X-Men: Budoucí minulost (2014)

Moc pěkná nedělní oddechovka. Nemusím vidět znovu, ale v rámci žánru patří ke špičce. Herci skvělí, staří i mladí:)

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Bylo mi potěšením:) Americká společnost dělená na chudé a zámožné, bílé a černé, zdravé a nemocné. Mortalita vysoká, řada nemocí bez úspěšné léčby, v tom všem se nachází nemocnice The Nick, zamněstnávájící vzdorovité lidi. Vzdorují nemocem, společnosti a někdy i sobě navzájem. Člověk si hned více váží doby ve které se narodil, doby, ve které se šílenství neléčí trháním zubů a chirurgie má své nezastupitelné místo v medicíně. Na počátku 20.tého století v Americe byla rodící se disciplínou, a chirurgové byli jen ti nejodvážnější z odvážných a platili za to mnohdy vysokou osobní cenu. Každý úspěch vykoupen mnoha neúspěchy...mimo to řada velmi zajímavě napsaných vedlejších postav: Harry, Cleary, kteří nám krátce přiblížili denní chleba přistěhovalců. Jen Algieho příběh byl trošku "too much".

Jan Hus (2015) (TV film)

Hodnotit budu až zhlédnu všechny tři díly....pokud jste zavrhli dílko po prvním dílu udělali jste chybu, druhý díl byl o mnoho lepší. Pokud udrží stoupající tendenci, tak třetí bude bomba. Těším... A ano, není to sousto pro masy, holt jistá znalost reálií je nezbytně nutná. Vávrův film ve mně nevyvolal žádný hluboký dojem, druhý a třetí díl Svobodova Husa ano. Ukázal mi lidský rozměr mučedníka, k položce v učebnici historie přidal emoce. Nejsem natolik vytrvalá, abych četla Husovy spisy, do dnes jsem neznala jeho "plný" příběh a vnímám to jako svou velkou ostudu. Jsem ráda, že tato adaptace vznikla, potřebujeme si připomínat naše ikony. Dnes je mi velmi líto, že v soutěži o největšího Čecha nezaznělo Husovo jméno, zasloužil by si to. Učme se od Britů, kteří se nestydí opěvovat své velikány opakovaně. Jen díky velmi nepovedenému prvnímu dílu dávám hodnocení za 4*. Pokud by dílko mělo jen díly dva (prostřední a poslední) dala bych plný počet bodů. Díky, umožnili jste mi porozumět také Palachovi... dodatek: Hádkův Hus se mi velmi líbil, byl pravdivý a to je jediný přívlastek, který považuji za důležitý.

Život je život (2015) odpad!

Nic moc jsem nečekala, ale tohle byla tragédie...trapný scénář, příšerně napsané postavy. Místy to až skoro bolelo hlavně asi chlapy, protože scéna z gynekologie mladýmu řezala koule...Žádná z mužských postav je vlastně neměla, takže nebylo co pozbýt. Jestli má tohle být vtipný, tak potěš koště:(

Birdman (2014)

Aneb proč to všechno dělají? Úspěch, ocenění v kontrastu s nejistotou...taky jsem nevěděla, že FF zemřela ve stejný den jako MJ...Otroci úspěchu, zazáří, nebo shoří. Na druhé straně jsme my, znuděné tweetující publikum.

Robin Hood (2010)

Vážení přátelé tento film je důkazem, že ani skvělí herci a proslulý režisér nespasí příšerný scénář....Hvězdičky za Cate, Marka, Metthewa a Maxe.

Wolf Hall (2015) (seriál)

BBC period drama at it's best. 6 dílů této mini série Vás o Cromwellovi, Jindrichu VIII a anglické společnosti 16. století naučí více než kdejaká učebnice historie. Scénář jenž přináší více otázek než odpovědí, důraz na detail a historickou přesnost a zejména skvělé herecké výkony tvoří z tohoto dílka skvost. Mark Rylance svýma očima strhl veškerou pozornost na sebe, skvěle mu sekunduje Anton Lesser jako Moore a Jonathan Pryce jako kardinál Wolesley. Těžko se mi hledá slabší místo, momentálně žádné nenacházím. Možná někomu nebude vyhovovat pomalé tempo, ale já ctím rčení, že "méně je někdy více" a v tomto případě to platí dvojnásob. U Tudorovců jsem vydržela 1 epizodu, tady mi těch 6 dílů přijde zatraceně málo... Well done everybody!

Kingsman: Tajná služba (2014)

Koňská dávka britského humoru, elegance a krve. Čistokrevně zábavná stylově vycizelovaná jízda, protože "Manners maketh Man" a to je ve spojení s britskými nápinky přesně to co mají mazlíčci rádi. Nakonec "Land of Hope and Glory" jako třešnička na dortu dodala přesně tu poslední kapku k tomu, abych se válela smíchy jak pominutá. Cilin Firth se definitivně probojoval do mé top 10. Normálně bojuju s chutí jít dneska ještě jednou

Whiplash (2014)

Lépe jak Verbal to neumím! Yes, Yes and thousand times Yes! My Oscar winner.

Láska na vlásku (2014)

Moc hezky hrající herci doplatili na příšerný scénář....Samuel dvojroli yvládnul skvěle. Bohužel to bzlo napsané tak špatně, že nemohu dát více jak dvě hvěydz