Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Vizuálna stránka stála majland, ušetrili na scenáristoch. Dej je úbohý, dialógy slaboduché. Bohatosť deja predošlých sérií sa už asi nevráti. V podstate už len čakám, ktorý hlavný hrdina v ktorej časti exne.

Star Trek: Discovery - Season 2 (2019) (série)

Druhá séria o poznanie lepšia ako prvá, hlavne vďaka Pikeovi. Star trek som zvykla pozerať hlavne kvôli fešákom mužom v uniforme. Nič proti nám ženám vo veliacich funkciách, ale táto uplakaná zostava má byť o čom? Asi to mali inak nazvať, napr. "Som mama" vo vesmíre.

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

Súhlasím s Psychorom. Je to nuda, potom chvíľu nuda, potom dlho nič a na záver zase nuda. Hoci som neskutočná fanúšička seriálu, z tejto série som o to viac sklamaná. Po prvej časti už ani nič neočakávam, možno posledný diel bude prekvapivý ako bolo sľubované. Ak to dovtedy nevzdám.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Narátala som len jeden originálny nápad a aj to totálne nereálny. Inak vykradnuté filmy ako Babylon A.D., G.I. Joe 2 a Rýchlo a zbesilo 7. Samozrejme na Rýchlu a zbesilú jedničku sa nechytá žiadne pokračovanie, ale toto bolo úplne od veci. Ak chcú autori pokračovať v takejto línií, mali by zmeniť názov projektu. Mimochodom načo tam boli tie super šporťáky, keď už nepretekajú? Na miesto akcie sa partička mohla presunúť aj autobusom.

Šéfkuchař na grilu (2014)

V podstate roadmovie o jedle a zároveň reklama na obložené žemle. Okrem pár záberov peknej prírody ma to moc nezaujalo. Veľmi predvídateľný dej a okrem výborného výkonu Jona Favreau a jedného dvoch nápadov na dobrú večeru je dej nezaujímavý.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Výborný animák, dávno som sa tak pri filme nenasmiala ako pri tomto. Niekedy ma udivuje, kam ti Holywoodsky scénaristi chodia na nové vtípky aby sa neopakovali. A nebola núdza ani o prekvapivé zvraty ako sa na správnu detektívku patrí. Doporučujem.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Nové akty X nadväzujú na starý rámec ale s pripomienkami na nové technológie. Mulder a Scully ale žiadne nové technológie nepoužívajú, dokonca ani počítač, takže so zháňaním informácií to budú mať ťažké. Veľa vecí je po filmárskej stránke nedotiahnutých, ale to im prepáčim, lebo vyťahujú ako témy klasické konšpirácie. V ich podaní sa ukazujú konšpirácie ako úplne pravdivé, až sa toho tzv. "mienkotvorné médiá" zľakli. V jenom nemenovanom denníku som čítala tvrdú kritiku týchto nových dielov, vraj by radšej mali citujem: "bojovať proti konšpiráciám na sociálnych sieťach, aby išli s dobou". Tak sa zdá, že tvorcovia zaťali do živého a možno dokonca odhalili pravdu? Držím im palce a teším sa na pokračovanie.

Velká šestka (2014)

Príjemný a vtipný príbeh, animácia dokonalá, postavy sa pohybujú skoro ako živé. Postava Baymaxa je skrátka božia. Kde na také nápady tí ľudia chodia?

Domácnost naruby (2008)

Podľa názvu a popisu som toho veľa neočakávala a bola som príjemne prekvapená. Veľmi podarený film kde sa otrepaný námet podarilo stvárniť novým a zábavným spôsobom. Romanticky založeným divákom odporúčam.

Můj nejlepší přítel (2006)

Príjemná a pohodová romantická komédia, oplatí sa vidieť. Rada som opäť videla Daniela Auteuila, ktorého som naposledy videla vo filme Prachy v prachu.