Ong-bak (2003)

Na jedné straně velice jednoduchý, přímočarý až primitivní příběh, na který je ovšem nabalená maximální porce akce. Ano, o příběh tady jde jen do té míry, aby jakž takž udržel pohromadě nápor bojové ekvilibristiky hlavního hrdiny v podání neuvěřitelného Tony Yaa. Co ten ve filmu předvádí se svým tělem, rukama, hlavou a nohama je opravdu obdivuhodné. I když na první pohled skutečně vypadá jako nevinný vesnický pohůnek, přesto s naprostou suverenitou snadno válcuje hordy padouchů, se kterýma se postupně setkává během své pouti z rodné vesnice do špíny velkoměsta prolezlého drogama, prostitucí, nelegálními zápasy v arénách apod. Svižná a dynamická akce doprovázená skvělým soundtrackem, zpomalené záběry, několikanásobné "replaye" povedených kousků hlavního hrdiny, užasný střih akčních a bojových scén, pořádná porce humoru (z některých vydařených gagů jsem se místy skutečně válel smíchy - např. nezapomenutelná honička městským tržištěm). Tony Yaa je opravdu extra bijec a věřím, že o něm v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Při jeho brutálním stylu boje jsem se doslova chytal za hlavu a bolelo mě to i za herce. Hlavy tady dostanou zabrat...:o))

Středozemí (1991)

Příjemný film. I tímto zajímavým a nevšedním způsobem se dá prožít válka. Skupinka italských vojáků si svoji misi určitě nepředstavovala jako celkem příjemnou a klidnou dovolenou na jakémsi řeckém ostrůvku osídleném pouze ženami a starci. Škoda jen toho zbytečného konce s příšerně namaskovanými dědky, kteří vypadali jako Zedníček s Nárožným v 2.sérii Arabely. Jinak bych hodnotil i výše.

8 žen (2002)

Roztomilá, černá, místy hodně drsná komedie. Obdivuhodné herecké výkony osmi noblesních hereček. Děvčata v sobě rozhodně nezapřou ani své muzikální vlohy a skutečně to roztáčejí od začátku do konce. Pořádně zauzlený příběh, ve kterém má každá z přítomných dam nějákého toho kostlivce ve skříni. Pěkné, barevné, úsměvné i mrazivé zároveň.

Ichi the Killer (2001)

Uff, tak tenhleten asijský nářez...doslova sekaná, naplněná hektolitry krve a jiných lidských sekretů, prošpikovaná kvalitně naporcovanými částmi lidského těla, naložená v řádně úchylném S&M nálevu mi náramně chutnala. Navíc okořeněno zajímavým, netradičním příběhem, božsky ďábelským Kakiharou a dalšími podivnými hrdiny, kteří jsou jeden horší a zkaženější než druhý a navrch parádním, nabušeným soundtrackem. Trochu jsem sice nepochopil konec, ale tím tuplem se těším, až si to dám podruhé! Rozhodně nedoporučuju všem ;o)

Dům duchů (1993)

Sice opravdu hvězdné obsazení, výborné herecké výkony (hlavně J.Irons, G.Close, M.Streep), ale takových filmů jsou stovky. Navíc, není tam jediná postava, ke které bych cítil alespoň sebemenší sympatie. Celé to působí tak nějak chladně a odtažitě. Je pravda, že film prakticky nemá chluchá místa, děj plyne bez problému i navzdory 140-minutové stopáži, ale pro mě je to právě jeden z těch mnoha filmů, na který se pěkně kouká, ale který nevezme u srdce, nezanechá ve vás nic víc, než to, že jste ho viděli. Jednou a dost, podruhé ho vidět nemusím a za týden si na něj nevzpomenu.

Ti druzí (2001)

Kvalitně natočený mystery thriller, zajímavý, takřka "Shyamalanovský" scénář, Výborné herecké výkony, ať už Nicole Kidman, tak představitelů dětských rolí. Kdo chce kvalitní alternativu k Šestému smyslu, tohle je to pravé...

Sluneční stát (2005)

Působivě a citlivě natočená, tak trochu černá, sociální tragikomedie. Osudy čtyř přátel, kteří se ze dne na den ocitají tzv. na dlažbě a snaží se s tím poprat. Každý z nich je trochu jiný, každý řeší problémy po svém. V současné době velmi uvěřitelný příběh, velmi uvěřitelné herecké výkony (Výborní Navrátil, Bareš, Kostelný a Martinka v mužských hlavních rolích, za ženy kralují tradičně dobrá a přesvědčivá Petra Špalková a mladá Lucie Žáčková). Zábavné i smutné zároveň, svěží a vtipné, tak trochu připomínající britské komedie typu "Do naha". A tím, že je to vše naprosto trefně umístěno do Ostravy, ve které jsem ztrávil svá studentská léta a kterou znám takřka dokonale, si u mne pan režisér hodně šplhnul.

Osm a půl (1963)

Na začátku jsem se v tom ztratil, a ať jsem se snažil sebevíc, do konce jsem se už nenašel. Tohleto Felliniho dílko mi hlava nebere. :o((

Království nebeské (2005)

Tento film má jeden velký problém, a tím je Orlando Bloom...:o( Skutečně je mi líto, že si režisér Scott vybral do hlavní role právě jeho. Navíc ještě, když na něm postavil prakticky celý film a ostatní velmi zajímavé a o třídu lépe zahrané charaktery totálně zazdil. Bloom opravdu nedokáže utáhnout celý film jako hlavní hrdina. Tak nějak jsem věřil, že se od Troji a Pirátů z Karibiku nějakým způsobem změní, ale ne. Jeho výkon je pořád stejně dřevěný a bez špetky výrazu a charismatu. Kingdom of Heaven bohužel nemá tak silnou a charismatickou postavu jako byl Russel Crowe v Gladiatorovi, ani není tak akční jako Troja, a herecké výkony zdaleka (možná na malé výjimky) nedosahují kvalit Stoneova Alexandra. Opravdu nevím, a ať premýšlím sebevíc a hledám, čím by mohl tento film zaujmout, nenacházím opravdu NIC vyjimečneho. Kdyby to natočil nějáký niemand a ne právě Ridley Scott, který patří mezi mé oblíbence, asi bych se na to rovnou vykašlal a nic tady nepsal. Takže malé shrnutí mého smutného a zklamaného výlevu: Klady: Jedna bitevní scéna (závěrečný útok Saladinových vojsk na Jeruzalém), hudba H.G. Williamse!!!, Eva Green (na tu jen tak nezapomenu, moc pěkné stvoření!!!), pár vedlejších rolí (především David Thewlis, Jeremy Irons, Edward Norton, Liam Neeson) Zápory: Orlando Bloom!!!, příšerné dialogy, které už někdy hraničily s trapností, nudný, nezajímavý příběh, nelogický, hloupý scénář.

Muka neviňátek (1972)

Další z bizarních "klenotů" Lucia Fulciho. Tentokrát se snad nejedná ani o horror, jako spíš o jakýsi tajemný kriminální thriller z italského venkova. Avšak hodně amatérský, zbytečně překombinovaný scénář a Fulciho oblíbené krvavé scény, tentokrát naprosto nevhodně zvolené a působící spíše jako pěst na oko, sráží tohleto B-čko do podprůměru.