• Pohádka

Utopenec na útěku (1998)

Je to naprostá ptákovina, ulítlá parodie, která ale výborně pobaví.

Bláznivá střela (1988)

S Žhavými výstřely patří série o Franku Drebinovi k jediným parodickým šarádám, které snesu a dobře se u nich pobavím.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Snaha o vtip všude a za každou cenu vyvolává místy trapnost. Nijak zvláštní komedie, ve světě parodií je to nadprůměr, ale taky co je to za kategorii, že...?

Někdo to rád horké (1959)

Přijde mi moc kabaretní, navíc zas taková švanda to není. Každopádně je to parádní film, který by nikdo neměl minout.

Zapomenuté světlo (1996)

Krásný jemný film s naprosto fantastickým Polívkou a neméně vynikající Žilkovou.

Revival (2013)

Příběhově žádná pecka, kterou svět ještě neviděl, ale konečně pěkný český film, který snese 4 hvězdičky a dokonce bych rád dal i 5, ale to bych pak zase křivdil lepším kouskům. Kdybych to měl trochu shrnout, Revival není žádná vulgární přiblblá sra*ka, která se za každou cenu snaží být originální. Je to příjemná oddechovka s příjemným obsazením (Genzer vůbec nezklamal!), která svou kvalitou nemá v poslední době v Česku mnoho srovnání.

Oskar (1967)

Klasická konverzační komedie se záměnami, které jsou nyní tolik oblíbené v pražských divadlech jako komerční taháky pro masy. Oceán pro žraloka jménem de Funés.

Velký flám (1966)

Krásná klasická situační komedie, špička ve svém žánru. Jeden z nejlepších filmů s de Funésem, ne-li ten nejlepší.

Život je krásný (1997)

Roberta žeru všema třiceti (nevyrostly mi 2 zuby). Ten film je tak naivní jak jen to jde, ale to je prostě Roberto. Jeho neutuchající elán a energie mě omračuje pokaždé, když ho vidím a klidně si od něj nechám naservírovat tuhle pohádku, po které si i zapláču. Film Život je krásný je jednoduše krásný - to je ten nejvýstižnější popis. Slzudojnosti přispívá i krásná Piovaniho hudba, kterou jsem se musel naučit na piano. "Buongiorno, principessa!"

Monstrum (1994)

Temperamentní jižanská komedie o záměně a nedorozumění ve stylu francouzských komedií s Pierrem Richardem, jen lepší. Benigni má v sobě víc energie a je všestrannější. Celkově mi to přijde vtipnější než "richardoviny".