Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Celkom príjemná jazda, povedala by som, že lepšia ako dvojka. Pár scén ma priam dojalo, trošku oprané boli scény, kde sa až trápne dlho bazírovalo na jednom vtipe. Ale v celku je film zábavný. "Fat Amy" Wilsonová je pochúťka a spomedzi milých postavičiek nostalgicky poteší aj Robin Williams. V podstate sa vám bude páčiť, ak ste si užili dvoch predchodcov.

Make Your Move (2013)

Tanečná snímka sa od ostatných líši snáď len komibnáciou štýlou ale nejaký výbuch to zas nie je. Príjemná oddychovka pre nenáročných. Predstavitelia sú skôr tanečníci, takže oskarové herecké výkony nečakajte. Tanec je však tip top.

Sólista (2009)

Celkom príjemná zmena a celkom príjemný film. Slovné spojenie herecký koncert sa tu hodí ako mechanický oblek na RDJ-a. Príbeh je zaujímavejší aj tým, že je skutočný. Hlavná dvojica sa nezaprie, Jamie Foxx je geniálny až z neho miestami zabolí pri srdiečku. Svieže je aj prostredie a postavičky na hollywoodske produkcie nezvyčajné: útulok pre bezdomovcov a pestrá škála individualít s vlastnými problémami. Miestami bolestivý, no vo všeobecnosti hrejivý filmík, ktorý je pre fanúšikov Roberta Downeyho a Jamieho Foxxa príjemná povinnosť.

Špión (2015)

Spočiatku ma strašne nudilo to neustále nakladanie hlavnej postave: najtrápnejšie krytie, najttrápnejšia výstroj, najtrápnejší hotel, hahaha aká je trápna ha ahaahhahaha... Naozaj ma to otravovalo. Udržal to len neskutočný výkon Jasona "Norrisa" Stathama. Keď konečne nastal zlom v štýle Dostaňte agenta Smarta, kde Melissa ukázala, že je dobrá špiónka, už to bolo nielen pozerateľné ale dokonca zábavné. Bonusové body za umierajúceho zabijaka s prostredníčkami a Mirandu Hart. Aj keď tu CIA vyzeralo ako totálny bordel s neschopnými klaunami miesto agentov, nakoniec sa to akosi upravilo a ostal dobrý dojem.

Vražedná minulost (2013)

V podstate celkom originálny príbeh ale vyznieva už stokrát omletý. Okrem toho atmosféra vôbec nezaujme, vôbec ma to nebavilo.scény s pokusom o napätie, kde postavy robia veci dvakrát pomalšie, lebo napätie - huuuu, boli neskutočne nudné. Smola, u mňa strata času.

Everest (2015)

Naozaj veľmi kvalitný film, ktorý dokáže diváka vtiahnuť do deja a zainteresovať ho natoľko, že sa o postavy naozaj bojí. O to viac, keď viete, že je to podľa skutočnej udalosti. Herecké obsadenie lahodné, výkony ani nehovorím. Zábery prostredia bychberúce. Akurát, že vás to možno emocionálne poznačí, takže určite nie pre slabé povahy. Kvalita vysoká, len blbý pocit mi z toho ostal. A to je aj dobre aj zle.

Sedmero krkavců (2015)

Viera v česko-slovenský film obnovená. Tlieskam ako uškatec, bola to krása. Hlavná hrdinka bola krásna a sympatická, pripomínala mi Miyazakiho hrdinky. Všetky postavy boli uveriteľné, vyvýjali sa, dej bol skvelý. Príroda nádherná, až hreje prisrdiečku, že máme také krásne scenérie. Dokonca aj digitálne efekty boli nadmieru uspokojivé. Dialógy jedna báseň a to dokonca aj keď hlavná hrdinka nehovorila. Potešilo ma tiež, že kladné postavy nerobili hlúposti, vďaka ktorým sa zvyčajne v príbehu dostanú do problémov. A hudba Vaša Patejdla a ústredná pieseň v podaní Mariky Gombitovej je čerešničkou na chutnej rozprávkovej torte. Paráda. Hoďte niekto na Nellis vrece peňazí a nechajte ju pracovať.

Sherlock Holmes (2009)

Nuž, veru smrtiaca kombinácia Robovho ostrovtipu a Guyovho ostrostrihu sadla, jak sedacia časť na latrínku. Doba vyzerá dobovo, kostýmy a hudba sú ako za odmenu. Obsadenie luxusné: z hlavnej postavy tečú slinky, kamoš Jude Law je skvelý, a Rachel McAdlerová sa mi páči milión krát viac, než nová seriálová Irina-domina. Mark Strong ako záporák predskokan poteší. Akčné scény sú krásne, humor funguje. Detektívny aspoekt tiež celkom ujde a práca s retrospektívnymi zábermi a scénami z rôznych uhlov je osviežujúca. Zaujímavá variácia na starú klasiku. Môžem len dúfať, že aspoň väčšina priaznivcov predlohy bude film akceptovať. Ja sa k nemu vždy rada vrátim. Povinná jazda pre fanúšikov Roberta Tonyho juniora.

Umění zapadnout (2011)

Taká príjemná oddychovka o starostiach dospievajúceho. Karlík vyrástok a asi mu trochu ostala Deppka, lebo sa mu ani do tej školy nechce. A nechce sa mu ani randiť a mať kamarátov ale tomu sa nejak nevyhne a dá sa dokopy s Juliinou neterkou. Páči sa mi, že vo filme síce je romanca ale je to hlavne o tom chalanovi. Aj keď nemuseli z tej "lásky" robiť až také haló. Stále neviem prísť na chuť typickému vzťahu v hollywoodskom filme, ale čo už. Príjemné charaktery, mama bola fajn, Alicia Silverstone v roli sivej myšej učiteľky literatúry prekvapila. Zase som nespadla zo stoličky ale bolo to pozerateľné.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Shaun je jedno z tých nedocenených diel, ktorého hodnotu zistím až keď sa k nemu konečne dokopem. Až mi bolo celý film trápne, že som si ho nepustila skôr. Film musel splniť veľa očakávaní a ja si myslím, že sa mu to do bodky podarilo. Kedže sa toho počas filmu veľa nenahovorí, humor bol čisto vizuálny a fungoval ako najlepšie švajčiarske hodinky. Shaun by vtipom hravo strčila väčšinu hollywoodskych komédií do vrecka. Rehlila som sa jak kobyla. Len o smiechu to však nebolo. Príbeh ma aj dojal. Naozaj veľmi dobré. Nielenže by som odporučila ale naordinovala.