Underworld: Evolution (2006)

Latexová Kate Beckinsale je jedním z největších sex symbolů posledních dvou dekád a světe div se, zároveň dobrá herečka. Navíc v téhle přímočaré temné gothic fantasy hraje i pár kvalitních herců. Ten, kdo má rád žánr a neprotáčí oči ze soubojů upírů s vlkodlaky, nechť se na tuto sérii podívá a začne určitě prvním dílem z roku 2003, protože a jelikož kvalita lineárně klesá až k pátému dílu. I ten však stojí za vidění, pokud se tedy k němu prokoušete těmi předchozími.

Underworld (2003)

Pomáhat a chránit (2011)

Pět hvězd hlavně za skvěle napsanou a zahranou hlavní postavu vesnického policajta. Nádherná kombinace Ira, novodobého Švejka a Ignácia J. Reillyho. A pro filozofující padouchy mám slabost.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Dokonalost. Jen několik málo filmů může fungovat čistě jako technicky skvěle provedená, žánrová zábava a zároveň /pro ty co to baví/ jako podklad pro "hlubokomyslné" přemítání o lidském údělu, přátelství nebo jako historický exkurz.

Jak na věc (2002)

Inteligentní, spíš úsměvná dramedie s dobře ocastovanými herci. Vyjímečný příklad, kdy filmu hodně pomáhá smysluplně použitý voiceover. 70%

Divoká stvoření (1997)

Milé, vtipné, chytré a se skvělými herci, plus sexy Jamie Lee. Co víc si od komedie přát.

V moci ďábla (2005)

Že prej podle skutečných událostí. Dokážu si představit rigidní katolickou rodinku někde v totálním zapadákově jak 6 dní jezdí traktorem po poli a sedmej den se jde rozšoupnout "mezi lidi" k přestárlýmu flanďákovi do kostela. Od narození cpou svejm potomkům do hlav středověkou podobu katolický teologie, kde červenej rohatec s obrovským kotlem má výsadní postavení. Pak pustěj dcerku do velkýho města na studia, ta si poprvé vyzkouší nějakej ten šňupec a celý to metafyzický univerzum, který má od mala do hlavy pěchovaný, se jí navěky rozsype na prvočástice. Na vážno braný exorcismus mi vždycky smrděl církevním strašením a následnou manipulací. A i když si tohle odmyslím, tak ani v rámci žánru to moc nefungovalo. Jediným pro mě snesitelným vymítačem nadále zůstává Constantine z roku 2005.

Zůstaň nablízku (2017)

Atraktivní blondýnka s nevěrohodnými příznaky autismu se vydá na cestu za svým snem /o čem tak skutečný autista sní ??/. Zažije spoustu dobrodružství, ve složitých situacích přestává být autistou, nýbrž skvělým scénáristou a na konci putování si zahraje na piáno na chodníku a lásku nalezne a miminko si pochová. Pro ty, kteří mají doma skutečného autistu je tenhle přeslazenej film dost možná těžce k nasrání.

Equalizer (2014)

Názorný příklad jak může tuctový akční scénář vykopnout nahoru obsazení charismatické hvězdy. Bez Denzela by to bylo za 2*. Jinak celkem slušně stavěné drama a představení postav v první polovině filmu se v poslední třetině láme do čistokrevné b-čkové, superhrdinské, ne příliš přehledné rubačky, která by spíš seděla Seagalovi. Ale i tak jsem fandil až do konce, takže trochu zvedám hodnocení nahoru.

Pomsta (2017)

Jak udělat vynikající film, když použijete tu nejprovařenější a nejjednodušší revenge zápletku, která vůbec existuje? Tak předně musíte valit každé tři minuty jednu originální scénu za druhou /tady je jich celkem tak deset a to je na 108 minut málo/. Pak potřebujete vynikající charismatické herce a nikoli pouze dobré, které zalejete velkou dávkou krve, přidáte vydatnou porci rozřezaného masa a v pěkných pouštních kulisách, za doprovodu povedeného soundtracku, mírně podusíte. Tady z toho vylezlo něco celkem k jídlu, nikoli však delikatesa.