• Krátkometrážní

Vyprávěj - Série 3 (2011) (série)

První půlka série bohužel navazuje na negativní notu řady předešlé. Naštěstí se v průběhu epizod něco zásadně změní a druhou část jsem si i přes stále jasný pokles kvality užíval o dost víc. Snad budou v nastoleném trendu zlepšování pokračovat i po zbytek seriálu.

Air: Zrození legendy (2023)

Ben Affleck is back! Po sedmi letech režijní pauzy se totiž vrací v plné síle. K ruce má skvělé herce, scénář a hlavně retro atmosféru osmdesátých let. Jako diváci tak dostáváme nejen herecký koncert, ale i našlapaný soundtrack. Všechny tyto ingredience dohromady tvoří skvělý film co svým tempem až do závěru téměř nezastaví. Tak snad si Ben nedá zase nějakou delší režijní pauzu, byla by to velká škoda .

Wonder Woman (2017)

Po několika novodobých DC filmech můžu s klidem prohlásit, že zatím všechny včetně Wonder Woman měli přepálenou stopáž vzhledem k ději. Protože zrovna tady ten děj moc poutavý nebyl. Navíc přerod z Amazonky do hrdinky našeho světa má málo a slabé akční scény. Odhalení hlavního záporáka Árese pak není vůbec překvapivé, zato jeho slabé schopnosti jsou. Pozitivem je aspoň, že Chris Pine a Gal Gadot spolu tvoří dobrý pár. I zbytek obsazení se snaží, ale tuhle nudnou pohádku vytvořenou Patty Jenkins zachránit prostě nedovedou.

Národní třída (2019)

Každý film by nám měl něco dát. Například nějaké zdélení a nebo alespoň pocit. Zkrátka něco čím víme, že jsme jeho sledováním jen nemarnili čas. A tento snímek mi opravdu téměř nic nedal. Hynek Čermák je dobrý herec, ale nevybral si moc dobrý scénář. Film začne, nic se nestane a nakonec skončí. I přes účast Jiřího Langmajera se aspoň nejedná o další hroznou českou romantickou komedii. I tak bych tímto ale chtěl všechny případné diváky odradit.

Vetřelec (1979)

Vidět poprvé vetřelce byl neskutečný zážitek. Rozhodně se nářadím mezi fanoušky hororů, a asi si ani snímek Alien znova nepustím, ale napětí a strach který ve mně dokázal vyvolat jsem už setsakra dlouho nezažil. Od skvěle padnoucí hudby, přes bizarně děsivý design ústředního monstra až po kvalitní obsazení v čele se Sigourney Weaver, Ridley Scott dokázal v roce 1979 natočit po všech stránkách nadčasové dílo, které se nesmazatelně zapsalo do světové kinematografie. Jsem vážně rád že jsem si své filmové vzdělání konečně doplnil a těším se jakým způsobem mě překvapí pokračování.

Vánoční princ: Královská svatba (2018)

Změna režiséra filmu opravdu neprospěla. Vlastně vůbec žádná změna. Ať už se totiž jedná o přeobsazení otce někým otravným, změnou profese Sarah Douglas tak aby byla ještě víc protivná, ale hlavně přidáním neskutečně nesnesitelného svatebního organizátora, kterému jsem nechtěl nic jiného než ublížit… změny prostě celý snímek výrazně poškodili. Vánoční princ si díky hlavní hrdince a králově sestře dokázal udržet ještě jiskřičku kouzla, ale že by jí dokázal v pokračování nějak líp využít už bohužel nevěřím.

Pravidlo č. 1 (2008)

Ekin Cheng i Shawn Yue jsou dobří a sympatičtí herci. Proto moc nechápu jejich ochotu hrát v tomto snímku. Což o to, hlavní nápad s cestováním duchů z těla na tělo je celkem originální, ale to jeho zpracování zkrátka není dobré. Jak moc horory nesleduju tak nemůžu úplně soudit, ale režijní rozhodnutí o vývoji postav a jejich konec mi přišli tak nevhodné, že si lepší hodnocení film nezasahuje. Hororový fanoušek to dost možná ale uvidí jinak, pozitivněji. Nejlépe tedy posuďte sami.

Sting feat. Eric Clapton: It's Probably Me (1992) (hudební videoklip)

Nejsem nějak výrazně obeznámen se Stingovou tvorbou, ale tohle byla příjemná, ničím neurážející píseň, v rámci klipu s prostřihy z Lethal Weapon. Jako výplň vysílacího času pro rádia naprosto v pohodě.

Princ slunce (1990)

Cynthia Rothrock je herečka, kterou zvláště v hongkongské produkci vždycky rád uvidím. Tady se už ale její asijská kariéra chýlila ke konci a na výsledku je to bohužel znát. Prostředí budhistického chrámu je sice hezké, ale jinak se moc lokací nevyužije. Hlavně se ale výrazněji nevyužije talent Rothrock. Kromě souboje na dětském hřišti, kdy můžeme spatřit náznak jejich schopností je jinak trestuhodně nevyužita. Její labutí píseň se tak bohužel rozplynula v dětinském humoru a celkové nudě.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Tak mám za sebou finále celé série a s radostí musím říct, že nejen čtyřka, ale všechny Smrtonosné zbraně jako celek se opravdu povedly. Tady se oproti ostatním víc tlačí humor a trochu rozmělňuje pozornost větším množstvím postav, ale ta akce! Jet Li se zjevně musel držet zpátky ale i tak. Navíc tu máme spousty výbuchů, naháněček, střílení či situaci, kterou pak v budoucnu vykrade Furious 7. Neskutečně našlapaná, akcí neutuchající jízda, po které bych si dlouho zvažovanou pětku dal s chutí i po tolika letech odstupu.