Světová válka Z (2013)

Veľmi dobrý zombie thriller. Keď to porovnám s nekonečnou sériou Resident Evil, tak Svetová vojna Z je vo všetkom lepšia. Veľa zapamätateľných scén – panika na začiatku, preliezanie steny v Jeruzaleme, lietadlo bieloruských aerolínií. Brad Pitt samozrejme hercom kraľuje a vhodne ho dopĺňajú sympatické Mireille Enos a Daniella Kertesz. Snáď si plánované pokračovanie udrží vysoko nastavenú latku. 4*

Za nepřátelskou linií (2001)

Zo začiatku celkom dobrý vojenský film, ktorý ale postupne stráca na kvalite. Ku koncu je to už celé „preamerikanizované“ a plné klišé. Owen Wilson ako vojak vôbec nie je uveriteľný. Nejedná sa o úplný prepadák, ale od kvalitného filmu to má ďaleko. 2*

Temné nebe (2013)

Dosť dobrý thriller, počas ktorého sa niekoľko krát obzriete len tak pre istotu za seba. Neodporúčam pozerať v noci a sám. 4*

Marťan (2015)

Vesmírne sci-fi s ideálnym množstvom humoru. Ridley Scott ukázal, že ešte nepatrí do starého železa. Na plný počet hviezdičiek to asi nie je, ale 4* si film s prehľadom zaslúži. 3D s výnimkou pár záberov úplne zbytočné. P.S. To vytvorenie pôdneho substrátu zo štrku, vody a ľudských fekálií sa mi akosi nezdá...

Interstellar (2014)

Paráda. Nie som expert na fyziku, čiže neviem posúdiť, čo vo filme bude v budúcnosti uskutočniteľné, a čo je totálne sci-fi, ale ako film je to špička. Možno je to plné nezmyslov a skupina fyzikov niekde vo svete pri pozeraní musela z toľkých nepresností spáchať hromadnú samovraždu, ale pre laika je to jednoducho super. Videl som to v kine a tak dokonalé ozvučenie si z žiadneho iného filmu nepamätám, čiže hudba tiež úplne perfektná. Voľba McConaugheyho za hlavnú postavu bola tiež výborné rozhodnutie. Nemám čo vytknúť a z toľkých superlatívov nemôžem nič iné ako tomu udeliť 5*.

Horší než smrt (2010)

Až na posledných 10 – 15 minút nudná a trápna „komédia“. Danny Glover to celý film zachraňoval, bez neho by to bol odpad. 1*

Con Air (1997)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov za mlada. Po rokoch som si ho znovu pozrel a stále je to veľmi dobrý akčný film. Super herci, akcia, hlášky. Klasika, kde sa všetky klišé a nezmysly dajú prehliadnuť. 4*

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Lepšie ako predchádzajúci diel. Zmysluplnejšie, je tu už pozorovateľný aj nejaký scenár, viac vtipných scén. Hudba klasicky výborná. Úplne zaslúžené 3*

Everest (2015)

Veľmi dobrá dobrodružná dráma. Akcia, hudba, úžasné zábery. Jediným negatívom bola podľa mňa neprehľadnosť jednotlivých postáv. Keď začali problémy pri zostupe, poriadne som nevedel kto je kto. Pár podarených 3D scén, čiže aj to je plus. Oveľa lepšie ako Vertical Limit. Silné 4*

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Jednoznačne najslabší zo štyroch dielov série. Film ako keby ani nemal napísaný scenár, celé to pôsobí ako niekoľko nasilu pozliepaných scén. Avšak to čo túto sériu zdobí je dobrá hudba a tá je fajn aj v tomto prípade. Top filmu je jednoznačne Jim a sekundové lepidlo. Nie je to úplná katastrofa, ale 3 hviezdičky by boli príliš.