Dračí srdce (1996)

Téda. Nu, i Eragon se mi zdál lepším fantasy snímkem a tím je zřejmě řečeno takřka vše. ~~~ Tomuhle spíše přísluší zařazení Fantasy / Komedie / Parodie. ~~~ Hláškující mnich ála Robin Hood, poslední z čestných rytířů starého řádu, kterému ale šíblo a v každé třetině filmu byl přesvědčen o něčem jiném, David Thewlis jako princ nebyla nejlepší volba, animace draka byla drahá, takže ze začátku máme fantasy jen díky scénám "Hele, mimo záběr kamery je drak, jéééé", sám Drak by mohl vystupovat v nějakém baru ve one-man bavičské show, scénář protkán lacinými gagy a na konci nesmí chybět důvod k urození slzy a hluboce moudrý proslov. Jediný klad tu snad byl Dennis, kterému ten rytíř celkem sedl. ~~~ Safiro, ty to vidíš...

Útěk ze Sibiře (2010)

(spoiler)Viděl jsem a, bohužel, emočně se mě tam nedotklo nic. Námět na drama to nemusel být špatný, ale drama tomu nějak chybělo. Snad jen začátek v gulagu dává vědět, že by se mohlo něco dít a příběh vyvíjet, ale nestane se tak. Gulag - střih - útěk, písečná bouře - střih - pochodují dál, Lhasa, dotaz "Kde je Indie?" "Támhle za Himalájemi, ale bude to velice, velice obtížné" - střih - jsou v Indii... WTF? A to, že tam někdo umře, mi bylo srdečně jedno. Kdyby zbytek putujících zmrznul někde v Himalájích, bylo by to "zajímavější".(/spoiler) ~~~ Ať už je to celé podle pravdy nebo ne, v traileru uvidíte skoro vše podstatné a koukatelné.

Dannyho jedenáctka (1960)

Popravdě, o tomhle filmu jsem se dozvěděl náhodou díky o 41 let staršímu remakeu a bohužel tak musím konstatovat, že tahle oldschoolovka mě poměrně nudila. Všechno stojí a padá na hereckých osobnostech, ale jako naprosto všechno. A tak se i pozapomnělo nějak vytvořit hercům i smysluplný scénář. Tohle totiž byla nuda. Ve své době byli všichni zúčastnění jistě hvězdy a film byl možná považován za geniální, ale ta doba je už 50 let v čudu a od předchůdce skvělých Clooneyho parťáků jsem tak čekal víc, než bandu nijak se neprojevujících hulících herců, úděsnou organizaci, promýšlení plánu na tři minuty, vřeštícího dědka bez opodstatnění jeho úlohy v příběhu, Dannyho manželskou krizi a vychcaného zlodějíčka, který nepřímo způsobí až facepalmovsky hloupý konec. Tohle ne-e. Jak bylo řečeno níže, remake předčil původní film.

Odstřelovač: Reloaded (2011)

Oproti původnímu Sniperovi hodně "levné" a spíše mi to připomínalo nějakou béčkovou hru. Hlavní postava je takřka nezranitelná, ačkoliv je zasypávána střelami a je na volném prostranství, nezničitelný mariňák. Nepřátelé jsou bez mozku a nabíhají na porážku jak dobytek, dokonce aniž by stříleli. Příběh i dialogy až směsné. ~~~ Jedinými plusy je tak částečné propojení s prvním dílem, alespoň trochu profesionálně se chovající Billy Zane (jestli to jako laik můžu posoudit) a záběry přírody. ~~~ To je ale dost málo. Původní Sniper je lepší a příroda v dokumentárních filmech také. Jedna je málo, čisté dvě už moc -> 1,5*.

Cypher (2002)

Spíše takový špionážní thriller zahalený v hávu laciné sci-fi s kapkou romantiky. Spíše než brilantně vymyšlené mi to příjde záměrně překombinované, aby to vypadalo zajímavě a cool, Sci-fi je tu jen pro potřeby scénáristy, aby nemusel nic složitě vysvětlovat a mohl vymýšlet gigantickou databázi a poněkud laciné triky. Béčko jak vyšité, jen bych čekal trochu více vysvětlování v rámci promrhaných možností hloubky děje.

Sin Nombre (2009)

Mexický příběh o cestě do Ameriky a dívce, která se zachrání paradoxně tím, že se sama vystaví ještě většímu nebezpečí po boku mladého chlapce, který nechtěl přihlížet zbytečnému násilí a krutostem a zradil svůj klan. Z filmu jasně prýští poselství "Podívejte se, v ostatních končinách země se žije mnohem hůř a lidi řeší opravdové problémy" a zřejmě bych tak měl film hodnotit s přihlédnutím k tomu o hodně výš, ale mě to prostě nijak nikam nezasáhlo, asi se ozvala ta cynická část mozku. Chvíli se brebentí, chvíli střílí mexické gangy vymaštěných potetovaných lebek, ale výsledný dojem obětování se vlastnímu přesvědčení a pro dobro druhých jako očista od svých hříchů to na mě nepůsobilo. Příště prosím vymyslet něco trochu jiného, než procitnutí zlodějíčka z opravdu ošklivého místa.

Šanghajský polibek (2007)

Američan s čínskými kořeny netuší, co v životě chce, a snaží se prorazit jako začínající herec, což mu ani trochu nejde. Z jeho ponurého života ho vytrhne až mladinká "Barbie", která je natolik oražená, že se nebojí oslovit neznámého asiata v autobuse. Tahle dvojka spolu nějakou dobu chodí, ale on ji vnímá spíše jako o 12 let mladší kamarádku, ona jeho jako přítele. Aby on prozřel, musí se ještě vyspat s několika holkama, více či méně lehčí povahy, odcestovat do Šanghaje, objevit svět a minulost své rodiny, vyspat se s pár holkama, více či méně lehčí povahy, aby si uvědomil, jaké city vlastně k holčině pod zákonem cítí. ~~ A? Nenašel jsem v tom nic, co by nebylo už asi milionkrát jinde. Při pohledu na produkující společnosti se ale nedá pochybovat o cílové skupině a v takovém případě to zase taková tragédie asi nebude - Shanghai Kid Films. i přesto na tom ale stále nevidím víc než 2*.

Sluneční bouře (2007)

Taková pomalejší švédská krimi/detektivka z prostředí menšího městečka kdesi v ledových dálavách, ovládaném vymaštěnou náboženskou komunitou, kdy díky režisérovi a prostřihům z činu netrvalo dlouho poznat, kdo, kdy a kdo všichni byly svědky. A tak se hodinu a půl řešilo proč přesně. Zdlouhavé a místy dost předvídatelné se zvraty a indíciemi, které jste už mnohokrát viděli v tolika jiných detektivních thrillerech. Tomu, že to u nás vyšlo rovnou v DVD Edici, to tak poměrně odpovídá. Být to v kinech, aktuálních 56% by to nedosáhlo.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Nezáživné, o ničem. Obě strany to myslí dobře a obě strany dělají chyby. Lepší na podobné téma byla Krvavá neděle. Postavy aktivistů mě ničím nezaujali, reportérka překvapivě rychle "procitla", jediný Woody Harrelson, jeho výkon a jeho příběh stál za zmínku a jen z toho jeho příběhu by šel udělat film. Ostatní mi tak přišlo jen jako zbytečná výplň času.

Generation Kill (2008) (seriál)

Nuda. Díval jsem se jenom proto, že je to další mini-seriál z produkce HBO s nějakou akční válečnou tématikou a to i přesto, že moderní konflikty mě nezajímají (čti neberou) a tak jsem si říkal, nakolik jiné to bude od skvělých Band of Brothers. ~~~ A výsledek? Nuda. Připadalo mi to jako nudné převedení BoB do moderního konfliktu. Plno věcí mi tam přišlo takřka na chlup z BoB zkopírovaných a plno dalších věcí jako by z BoB vystřihli a sem to nedali. ~~~ Tenhle miniseriál má 7 hodinových dílů a všechny dohromady strčí do kapsy i takový Mariňák (Jarhead). Takže pokud si chcete pustit něco s "osvobozující iráckou" tématikou, pusťte si Mariňáka a tohle obejděte, nebo se unudíte.