Bůh je velký - já ne (2001)

Několik dobrých postřehů, ale rozhodně bych tento film neoznačoval jako komedii - spíš jako místy úsměvný milostný příběh. Také distribuční slogan "Je mi dvacet a hledám toho pravého" mi připadá trochu zavádějící...

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Po dlouhých úvahách měním z jedné hvězdičky na dvě. Příběh je na 30 %, herecké výkony na 20 %, režie 20 %, dabing 10 %, ale písničkám se nebojím dát 80 % (aj keď takú Čiernu baču som doteraz nepochopil). Berte to prostě jako dlouhý videoklip...

Nevěsta na útěku (1999)

V "souboji" s Notting Hillem těsně prohrává o prsa Julie Robertsové (nebo Joan Cusackové?)

Notting Hill (1999)

Komedie asi o 5 - 10 % lepší než současně uváděná Nevěsta na útěku. Tři hvězdičky jsou pro ni málo a do čtyř jí někde něco maličko chybí nebo přebývá. Největší sympatie si u mě získali Rhys Ifans (ve své možná životní roli Grantova spolubydlícího) a třetí Grantova "dohozená" nápadnice, potom teprve oba hlavní představitelé. Několik zajímavých scén a záběrů.

Tam, kde hnízdí čápi (1975)

Jiří Krampol na začátku 50.let zakládá zemědělské družstvo a po 15 letech - v "krizovém" roce 1968 - musí jakožto předseda nejlepšího JZD v okrese čelit útokům pravicových sil. Jeden z angažovaných normalizačních filmů, které se dnes jaksi vzpírají objektivnímu hodnocení. Nicméně Krampol tam hraje o poznání lépe než v porevolučních filmech.

Cesta z města (2000)

Pohodový, uvolňující film (možná ani ne tak docela komedie) se spoustou dobrých hlášek, u něhož mi ale příběh připadal trochu děravý. Jinak se na něj asi budou dívat diváci z města a jinak lidé z vesnice. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, vychází mi to přesně napůl.

Zatracení (2002)

Pokud bych to rozkouskoval na segmenty, tak scénám z vězení bych dal 60 %, záběrům z videa 40 %, Tomášovu pátrání 40 % a závěrečné písni 80 %.