Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Práve si musím ísť umyť oči z tohto šialenstva. Tóóľko som sa o VPvMČ dopočul, ludia vraveli pozri si to, zasmeješ sa...no nielenže som sa nezasmial ale som sa aj pekne nudil. Aby som však moc nekrivdil bol som zvedavý ako to skončí- teda nijako tak ako to začalo. Nestretol som sa ešte z tvorbou Carpentera a s najväčšou pravdepodobnosťou to je pôvodca môjho skepticizmu. Ale ako uznávam, že sa to môže niekomu páčiť. No mne to do vkusu nepasuje. Ale zas taký kultúrno-technický bordel sa nevidí každý deň. Za mňa pre túto chvíľu už film viac krát vidieť nebudem potrebovať( možno ten remake s The Rockom ) ale nateraz [58%]

Bohové musí být šílení (1980)

Viem, že som dospelý keď považujem (narozdiel od napr. Macka Pú) N!xaua za najroztomilejšiu postavičku filmového odvetvia. Bohov, ktorý sa museli zblázniť som pozerával ešte ako malé dieťa na VHS-ke. Nie je nikdy na škodu si pripomenúť hlavne prvé dva absolútne prekrásnym spôsobom nevinné diely. Je to sranda ale životná filozofia necivilizovaných rodinných kmeňov je o hodný kus správnejšia a šetrnejšia k našej pomaly umierajúcej planétke ako filozofia vyspelých ludí, ktorí si nabíjajú svoje mobily v hodnote dvoch priemerných platov našej republiky mikrovlnkou. Chcem len určitým spôsobom premostiť k tomuto filmu, lebo ho považujem za povinnú jazdu a nadčasové dielo, ktoré neomrzí- preto aj tých päť hviezdičiek. Dej je vymyslený ale N!xau nie. Myšlienkovo veľmi hlboký film, no proste skvost oproti konkurencii. Darmo tá naša Afrika má čaro. [89%]

Honba za diamantem (1984)

O áno je to presne jeden z tých filmov, ktorým naši národní bratia hovoria hezká podívaná. Pán R. Zemeckis na režíserskom poste vie urobiť tak silne príjemnú atmosféru kedy chcete byť súčasťou jeho príbehu, chcete veci, ktoré vo filme vidíte alebo skrátka nechcete aby ten film skončil lebo doma treba umyť riad alebo je vám jednoducho fajn či dalších milión dôvodov ktoré vás rozptylujú od diania daného filmu. Chcem tým len povedať, že aj Honba za diamantom napriek svojej jednoduchosti je takým vodítkom k vypusteniu pary, stačí si vyložiť nohy a sledovať príbeh dvoch odlišných ludí na pozadí pralesu v Columbii a kšeftov mafiánskych grázlov. Nakoniec všetko dobre skončí a z nedôverčivého dobrodruha sa stane milý muž na celý život a z bojazlivej spisovatelky sa konečne stane jej oblúbená postava z románov. No vy viete, kebyže idete do Krajiny ,,zvonov,, tak si z pralesa donesiete jedine tak maláriu alebo črevnú virózu. Takže ponoriť sa do takéhoto dobrodružného filmu, ktorý aspoň na tie dve hodiny splní vaše najodvážnejšie sny je viac než super. [ 80%] a kedykoľvek si to zopakujem.

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

Čo sa tohto filmu týka tak ústredná dvojica je neprekonateľná a spolu tvoria jeden z najpríjemnejších druhov komédií. Skutočne radosť sa na to pozerať [73%]

Tiché místo (2018)

Quiet Please. Je výnimočné aký talent v sebe skrýval výlučne komediálny herec John Krasinski. To aký pracant a perfektcionalista je, bolo možné vidieť už v pokazených záberoch z Kanclu. Ja na horory niesom vôbec ale toto presahuje viac ako typický horor, kde sa všetko zabíja, alebo sa vás snažia zabiť porcelánové bábiky či poltergeist po vás hádže kuchynským riadom. Znova som sa vrátil do pocitov a fantázie podobnej Alienom. Taktiež si myslím že tento film je akási spoveď J. Krasinského a na kvalite pridáva aj fakt skutočnej lásky (manželstvo medzi bulvárne známymi ľuďmi od roku 2010 nie je tak úplne bežná vec.) medzi dvoma manželmi v súkromí či na plátne. Pri sledovaní som mal skutočne obavy o hrdinov a bolesť a strach vykreslili a uhrali statočne. Fakt, ak vám niekto povie pozrite si to tak tomu človeku verte, je to silný film, kvalitný horor, ktorý je naviac herecky výborne zvládnutý. Statočných 80%

Parazit (2019)

Je zbytočné diskutovať o dominancii Parazita, ktorý si aj z cien akadémie urobil vlastnú súťaž (Džun-ho Pong musel vymýšlať behom reklamných páuz nové a nové dakovné reči) Avšak ja si nemyslím, že je to až taká šleha. Príbeh je originálny ale nie je to nič čo by vás zarazilo do sedačky, že by ste mali priam až otlačené stehy na chrbte. Bolo mi počas celého plynutia jasné čo sa stane v dalšej scéne. O hereckých výkonoch nebudem debatit lebo národy obývajúce východnú časť našej planéty majú podla mna najmensiu mimiku a je to tazke posudit. Parazita vidim ako slušnú nočnú moru, ktorú skupinka nadaných ludí dokázala premeniť na filmovú strelu priamo do čierneho, pretože o myšlienke filmu sa dá dlho rozprávať, pokiaľ máte chuť. Ale ako hovorím nie je to pre mňa dačo výnimočné. [75%]

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal. Vždy som ho považoval za niečo čo bude pre moje zdravie lepšie nevidieť. Kedže Ferrel mi (popravde ani neviem prečo) vždy zdvihne tlak. Ale uznávam, je to lepšie ako jednotka. Je to lepšie pretože, tu dostal viacej priestoru Brick čo aspoň pre mňa radikálne zvýšilo počet zábavných momentov. Koniec, ako to už býva zvykom bol ladený do trápnosti ale v tej trápnej omáčke bolo namočených až príliš veľa dobrých a známych hercov. Takže nejak sa to dalo prekusnúť. Musím byť snáď blázon ale páčilo sa mi to o hodne viac ako prvý diel. [65%]. Ale do denníčku si aj tak môžem kludne poznačiť, že Will Ferrel zas a znova klesol o trochu nižšie.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Tak samozrejme, že je to hlúposť. Korunovaný kráľ blbých komédií Ferrel sa zas predviedol so svojím hlúpim ja. Ani si už nespomínam kedy ma ten človek úprimne vo filme rozosmial. Každý film s ním ( je jendo či starý či nový) ma kruto presviedča ako veľmi moc ho nemám rád. A toto nebola výnimka. Má to pár slávnych a radostných chvíľ ale ruku na srdce, druhýkrát sa k tomu dostanem asi tak za tisíc rokov. Čo však bolo fajn ? Určite to bol S. Carrell s postavičkou Bricka a roztomilá pani Applegate. Todd Packer z ,,ofisu,, ( ja vlastne ani neviem ako sa ten herec reálne volá, kedže všade kde som ho videl hral rasistického a antifeministického zlosyna -znásilňovača Pacckera.) tak aj tu mi to potvrdil no bol oveľa príjemnejší ako kolega s iniciálkami W.F. [60%]

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

Jedného dňa charakterovo veľmi nízky človek so zlou a ryšavou prehadzovačkou povedal, že by chcel mať svoje Vesmírne sily, keď už sa námorníctvu či pechote tak darí ničiť iné krajiny... ale to je záležitosťou svetového mieru. Prečo by to však nemohol byť skvelý námet pre seriál ? Je a aj seriál sa vydaril. Diel od dielu je lepší. Dobrou voľbou bolo postaviť na čelo práve Michaela Scotta. Malkovich a Carell spolu príjemne ladia, humor nie je prehnaný ani silený. Všetko do seba pekne zapadá a v konečnej výslednici badateľne poznať zrelú lahkosť vtipu a irónie, ktoré musia ulachotiť snáď každému. [79%]

Kancl - Sbohem, Michaele (2011) (epizoda)

Nehodnotím samostatne epizódy ale tu si neviem pomôcť. Skutočne som mal problém udržať slzy...a tento boj som prehral. 100%