snímek má hlavu a patu, rozhodně zaujmou sympatičtí hlavní hrdinové James McAvoy a Daniel Radcliffe. Místy je scénář předvídatelný a některé situace být ve filmu vůbec nemusely, ale já nestál za kamerou. Film je jinak velice příjemný a hlavním hrdinům fandíte, jak jen to jde. Režiséra chválím za dobře zvládnuté pouto diváků a hlavních představitelů.

Ranař (2011)

Je zde vidět snaha, ale zároveň nešikovný režisér, které jisté scény nafilmoval jinak, než bych si představoval. Musím také hodně vytknout účast herce Jaye Baruchela, ten mi zde hodně vadil. Jeho hloupé chování filmu jen škodilo. Bez něj by film byl o dost lepší. Sean William Scott se na svou roli náramně hodil, s jeho výkonem jsem byl spokojený. Příběh není rozhodně nic extra a některé pokusy o vtip byly však pouze pokusy. Stejně film není zas tak hrozný a hodnotím ho průměrně. Kdyby v křesle seděla zkušenější režie a postava Jaye Baruchela vůbec neexistovala, dopadl by snímek mnohem lépe.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Vin Diesel konečně také v jiné roli, než Doma Torreta. Ale připadá mi, že poslední dobou je v každém svém filmu úplně stejný. I zde, jakoby to byl zase Torretto, akorát na lovu čarodějnic. Děj není vlastně nic nového. Zvraty jsou předpokládané, herci stereotypní. Do půlky filmu je snímek koukatelný, po něm začíná ztrácet dech a tento mix. hororových postav vás pomalu začne nudit. Propadák to není, dalo se to vidět, ale zázrak to také v žádném případě není.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Skvělá Deppova maska, bohužel ani jeho herectví zde nezaručí zásluhy. Film obsahuje spoustu hluchých míst, přitom začátek je slušně rozjetý. Všechno to pohřbí nudné stereotypní pasáže. Furt se jenom mluví a blábolí, ale akce žádná a samotné ty keci jsou o ničem. Snímek znamená další malér pro Deppovu kariéru. Pokud bude takhle pokračovat, přesune se na druhou kolej béčkových herců

Královna Viktorie a německý císař mrzák (2013) (TV film)

Zajímavé téma, o kterém jsem v životě neviděl dokument, až do nynějška. Téma o Wilhelmově postižení, které v něm přetrvávalo na celý život. Muž, který toužil po koloniální moci, muž, který nechával umírat své vojáky v zákopech byl pro mnohé lidi mrzák. Dokument nám poodhalil zákulisí Wilhelmova depresivního dětství, jeho vztahy s rodiči a babičkou, anglickou královnou Viktorií a také jeho poslední chvíle života v Holandsku. Dokument mi přišel k chuti a jsem rád, že jsem nabyl nových vědomostí o Wilhelmovi II, jednoho z největších strůjců 1. světové války.

Z pekla (2001)

Další slabý snímek od Johnyho Deppa. Film je naprosto zpackaný z hlediska režie. Je to hrozně amatersky natočený film. Bratři Hughesové by si měli podobné filmování odpustit. Kdyby nám tvůrci neoddtajňovali situace vražd a nechávali to mimo oči diváků, měl by film větší napětí a spád. Takhle to bylo vše předvídatelné a trapné. Johnny v žádném případě film nevyzdvihuje. Zde neměl co hrát. Jeho role vypadala, jako by ho napsalo malé děcko. Snímek se rozhodně nepovedl.

Nesmrtelný (2015)

Nápad není ničím originální. Celkem je film předvídatelný a hlavně nudný. Ani Kingsley, ani Reynolds film nezachrání a co se týče toho Reynoldse - ten se propadá do béčkové kategorie. Po kravině Hlasy to s ním jde pěkně z kopce. Opravdu je tento film pěkný nesmysl.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Film o experimentu o kterém jsem upřímně v životě neslyšel, teprve po shlédnutí traileru jsem si na netu našel informace. Příběh je sice neobyčejný a svým způsobem zajímavý, ale scénář se nevyhne již známým klišé. Herecké obsazení je neznámé - ačkoli to těmto typům filmu neuškodí, na neznámé tváře jsem si rychle zvyknul. Jestli víte, jak experiment dopadl a o co zde kráčelo, pak vás kromě zpracování nic nepřekvapí. Co se týče zpracování, tak film byl koukatelný, ikdyž teda místy mě dějové zvraty nepřekvapily. 'Rekl bych, že se jedná o čistý průměr, který neurazí, ale ani moc nepotěší.

Freistatt (2014)

Naprosto geniálně natočený snímek z dětské polepšovny připomínající Dachau. Je vidět, že film je Německý. Zkušenosti Němců z 2. sv. války jsou v tomto filmu hodně znát a ani Amíci by film nenatočili lépe. Samozřejmě výkony dětských představitelů jsou na vynikající úrovni a hlavně náš hlavní hrdina, kterého bych i ocenil Oscarem, ale to by film musel být Americký. Snímek je dech beroucí. S ničím se nemazlí, všechno je zde tak realisticky doložené, že ani nevěříte tomu, žej e to jen film. Velice chválím Němce za tuto práci.