• Krátkometrážní

Silver Dragon Ninja (1986) odpad!

Když dva dělají totéž, není to totéž. Mně téměř neznámá produkční společnost a zcela neznámí režisér přišli s klonem Ninja filmů dvojce Lai/Ho. A už tak nízko nastavená laťka ještě klesla. Jediným pozitivem je, že západního hrdinu hraje padouch z Ninja Dragon a bojuje tu rozhodně líp. Ale ten hlavní děj byl otřesný. Celou dobu jsem měl pocit, jako bych sledoval slepenec dvou zcela odlišných snímků. Jeden hongkongský a jeden filipínsky, přičemž ani jeden nedával už v původním stavu smysl. Prostě velký špatný.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Návrat staré party i příchod nové tváře se celkem povedl. Richard Donner drží otěže relativně pevně ve svých rukou a i přes některé nedokonalosti ve scénáři, dovede film do zdárného konce. Spousta výbuchů, hořlavé akce, trocha dramatu a špetka humoru jsou ideální ingredience pro Smrtonosnou zbraň a je fajn, že je tvůrci dokázali i napotřetí správně použít. Snad jim to vydrželo ještě i do dalšího dílu.

Ninja the Protector (1986)

Godfrey Ho mě udolal a já i přes míň zajímavou akci jsem při sledování vypl, užíval si přítomnost Richarda Harrisona a trapné finále na motorkách. Ani hlavní příběh co nedával moc smysl mi nevadil. Mám před sebou ještě spoustu Ninja filmů a pokud mi mé nastavení vydrží, věřím že je všechny zvládnu ustát bez větší újmy, což je to nejlepší co si z tohoto snímku vezmu.

The Unbeatable Bruce Lee (2001)

Tento dokument je jen dalším z mnoha o životě Bruce Lee. Jeho výhodou je krátká stopáž a absence mluvících hlav. Oproti jiným dílům mě pak potěšilo mírné obsáhlejší pohled na jeho filmografii ,který se víc zabývá i americkou tvorbou. Fanoušci Bruce se i tak bohužel nedozví nic nového a ostatní nemá dokument čím zaujmout. Ale jako výplň času to funguje bez problému.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

I přes pomalejší rozjezd a celkově méně poutavé a pro mě zajímavé pojetí si druhá část Krvavého pobřeží udržela mnoho dobrého z první části. Skvělé herecké obsazení nadále předvádí své schopnosti a velkolepé finále nechá zapomenout na trochu kostrbatější cestu, která k němu vedla. Víc než dobré zakončení velkolepé vize Johna Woo které je spolu s první částí ještě o něco lepší než mezinárodní verze.

Na západní frontě klid (2022)

Nové zpracování Na západní frontě klid se bez větších obtíží zařazuje k zdařilejším knižním adaptacím a obecně ke kvalitnějším filmům. Přesto je nutné si hned vyjasnit, že snímek 1917 a zvláště pak adaptace románu Ericha Maria Remarquea z roku 1979, jsou ještě mnohem lepšími díly. Své právo na existenci tím snímek ale určitě neztrácí. Bojové scény a utrpení které sebou válka přináší jsou zde zobrazeny velkolepě a po všech stránkách dobře. Teda až na jednu oblast, hereckou. Ne že by byly herci špatní, ale bez většího charisma byly určitě. Nemožnost s nimi prožít jejich příběh naplno sráží celkově pozitivní zážitek z filmu. Mé hodnocení se přesto naklonilo o pomyslnou setinu na čtvrtou hvězdu, ale pokud nemáte rádi válečné filmy, své očekávání si o tu jednu hvězdičku určitě snižte.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Říká se, že správné pokračování mají být vždy větší, zábavnější, no zkrátka velkolepější. Něco takového jsem očekával i od Lethal Weapon 2 a ta mi to bohužel nedodala. Rozhodně je to skvělý film plný zajímavých nápadů a znovu skvělé ústřední dvojce. To jen jednička mi přišla ještě malinko lepší. Jako divák jsem ale celkově hodně spokojen a zvědav, co si pro mě tvůrci připravily na příště.

Dračí ninja (1985)

Už jsem přijal fakt že Ninja filmy, které natáčí Godfrey Ho, budou asi vždy jen slepencem scén Richarda Harrisona a klasického HK filmu horších kvalit. A v rámci tohoto subžánru je Ninja Dragon ten lepší film. Harrison je zde i v obleku, má větší prostor mluvit a hlavně souboje díky jakžtakž soupeřům nepůsobí úplně hnusně. I hlavní zápletka o válce dvou znepřátelených klanů si vlastně dokázala udržet můj zájem. Budoucnost ukáže, třeba ještě narážím na další, alespoň takto dobrý Ninja film od Hoa. Ale moc tomu nevěřím.

Ninja Squad (1986) odpad!

Podprůměrný film o pomstě plus naroubované scény Richarda Harrisona ve fialovo/stříbrném kostýmů a čelenkou s nápisem Ninja. Dlouho to vypadalo že bych tomuhle braku dal aspoň jednu hvězdičku, ale má únava spolu se znechucením z praktik Godfreye Ho a naprosto odfláklé akční scény mi to nedovolili.

Smrtonosná zbraň (1987)

Trvalo mi to mnoho let, ale konečně mám za sebou jednu z největších filmových legend. A jsem opravdu rád, že mé velké očekávání byla nakonec naplněna. První půlka má totiž pomalejší rozjezd a já si říkal co na tom všichni vidí. Jenže jak čas plynul, pomalu ale jistě nabralo vše na obrátkách. Už opravdu dlouho jsem neviděl tak skvěle vybalancovanou akci, drama a humor. Zpětně lituji že jsem shlédnutí tak dlouho odkládal a už se nemůžu dočkat pokračování.