Kancl (2005) (seriál)

Je tento seriál skutočným skvostom ? tak na to si vezmi jed.. That is what she said- Michael Scott je tou najlepšou postavou, ktorej Steve Carell dal podobu. Keď som seriál dopozeral tak som zistil aký strašne chudobný môj život bol pred ním. Neustále sa striedajúca synklinála Mikových (nielen citových) ale aj inteligenčných rozmarov a antiklinála príbehov jeho kolegov, presnejšie povedané rodinných príslušníkov spoločnosti Dunder Mifflin je podľa mňa základom príučky tvorby komediálnych seriálov. Tu neexistuje slabý diel. Mnoho z hl. protagonistov zastávalo aj úrad scenáristov a je to vskutku impozantné aký skutočne slušný a voľný príbeh dokázali vymyslieť na základe anglického príbehu. Mike je podľa mňa tým hlavným a oporným bodom seriálu ( je nenahraditeľný ) na ktorom to všetko stojí, všetky ostatné postavy sú výborné práve kvôli nemu. Za tých 188 epizód si proste zamilujete každého z nich. No vlastne možno až na Tobyho. Nedá mi to nepovedať ale priznám sa, že som si všimol určitú podobnosť v Scottovom a mojom živote. Neviem či to je niečím čím by som sa mohol chváliť ale je to jeden z dôvodov prečo mi tento seriál tak prirástol k srdcu. Proste sledovať to je ako jesť vaše málo obľúbené jedlo, ktoré je tak delikátne urobené, že postupne chcete viac až sa z toho stane vaše veľmi obľúbené jedlo. 94%

Noční hra (2018)

Pred filmom som sa bál či Nočná Hra nebude náhodou Nočnou morou, keďže veľmi dobre vieme ako to je ťažké s novými komédiami. Po filme som si prial aby bol aspoň tou morou... slabý a rýchly začiatok, v ktorom si tvorcovia tak povediac za zlomok času určili figúry postáv sa hneď zošupol do málo vtipných a originálnych blbokecov moderných komédií. A po takomto privítaní prišlo jadro filmu, vlastne ak nad tým rozmýšľam bolo to len také jadierko. Keď si predstavím čo všetko zvládol Phillips v Hangoveri (porovnavam) a čo sa sa stalo tu -_-Tento film je ako balík čipsov, každý sa teší a keď to otvoríš tak aj najväčší optimista vidí poloprázdne vrecko. čo je teda vlastné Nočnej hre ? - Veľmi originálna idea ako hlboká studnica potenciálu a neobmedzenosti v nápadoch. Lenže práve tento fakt zráža film na kolená, lebo nie je dôležité čo sme videli ale čo sme nevideli rsp. čo sme vidieť mohli. V tomto svetle sa mi to zdalo ploché bez nejakého špeciálneho okamžiku. No aby som zas moc nekrivdil, priznám trochu som sa zasmial ale nestačilo to. R. McAdams bola výborná podobne ako K. Chandler, no to je tak všetko. Priemerná komédia 63%.

Vzpomínka na Titány (2000)

Americký fotbal je najfotogenetickejším športom v ludskej civilizacii. Pár spotených chlapov, ktorí kričia ,,farba-číslo-číslo-farba,, potom sa rozbehnú a dostanú nakladačku je už dlhé roky súčasťou filmografie. Takýto pohľad baví mnohých divákov, aj takých, ktorím je šport ukradnutý. No a keď sa k tomu pridá Denzel Washington s vynikajúco napísanou postavou tak alleluja. Sezóna Titanov je zas tým filmom, čo spochybňuje modlu južanov, ktorých modla je rally, country a predsudky. Pohodový príbeh na tému diskriminácie a jej prekonávania zasadený do prostredia športu. Z dvoch odlišných svetov vzniknú pevné priateľstvá a pár dolámaných krkov- aspoň vieme, že sú tu šampioni. [77%]

Nákaza (2011)

Nákaza ?! Soderbergovi a Burnsovi v hlave už v roku 2011, kolovali takéto myšlienky ? To je celkom sila predpovedať s osemročným predstihom, že sa stretne nepodarený netopier a prasa. Ale ako to v skutočnosti bolo je holt záhadou. Epidémia velmi podobná tej dnešnej. No to mi kladie otázku či by bol film tak podnetný aj bez faktu, že nákaza je už nejaký ten piatok súčasťou nášho spoločenského života. Dokázal by tento film nahnať strach ? Prvá polovica možno aj hej lenže tá druhá sa niesla v duchu politickej frašky a rádoby thrilleru. Na plátne sa stretlo až priveľa charakterov, ktoré film nie je schopný uniesť. Osud zúčastnených v priebehu pandémie je len takým nepatrním zábleskom dejovej línie. V skutku je to veľmi chaotický a nakoniec aj nudný film s pár lepšími chvílami. [60%]= za pár lepších chvíľ a výzie tvorcov...

12 let v řetězech (2013)

Krutoprísny obraz skutočného príbehu obyčajného človeka vo veľmi neobyčajnej a nesmierne hlúpej etape ludskej civilizácie. Príbeh snáď tak zložitý, že dvojhodinová filmová minutáž jednoducho nemôže ponúknuť správny pocit. Hlavne keď v tak pokročilej dobe sa stále nájdu ludské prvoky, stojace na tej nesprávnej strane mince diskriminácie. Som presvedčený, že ani tá najbohatšia obrazutvornosť toho najlepšieho režiséra a scenáristu nedokáže poňať atmosféru skutočného obchodovania s ludmi a rasovej diskriminácie do takej miery aby bol človek schopný zažiť historiu. McQueen si vybral velmi ťažkú úlohu, ktorú sa snažil doviesť do najväčšej možnej perfektnosti ale nevyriešitelná atmosféra, ktorú film zachytáva jednoducho musí stratit svoje tempo. Preto sa stane, že v určitých momentoch sa film javí veľmi kŕčovito. Takým milím potešením je určite Brad Pitt, ktorý pôsobí ako vykúpenie či pre hl. hrdinu alebo diváka. Kto to videl asi pochopí čo tým myslím. V konečnom dôsledku príbeh o mužovi, ktorý bol 12 rokov v reťaziach si zaslúži všetky ambície a ceny. [73%]

Eurotrip (2004)

Eurotrip alebo necenzúrovaný pohlad amíkov na takú stoku ako je Bratislava. Teraz sa to už zmenilo a Bratislava je ozajstnou metropolou Republiky, naštastie, ale asi každému pri názve filmu ako prvé napadne scéna depresívnej Bratislavy. Ved inak vo filme nie je nič čo by sme predtým nevideli. Až na tú Bratislavu, to fakt škriabe na duši, že krajina možností nás považuje za jedno veľké getto. Výlet partie bezstarostných študentov strednej školy po asi šiestich krajinách európskeho svetadielu nie je významne zaujimavy ale priemer to spĺňa. Nemôžete byť sklamaní, keď ste nemali očakávania. Nie je to komédia, ktorá sa stane vašou oblúbenou, nie je to komédia, ktorej DVD-čko bude hrdo stáť na poličke a vynímať sa v zbierke. No napriek všetkým dôkazom, ktoré potvrdzujú krutoprísny primer by ste aj tak mali tento film vidieť. Prečo ? Proste tak [60%]

Projekt X (2012)

Projekt X ? Nie je to zas až taká šleha ako kde kto hovorí. Vo svojom samotnom vnútri je to ploché a obmädzené ako každý rozum priemerného teenagera. Pár úsmevných momentov vytŕča z bezduchého deja, ktorý sa točí len okolo jednej pointy. Zrazu obraz vystriedajú zábery špinavej párty a potom má niekto monológ či dialóg o tom aké hrozné je pozerať sa na postupne rozpadávajúci sa dom ale samotná párty je úžasná, cudzí ludia skandujú moje meno...wuaaa...no hovorím bezduchá myšlienka avšak na humor bohatá téma, pravdaže na úspech by to chcelo oveľa lepšie prevedenie. Ani hlavná trojica nie je nejak obzvlášť sympatická či sofistikovaná alebo aspoň zaujímavá. Takže aby som to zhrnul, niekedy proste dobre a vtipne vyzerajúci film s plnou podporou produkcie od Todda Phillipsa nedokáže ponúknuť takmer nič naviac ako ponúka trailer. Nedokáže vyniknúť spomedzi očakávaní a iba niekde začne a skončí. Takže aj preto je najfrekventovanejším snom v denníčkoch fresh gymnazistov,, mať na narodeniny Projekt x párty”. :/ [56%]

Vezmeš si mě, kámo? (2017)

Vskutku slabší kúsok práce Boudaliho a Lacheaua. No poňatie dnes už pomerne prehnane vážnej spoločenskej témy je vydarené. Bez akejkoľvek súdnosti a tiaže na svedomí sa pustili do LGBT komunity, ktorej bytostná existencia priamo úmerne rastie s počtom predaných pesničiek pop kráľa Freddiho. Takže rastie rýchlo. Presne takýchto filmov, ktoré vstyčujú provokačný prostredník krehkej morálke menšinových aktivistov je málo. Nakoniec v tomto filme nik nikoho neuráža ale kvalitne zabáva. Avšak títo dvaja, respektívne traja kamaráti vedia robiť oveľa väčší humor. Ale ako letné kino celkom fajn film. [60%]

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Kebyže dostanem informačný hárok a mám vypísať kolonku -aký je váš zmysel pre humor- tak odpoveďou je Phillipe Lacheau. Tento francúzsky talent píše a tvorí najlepšie komédie tohoto desaťročia. Ale zásluhy patria taktiež jeho rovnako bláznivej bande: Elodie, ktorá mi vždy rozbúši srdce, Tarek a Julien ako najlepší priatelia francúzkeho Owena Wilsona. Nicky Larson je pekný úlet, pri ktorom je dusenie smiechom nevyhnutné. Aj ten najväčší sadista by sa minimálne raz za 20 min schuti zasmial. Ani som netušil, že existuje takýto komiks ale som neskutočne rád, že práve Lacheau company dostala takýto nápad na plátno. Vynikajúce akčné scény, královský humor a zábava. Takýchto filmov treba viac. Vrelo odporúčam [77%]. Inak znelka Nickiho Larsona je fest chytlavá.

Pařba ve Vegas (2009)

Pri tomto komentári by som chcel byť obzvlášť vtipný, kedže je to komentár tej najlepšej komédie( resp. Komedionálnej trilógie) akú som dosiaľ mal tu česť vidieť. Luxusná zábava a geniálna príbehovosť či dokonalosť, ktorú by som prirovnal k predstave nahej Scarlett Johansson vo vani na zlatých nožičkách v pozadí obklad z drahého bieleho travertínu a šum praskajúcich bubliniek drahého sektu. Vo štvorici po opici je tiež jeden z mála filmov, pri ktotých by som bral tažký úraz hlavy spojený so stratou pamäti lebo len tak by som mohol tento film vidieť znova prvý raz. Úspech Vlčej svorky je podmienený hlavne perfektne vymyslenými a stvárnenými postavami. Ich výtržnosti, bláznovstvá a iné prasačinky sú priam královskou zábavou a ikonickou schémou, ktorú postupne vykrádajú iné filmy. [100%] patrí Vegas a Bankoku, ktoré by som si kludne pustil aj na smrtelnej posteli a aj tak by ma zabavili. (!píšem tento komentár, trochu všeobecne, lebo aj tak by som sa len opakoval!) Trojka je o čosi kvalitatívne horšia ale aj tak nadpriemerná zábava. Vôbec mi nevadí, že prvá dva diely sú takmer rovnaké, práveže naopak, kludne by som si vedel predstaviť dalšiu rozlúčku so slobodou v nejakom inom veľkomeste :D v Rusku napríklad...