Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Pomalu, ale jistě si mě tento žánrový seriál ochočil, až se dostal do mých top 5. Dokoukávám čtvrtou sérii a téměř u každého dílu si pochutnávám na skvěle odvedené práci všech zúčastněných. EDIT: včera jsem dokoukala 6tou sérii a musím říct, že jsem velmi zvědavá jak se budou vyvíjet osudy hlavních hrdinů v další sérii. Seriál si mě ochočil, svým tempem, náladou, retrorealitou a vůbec precizností s jakou je tvořen. Kéž by se dostal i na naše obrazovky v prime timu.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Krásná pohádka o hrdosti, síle, odvaze a svobodě. Nechala jsem se ráda unést na vlně těchto emocí, které v dnešním světě velmi chybí. Síla a agrese jsou v dnešní společnosti potlačovány, ale lidé a jejich instinkty se nemění...proč by jinak vznikaly filmy jako je tento a jim podobné? "Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám."

Blízko od sebe (2013)

Mrazivě realistické, živé, smutné a hlavně bezvýchodné, jako život sám. Ano, tento film se asi dotkne hlavně lidí z podobně nefunkčních rodin, protože na ně dýchne pravdu...jen bych si přála, aby existovala cesta ven. Výborná Julia Roberts, kterou jsem dodnes měla zaškatulkovanou jako tu holku z "Pretty woman". O Meryl nemusím nic psát, ta hraje svůj standard, což je top....

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Obdiv, respekt a trochu závisti, to jsou pocity, které ve mně tento seriálek vyvolává. Jsou to dobrodruzi jak se patří, je s nima sranda a Andy jsou nádherné! jestli mají ještě kam jet, tak jim nějakou korunku určitě pošlu.

Temný případ (2014) (seriál)

Žánrovka vycizelovaná do nejposlednějšího detailu. Nedokážu najít aspekt, který by se mi na tomto dílku nelíbil. Zežrala jsem to i s chlupama a určitě nemám dost. Je pro mě velmi těžké popsat, proč se mi to vlastně líbilo, dám tomu čas a za pár dní něco připíšu. Zatím čistokrevných 5*

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Absolutně nejlepší český komediální seriál poslední doby. Výborný humor, skvělí herci, proč tohle nemůže být nekonečný seriál ?! Konečně dílko, které se může hrdě rovnat třeba s Trpošem, nebo Černou zmijí...

Královská aféra (2012)

Mé srdce milovníka historie a historických filmů plesá, ale přeci jen to bylo na můj vkus trochu dlouhé, zejména v prostřední části, protože gradace filmu rozhodně nechyběla. Za nejsilnější moment filmu považuji závěrečné scény Madse Mikkelsena, působivé nejen v rovině osobní, ale i společenské. Tleskám dánským filmařům za zdárnou odvahu zpracovávat historické téma, kéž by stejnou odvahu měli i filmaři čeští.

Hledá se prezident (2013)

Docela smutné pokoukání. Naštěstí jsem tento dokument viděla až v únoru 2014. Technologie moci je děsivá, vítězí kandidát útočící na nejnižší pudy ve společnosti. Máme prezidenta, který odráží hodnoty národa: Arogantního alkoholika s přerostlým egem. Nic povzbudivého. Funkce ministra financí byla zřejmě cenou za podporu Jana Fishera, který se ukázal jako učebnicový nohsled, beta až gama samec. Ne nadarmo se říká : "silnější pes mrdá" ...evidentně animální zákony se silně uplatňují i ve společnosti. Ukončila bych svůj komentář výrokem Sokratovým: „Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.“

Nevěsta na útěku (1999)

Milá zábava k nedělnímu odpoledni. Neurazí, nenadchne, ale zase úplně nenudí...prostě romantická oddechovka u které mi nevadí dabing.