V Bruggách (2008)

To, co zpočátku vypadalo jako lehká konverzační komedie se nakonec změní v parádní drama, a to hlavně zásluhou skvělého Brendana Gleesona, Colina Farrela a potom i neodolatelně fuckujícího Ralpha Fiennese. Herecký koncert v pekelně nudných Bruggách za doprovodu výborné hudby Cartera Burwella.

L: Change the World (2008)

Zápisník smrti je pryč, zůstal jen L. A ať už je tato postava zajímavá, tajemná a charismatická sebevíc, bez pořádného scénáře to sama neutáhne. Chybí pořádná zápletka, pořádný protivník, porpracovanější a zajímavější postavy, Ryuk se filmem mihne jen na pár vteřin. Ja nevím, celé mi to přijde jak televizní film, bez jakéhokoli nápadu. L dělá co může, ale je mi ho spíše líto, jak se tam celé dvě hodiny plácá se dvěma děckama a japonským agentem FBI, jakožto spoluhráčema . Ach jo, kde jsou doby nelítostného duelu s Lightem...:o( Jsem zklamán na celé čáře. Takovýhle film si L rozhodně nezasloužil. Je fakt že film má i pár světlých stránek. Jednak výbornou hudbu a pak je to samotný L, kterého si opravdu užijeme dosytosti, všechno to jeho mlsání, osobité pohyby, psaní na klávesnici atd. A dojde i k L-ově "narovnání", což je jedna s nejlepších scén ve filmu. Celkově však bída a L-ovo utrpení.

Sejmi je všechny (2007)

Mojí babičce by se ten film asi nelíbil, protože není podle skutečných událostí, ale co na tom. Je to bezmyšlenkovitý akční nářez plný zbraní, mrkve a suchých hlášek Cliva Owena a Paula Giamattiho, prsou a sexy italského přízvuku Monicy Belluci a o to tak nějak jde. Docela jsem si to užil a ještě několikrát užiju. Vypněte mozky a bavte se.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Oproti předešlým dílům je to nevtipné, nezábavné, ukecané, příšerně dlouhé, místy neuveřitelně nudné a je tam předeppováno. Přesto se na tu druhou polovinu filmu dá vcelku koukat. Ta první půlka je zbytečná.

Kataude mašin gáru (2008)

Japonská řezničina přesně podle mého gusta. Tady by se mohli leccos přiučit i Tarantino s Rodriguezem.

Velký bazar (1973)

Film mého dětství. Nemůžu jinak než za 5*.

Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Tuhle Parkovu psycho hříčku jsem na první shlednutí moc nepobral. Nějak mi unikl účel toho všeho. Dám tomu druhý pokus někdy.

Toki wo kakeru shoujo (1983)

Japonci dokáží natočit daleko lepší filmy. Tohle je fakt spíše podprůměr. Dokážu si to představit jako anime, ale live action mi nesedla už kvůli podivnému hereckému výkonu hlavní hrdinky.

Láska na inzerát (2005)

Tohle nějak nezafungovalo, i když mám oba hlavní protagonisty rád.