Poslední souboj (2021)

Ridley Scott se ve svých 84 letech vrací s dalším historickým snímkem. Po filmech jako Gladiátor nebo 1942: Dobytí ráje se Ridley Scott vrhl na Poslední souboj. Film který se odehrává ve Francii 14. století odehrávající se okolo 2 přátel a znásilněné manželky jednoho z nich, je koncipován velmi zajímavým až téměř netradičním způsobem. Normálně bychom viděli příběh hlavně z jednoho pohledu. Ridley se však rozhodl, že ukáže pohled všech tří hlavních postav z čehož vzniká něco opravdu netradičního. Začínáme pohledem Jeana de Carrougese, pokračujeme Jacquesem Le Gris a zakončujeme film pohledem znásilněné Marguerite. Je opravdu šokující jak si v průběhu filmu utváříte a měníte ten váš pohled, jelikož když film začne S Jeanem berete to tak, že tohle je asi pravdivý příběh, poté ale se dostáváte k Jacquesi a celý váš pohled na věc se najednou rozpadne a začínáte znova. Všechno to nakonec vyvrcholí pohledem Marguerite, který dle slov režiséra by měl být ten nejpravdivější a opravdu, když se zamyslíme nad dobou, ve které se odehrával a tím jak bylo nakládáno s ženami, tak dává vlastně opravdu největší smysl. Obě mužské hlavní postavy se strašně idealizují a vlastně nechtějí moc přiznat svou vinnu, nebo že by se jakkoliv zle zachovali k Marguerite ale jde poznat, že oni to tak vlastně nevidí, pro ně je to úplně jiný svět, který vnímají tak jak je bylo naučeno jej vnímat. Hudební a zvukový doprovod, jakožto i cgi a kulisy byly na jedničku. Jediné co mi vlastně k tomuto filmu chybělo byl marketing... Neviděl jsem snad ani jednu reklamu, či plakát někde a kdybych si nepřečetl režisérův tweet o tom jak dnešní mládež nechodí do kin, ale tráví čas jen na mobilu tak o filmu ani nevím. A přitom tohle byl takový skvost, historické drama zobrazené na perfektní úrovni zaobírající se znásilněním, ženskými právy a také duelem dvou přátel, ze kterých se stali nepřátelé. Jediné, co mě nejprve zarazilo a čemu jsem se fakt musel zasmát, byl Ben Affleck, který mi tam prostě nějak neseděl, nebo spíš jeho podoba mi tam moc neseděla.

Největší showman (2017)

Opravdu skvělé songy, téměř každý fakt chytlavý. To tempo odsýpá relativně dobře. Jestli tomu filmu ubližuje to, že je to zároveň muzikál je věc, kterou asi musíme rozhodnout každý sám za sebe a hlavně vlastně tím, co od snímku očekáváme. Pokud očekáváte historicky přesný film zaobírajíc se životem P.T. Barnuma tak jste opravdu vedle. Snímek je spíš jakousi pohádkovou představou a idealizací jak hlavní postavy tak jeho života, což ovšem nejspíše k muzikálu patří. Hugh Jackman je jak v reálném životě tak i zde opravdu SHOWMAN, a nedokážu si vlastně představit nikoho jiného, kdo by mohl být hlavní postavou. Za mě asi jeden z mála filmových muzikálů posledních X let, co jsem si opravdu užil.

Pán tygrů - Lovci odměn (2021) (epizoda)

Při natáčení třetí epizody si každý z účastníků musel dát asi kýbl, nebo hrst lysohlávek. Prostě dobrý bizárek

Reminiscence (2021)

Vize filmu je velmi zajímavá, a věřím, že pokud by scénář napsal někdo jiný/schopnější, mohl z toho být vcelku dobrý trhák. Dovolím si dokonce tvrdit, že z toho mohl být velkofilm typu Blade Runner, či Minority report.  Obsazení filmu i když není úplně největší, je za to dost dobré. Bohužel však ani tito skvělí herci nedokáží zachránit děravý scénář, dokonce mi přišlo, že díky tomuto obsazení hlavních třech postav nezbylo už na aspoň obstojné další herce. Což jde vidět a výkony ostatních v tomto filmu občas působí téměř komicky. Toto bylo místy opravdu nekoukatelně nudné a hloupé. Přitom toho s nápadem na tenhle film mohli udělat tolik...

Titans - Fialový déšť (2021) (epizoda)

Díval jsem se vůbec na hraný díl seriálu?  Většina z výkonů v tomto díle zní a vypadá opravdu jak kdyby to četli z papíru. Tohle se fakt nedalo... A to nemluvě o tom, jak rychle se příběh ukončil, přeskočili jsme několik zajímavých story lines atd.

Detectorists (2014) (seriál)

Na seriál jsem narazil opravdu náhodou a říkal jsem si, že to má celkem zajímavé obsazení. Nic o příběhu ani tak jsem si nezjišťoval, ale měl jsem náladu na klasický character driven britský seriál. A vlastně jsem dostal přesně to, co jsem chtěl až na to, že v takovém měřítku až jsem se nestačil divit. Tenhle seriál je prostě totální VIBE od začátku do konce. Už dlouho jsem neviděl něco co by mělo takovou duši a bylo dělané opravdu s láskou k filmařskému řemeslu. Kdo neuvidí, nepochopí.

Co děláme v temnotách - Útěk (2021) (epizoda)

Baron, a jeho návrat v této epizodě... To je něco neskutečně famózního. Možná i nejkomičtější díl zatím této série

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Přiznám se, že tohle mě bavilo o dost víc, než Ready Player One. Mělo dokonce víc emocí, příběh, lépe zakomponovaný herní svět a dokázalo to krásně spojit humor s videohrami, jak se nepodařilo jiným filmům už ani nepamatuju.