The Invitation (2015)

Hlavným mínusom tohto filmu je to, že je príšerne nudný. Nebudem klamať, keď napíšem že po celých 90 minút sa nič nedeje. Naše postavy sa po dvoch rokoch stretávajú pri večeri, kecajú úplne o ničom a zdá sa že sa to nijak nevyvíja a dej sa nikam neposúva, skrátka stojí na jednom mieste. Hlavný hrdina svojich známych podozrieva úplne zo všetkého a neustále niekam odbieha, čo je neskutočne otravné a takto sa to opakuje po celý čas. Neskôr si uvedomím, že už by sa mohlo konečne začať diať niečo zaujímavé. A tu zrazu dvadsať minút pred koncom príde rozuzlenie, nebudem tu písať aké. The Invitation je nudný film, samotný záver to neutiahne. Nezaškodilo by do filmu vložiť podstatne viac napätia a akcie.

28 týdnů poté (2007)

Začiatok veľmi dobrý, a zvyšok mi pripadal dosť nedotiahnutý. Nedá mi nespomenúť soundtrack, bez ktorého by film nemal šťavu. Nákaza je tu zobrazená na dobrej úrovni, avšak napätie je len v niektorých scénach. Ľakačky žiadne. Film dosť ubíja nepodarený scenár, takže to je hlavným mínusom filmu. Ale aj tak ma to celkom dobre pobavilo, no na predchádzajúci film sa to nechytá. Určite je 28 Weeks Later menej pútavé. A nezaujalo ma ani herecké obsadenie.

28 dní poté (2002)

Toto je presne film aký som potreboval. Super nákaza, napätie a aj keď ma 28 Days Later ku koncu nebavilo až tak ako zo začiatku, tak aj tak ide určite o veľmi kvalitný film. Už len tá hudba v pozadí sama o sebe stojí za to. Je naozaj úchvatná a pridáva na atmosfére, napätí a aj filmu ako celku. A naozaj veľké plus je to, že dej tohto filmu je zasadený do Londýna.

Memento (2000)

Veľmi originálne. Páčilo sa mi ako sa opakovali zábery, ako postupne začali dávať súvislosti a vytvorili tak super celok. Super film na zamyslenie.

Stážisti (2013)

Pobavilo, rozhodne film splnil svoj účel. Zo začiatku je film vtipnejší, čím sme bližšie ku koncu, humor opadáva. The Internship je určite kvalitná komédia, ukazujúca nám svet Googlu. Stopáž by som trochu skrátil, hoci má film svižné tempo a nenudí. No a dvojici Wilson - Vaughn to klape. Takže, výsledný dojem z filmu je dobrý.

San Andreas (2015)

San Andreas je doslova až prepchatý efektami. Postavám sa do cesty stavajú prekážky jedna za druhou, ako v počítačovej hre, a tie tak pôsobia až príliš neohrozene. Už zo začiatku filmu sú scény dosť pritiahnuté za vlasy, zemetrasenia nepôsobia hrozivo ale skôr otravne. Čo sa mi páčilo, bola scéna tsunami, tá bola super. Keďže sa tu postavy zachraňujú navzájom a sú roztrúsené po rôznych miestach, tak si tu The Rock veselo poletuje vo vrtuľníku, čo je vcelku zábavné. Takže nudiť sa asi nebudete.

Mulholland Drive (2001)

Mysteriózna dráma ako vyšitá. Pri sledovaní sa treba maximálne sústrediť a všímať si množstvo detailov. Miestami to vyzerá že všetky predchádzajúce zobrazené udalosti k ničomu nevedú a do seba nezapadajú. Teda, režisér sa nám dosť surovo pohráva s mysľou. Neviem, nejak ma to prostredie Hollywoodu nebavilo a za mínus považujem aj dĺžku filmu, aj keď musím podotknúť že som sa nenudil. Nedalo mi to a tak som si niečo o vysvetlení filmu prečítal ale aj tak si myslím, že Mulholland Drive je blbosť. Takýto film na prvý raz aj tak nepochopíte, takže, kto nemá čas, nech to ani nepozerá.

Bod zlomu (2015)

Oddychovka nabitá adrenalínovými scénami, no nie všetky sú dostatočne napínavé, skôr mi pripadali len tak, aby tam hlavne boli úchvatné zábery a na scenár sa nejak pozabudlo. Obsadenie nevýrazné. Mal som menší problém film dopozerať, no zas až tak príšerná nuda to nebola, a viac-menej som sa bavil. Takže napokon celkom fajn film.

33 životů (2015)

Zaujímavy film, pamätám si na tie udalosti ale príde mi, že média to zdramatizovali ešte viac ako tomu v skutočnosti bolo. A to preto, lebo vo filme to vyzeralo tak, že baníci sú nedotknuteľní a nič sa im nemôže stať. Ani jednému. Nie je to zlé, len tomu chýba v niektorých pasážach oveľa viac napätia. Čo z toho, že sa na konci zasekne záchranný modul, keď sa po pár sekundách opäť spojazdní. Tým chcem povedať, že celkom zbytočná snaha tvorcov o napätie, keď sa tam po celý čas takmer nič zásadnejšie neudeje. Celkovo to bolo zobrazené dobre, autentické prostredie o ktorom som pred tým nemal nejakú predstavu.To sa filmárom podarilo. Tiež sa tu nájde aj zopár emočných scén a páčil sa mi aj záver.

Valkýra (2008)

Valkýra ma nezaujala až tak ako mnohé iné filmy z obdobia WW2 a to kvôli chýbajúcej akcii. Občas ma nudili dlhé rozhovory postáv. Super prostredie, dej, postavy tiež a záver bol sám o sebe dosť silný zážitok.