• Fantasy

Cashback (2006)

Sean Ellis natočil opravdu neobvyklý snímek, neobvyklý svým zpracováním, ne tolik tématem - tedy láskou. Ovšem tím jakou částí jejího cyklu se zabývá - rozchodem, těmi vteřinami, dny, týdny, které následují poté... Pokud to propletete s duší umělce, který si vytvoří obranu proti následku rozchodu v podobě schopnosti zastavit čas, tak Vám vyjde Cashback. Film, ve kterém 90% mluveného slova zabírá monolog, úvahy nad sebou samým, nad časem, nad mezilidskými vztahy... Rozhodně je Cashback film o zamyšlení, co je skutečné, co je podstatné - na chvíli se zastavit, čas si můžeme zpomalit, téměř zastavit, ne však vrátit zpátky... Co je nutné ještě vyzdvihnout na tomto velice milém, příjemném filmečku je super kamera (kdo si někdy nepředstavoval procházet mezi lidmi, když se zastavil čas?) a také hudba! Úžasně vybraná, přemýšlivá, citlivá hudba, která (jak říkám neustále) dokáže i z průměrného filmu učinit velký zážitek... Pro někoho možná stokrát omílané téma, ovšem člověk nemusí být romantik, aby si tento film užil...podle mě spíše Mysteriózní / Romantický / Drama / Komedie ale určitě 5 STARS!

Mariňák (2005)

Těžko se hledají slova, která by popsala tento snímek... Rozhodně se jak uvádí popisek nejedná o akční drama, akce ani dramatičnost není těžištěm filmu Jarhead. Nenajdete v něm od hlavní postavy jediný ostrý výstřel na nepřítele. Tento film je o proměně v myšlení a pojetí války těmi, co jsou ji nejblíž a přesto stále příliš daleko. Režisér nás nejprve nechá ochutnat tvrdý trénink elitních sniperů aby nám posléze ukázal, jak se vyvíjí jejich psychika ve chvíli, kdy přes sto dní čekají na první kontakt s nepřítelem zahrabáni v poušti. Z euforie se stává denní rutinní nuda, začínají se projevovat psychická selhání slabších jedinců až náznaky šílenství...Snaží se nám vysvětlit, že pokud se z člověka stane Jarhead, je to něco co se s ním ponese už celý život. Mým údělem je konfrontovat všechny válečné snímky s Band of Brothers, ale tento film je naprosto o něčem jiném, protipólem. Proto doporučuji všem, kteří si chtějí utřídit pohled na moderní styl vedení války a pohledět do duše vojáka. Film navíc vyniká i užasnou kamerou a hudbou, jak píší jiní tak i já musím říct, že jsou v něm záběry, které si ponesete v mysli hodně dlouho...

Dr. House (2004) (seriál)

Jsem ohromen...naprosto...úplně. Po hodně hodně dlouhé době jsem se konečně odhodlal od 5 sérií přejít na šestku a jsem emocionálně ubit tím co jsem v první dvojdílné epizodě viděl. Kdyby to vyšlo v kinech jako samostatný film, tak bych hlasoval pro Oscara, nejlepší psychologické drama, co jsem viděl v posledních mnoha letech. Z předchozích pěti sérií si to opravdu nese jen hlavního herce, narcistického M.D. House, který zde prožívá ten nejúžasnější vnitřní přerod duše, který jsem kdy viděl. Herecké výkony brilantní, příběh mě několikrát dovedl k slzám, hudba naprosto upřímná a dokreslující...no více snad dopíšu po více dílech šestky až se mi zklidní puls.

Dexter (2006) (seriál)

Tak jsem se dostal ke komentáři až v půlce 4.série. Jednička mě uchvátila a spolu s The Shield ji považuji za nejlepší krimi seriál tohoto tisíciletí =) Dvojka pokračovala ve spanilé jízdě, trojka mě popravdě zklamala, a čtyřka zatím vypadá minimálně zajímavě. Dexter se začíná zapojovat do života normálních lidí a je vtipné ho v tom pozorovat, společně s jeho sarkastickými hláškami, které si v duchu promítá. Přitom stále má co objevovat v sobě samém, stále má co odhalovat a stále dokáže sám sebe překvapit viz. ,,už nezabíjím za jednoho (sebe), ale za dva (svého syna). Nejvíce mě ve 4 asi pobavilo noční uspávání probudivšího se synka a Dexterovo: ,,Daddy kills people" =D Jinak, říkal jsem to od první série a tvrdím to i ve čtyřce: Nejlepší herec seriálu Dexter je Debra ,,Fucking" Morgan, to co ona dokáže uhrát před kamerou je neskutečné, rozklepaná (tělem i hlasem), nerozhodná, nesebevědomá, poletující životem jako liste ve větru a zmítaná v těch nejhorších sračkách...naprosto důvěryhodný projev. Poklona. To be continued...ááá 4 je za mnou =) i přesto, že na ní bylo znát umělé prodlužování a udržování v napětí a nebyla tak promyšlená a plynulá jako předchozí série, tak stále je Dexter seriál s velkým S a může si dovolit trošku těžit s již vyvinuté empatie s herci a z vedlejších dějových linií...Zůstávám sedět s otevřenou pusou = Chudák Rita...

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Po těch letech trocha sentimentu, trocha melancholie a trocha vzpomínání...sladké dětství a 90210 k tomu, i po letech se na ty první díly dá relaxačně koukat, když neočekáváte žádná dramata...Vzpomínám si, jak nám rodiče dávali tuhle americkou mládež za vzor zkaženosti a přitom byli Walshovi vlastně ideální a počestná rodinka, srovnejte to s rodinami současných seriálových hvězd, mazec co?

Kámoš (2003)

Už jsem to psal jednou, v jednoduchosti je síla. O čem větším chcete točit filmy než o přátelství a lásce? Nemusejí se konat žádné heroické epizody, žádné zázračné záchrany, cesty kolem světa nebo oběti na životech...stačí prostě přátelství/lásku vidět, cítit, a to že se nejedná o americkou/anglickou produkci, jde cítit z každého záběru a dialogu...Málokterý film ve vás zanechá po shlédnutí takový pocit tepla jako tento, mít u sebe teď teploměr tak mě prohlásí za klinicky mrtvého, neb víc než 41° to bude určitě =) jo a rádoby epos o stejných věcech jako vypráví Buddy zobrazený v 3D Avataru-ŽP, je jako Grapes of Wrath od Johna Steinbecka vs. leporelo o dieselových lokomotivách. 5***** když ne tu, tak už nikde.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Můj večerníček na dobrou noc už bezmála 12 let mého života. Moje akustická kulisa dříve při učení, nyní při práci nebo jen tak do éteru. Kult ze všech nejkultovější. Nesmrtelné, dokonalé, stále vtipné, tečka.