• Pohádka

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Jako fanoušek Game of Thrones jsem si říkala, že bych ráda poznala Iwana Rheona v nějaké jiné roli, než jako krutého, nemilosrdného Ramsayho Boltona. Ano, zde je to někdo úplně jiný (až na jistou scénu z epizody Gym....). Byla jsem velmi spokojená a především pobavená. Zvlášť druhá série je skvělá. A už dávno ne kvůli Iwanovi. Škádlení Freddieho a Stuarta nemá chybu!

Nezapomenutelné dětství (2004)

Vše z Tommyho dětství byl krásný film, který bych neváhala ohodnotit minimálně 4 hvězdičkami. Když se ale přehoupl do dospělé části, jeho kouzlo bylo ztraceno. Na scénu se vkradl, vlastně tam skočil, klasický americký slaďák. Pointa? Dost chabá a skoro bych řekla o ničem... Ne, část s Duchovnym se nepovedla - poselství se nekonalo, jen mi to dost zkazilo celý dojem z tak moc příjemně rozjetého filmu. Škoda.

Kmen (2014)

Tenhle film nedokážu ohvězdičkovat. Je tak specifický, že hodnocení mi nelze "znumerizovat". Nápad je opravdu jedinečný - chvilku mi trvalo si zvyknout, že zatímco postavy se mezi sebou budou bavit neustále, já nebudu "slyšet" vůbec nic... I přesto se dá pouhým sledováním děj pochopit. A že je to pěkně syrové až brutální psycho a drama! Obzvlášť některé scény jen tak z paměti nevymažu - potrat, přepadení a závěr. Ruční kamera rušena střihy jen minimálně všemu dodává až dokumentární styl. Našly by se ale záběry, které bych zkrátila - stopáž dlouhá přes 2 hodiny je možná až příliš. Přese všechno snímek, který si určitě pozornost zasloužil a zaslouží.

Kdo je tady ředitel? (2006)

Tak nevím, jestli jsou 3 hvězdičky málo nebo hodně... V porovnání s divadelní adaptací Švandova divadla je to málo. Na druhou stranu - právě díky návštěvě nejdříve divadelního představení a pak zhlédnutí filmu mi možná přijde film "zábavnější", než ve skutečnosti je - a 3 hvězdičky jsou tedy až až. Zajímavá kamera...

Hranaři (2011)

Takovou, s prominutím, slátaninu jsem dlouho neviděla. Snad jediné, co mě trochu zaujalo, byla kamera. Hudba by byla fajn - ovšem k jinému filmu. A ač herci nebyli špatní, tohle prostě zachránit nemohli... "Hranaři" byli ukázka toho, jak se zajímavé a nadějné téma dá... akorát tak odstřelit. Škoda.

Ocas ještěrky (2009)

Zajímavá kamera, dobře hrající Švehlík, ale film tak přeplněný symbolikou, až byl prostě "divnej"...

Magnolia (1999)

Filmy, které jsou vlastně takovou mozaikou lidských příběhů tvořící nakonec jedinou "vitráž", mám hodně ráda. Tento mi ovšem dlouho unikal a o jeho existenci jsem víceméně neměla ani ponětí. Jsem ráda, že mi nakonec neutekl, protože bych se i nadále ochuzovala o výborný zážitek. Odrazující může být délka (přes 3 hodiny), avšak ta se hodí k jisté rozvážnosti vyprávění. Náhody jsou stále náhody, jako u jiných podobných (a kratších) snímků, avšak ne tolik náhodné, tolik do očí bijících, když to tak napíšu. Postavy máme příležitost poznat opravdu do hloubky. Nemalou zásluhu na tom mají kromě scénáře a režie také samotní herci. Kdo mě nejvíce uchvátil - Philip Seymour Hoffman, William H. Macy, Tom Cruise a John C. Reilly. Nemohu vynechat při vychvalování hudbu, i ta je moc příjemná a především padnoucí. Doporučuji!

Velký Gatsby (2013)

Tomu říkám spektákl... Tolik barev, tolik cingrlat, bujaré večírky, ale přitom tak, TAK smutný příběh... Leonardo DiCaprio je jestli ne ten úplně nej, tak minimálně jeden z nejtalentovanějších herců své generace současnosti! Jako Jay Gatsby byl perfektní - jako snílek, jako bezmezně zamilovaný mladý muž, jako zoufalý a bezmocný chlap, jako ten, který chce potlačit svou minulost... Sledovat tento film se stalo obrovským zážitkem a zejména díky hereckým výkonům, kdy musím vyzdvihnout ještě Tobeyho Maguirea, kterému konečně asi začínám přicházet na chuť. A by the way - super soundtrack, hudba.

50/50 (2011)

Moc pěkně zpracovaný film. Boj s rakovinou nezastiňuje vztahovou linku a vztahová linka (v jakékoli formě, v jaké se ve filmu objeví) zas nezastiňuje boj s rakovinou. Je to zkrátka rovnoměrně (a přitom ne nijak nepřirozeně) rozložené. Herecké výkony jsou uvěřitelné, Joseph Gordon-Levitt je výborný! Humor - tak nádherně lidský, že při mnoha okamžicích prostě vyprsknete smíchy. A mnohdy i tehdy, když se vám jen pár sekund předtím z očí valily slzy jak hrachy. :-)) Film vyvolává emoce, ale na to, jaká by to mohla být umělá ždímačka, se film drží ve velmi příjemné lidské, přirozené rovině a na nic netlačí. Film se nesnažil o citovou okázalost, ale o prosté vyprávění nelehké životní situace s jakýmsi nadhledem a vtipem, přitom však také se vší vážností :-) Zkrátka, jak jsem začala, tak skončím - moc pěkně zpracovaný film.

Iron Man 2 (2010)

Na to, že jsem neviděla první díl, jsem se rychle zorientovala a v příběhu a postavách neztrácela (bála jsem se opaku, předlohu totiž neznám). Šla jsem si k televizi odpočinout, pobavit se a toho se mi nakonec od filmu dostalo. Dobré odreagování, nijak náročné. Po vizuální stránce nadprůměrné, jinak spíše průměr. 3,5 hvězdičky :-)