Chobotnička (1983)

Ta scéna s letadlem na začátku je prostě parádní, ale klauny...klauny já nesnesu.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Jsou tam momenty, který se mi vopravdu líbí (plavba v podzemí Istanbulu, zápas s bábou č.3...) a bond girl, která se mi taky vopravdu líbí. Možná bych to měl napsat vobráceně, tu holku jako první, protože je fakt krásná.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Točilo se to v našem městě, dodnes si pamatuju ten humbuk. Dáda byla krásná a amarouny se zdály být jen takovou hříčkou.

Tarbíci (2011) (seriál)

Moderní, svěží, vtipná, nápaditě nakreslená pohádka. Dílko mají na svědomí čeětí autoři, což mě těší. Hezká hudba a opravdu chytlavý úvodní song jsou další plus.

Škola života (2009)

Jeden spoilerový vzkaz hlavní hrdince: "Protože seš blbá". Jinak film je příjemnej, atmosférickej, zajímavě nasnímanej, ke konci už trohu nudící a celkově hodný shlédnutí. Potěšil Alfred Molina coby tatínek, hlavně ve scénách, kdy se rozčiluje:)

Osvobození Prahy (1975)

Tenhle film musím hodnotit tak nějak dvojznačně. Jako malí kluci na základce jsme ho žrali, přehrávali si z něj scény (né na videu, to tehdy ještě tak nějak nebylo, ale ve škarpě s dřevěným samopalem - fakt to tehdy kluci dělávali), malovali bojové výjevy a vášnivě diskutovali, který tank přijel do Prahy jako první. Když vidím film dnes, tak se samozřejmě navzdory vážnosti tématu mnohde neubráním smíchu nebo jedovatým poznámkám. A ještě třetí rozměr má celá ta věc - natočí dneska někdo podobně výpravný film o Pražském povstání?

Láska všemi deseti (2012)

Zásadní souboje této romanťárny se odehrávají na dost neobvyklém poli. To je plus, i když na můj vkus už toho klepání bylo až trochu moc. každopádně jsou ty i další plusy: neokoukaní herci, svůdná francouzština, pohledné ženy, šarm a svěžest. Příjemné.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Nepociťuju nějakej sešup oproti prvnímu dílu, páč ani z něj jsem nebyl nějak paf. Líbilo se mi rozšíření motivu institucionální zvůle a žeru boxera:)

Carrie (2013)

Největší strašák je tu Moorka, takovou mamču bych fakt nechtěl. Jinak je to přes všechno nadpřirozeno vlastně hodně civilní film. A to je dobře, já to beru. Mám dokonce pocit, že se mi to líbilo víc než originál. Ale ten jsem viděl asi před 20 lety, takže si ho budu muset připomenout.