Presumpce viny (2003)

Průměrný krimi thriller, který tahá nahoru akorát tradičně dobrý Denzel Washington.

Bolero (2004)

Zajímavě obsazené kriminální drama podle skutečných událostí. Herecké výkony některých hlavních představitelů jsou dost nevyrovnané. Nemuselo by to být špatné, ale místy je film opravdu dost utahaný a nudný.

Smrt panen (1999)

Výborně obsazený snímek Sofie Copolla (na skloňování jména si netroufnu), natočený s neuvěřitelnou lehkostí a citem se zvláštní atmosférou a výbornou hudbou. Povedený debut.

Snowboarďáci (2004)

Povedena komedie. Ma to spad, naboj, dobrou hudbu, vtip, spoustu vyborne vypointovanych scen. Hrdinove nejsou kupodivu trapni, nedelaji ze sebe idioty, naopak, chovaji se prirozene, coz uz jsem dlouho u komedie tohohle typu nevidel. Funguje to.

Žhářka 2 (2002) (TV film)

Další z řady nepovedených kingovských TV adaptací.

Úsvit mrtvých (2004)

Dobré, svižně natočené, vtipné. Solidní zábava, ale čekal jsem horror, tohle imho horror není, teda aspoň ne podle mého gusta. Zombíci jsou tady sice rychlonožky, ale tenkrát, když ještě nebyli tak moderní a plazili se tím krásně šouravým způsobem, působilo to na mně mnohem děsivěji, a řekněme si na rovinu, stejně nakonec většinou zombíci zvítězili, i když byli tak zoufale pomalí. Každopádně povedený film, i když jsem po mnoha kladných recenzích očekával trochu víc. Naprosto ale vyzdvihuji scénu "Zastřel si svou osobnost"...Sniper se vyznamenal!

Apokalypsa (1979)

Coppolova vynikající válečná "boat" movie. Pro mne prakticky nejvydařenější válečné drama, jaké jsem měl zatím možnost vidět. Film působí jako novodobá "odyssea" osamělého muže (Martin Sheen), který na cestě za svým cílem naráží na všemožné bizarní postavy, situace a lokace. Ať už je to šílený surfař Kilgore v podaní Roberta Duvalla, skupina francouzských vlasteneckých "kolonistů", nevydařené playboy show a následné setkání s modelkami, skutečně bizarní noční scéna u "Du-Long Bridge" a další. To všechno prostupuje vtíravá, až nepříjemně jednoduchá hudba, přesně zapadající do prostředí vietnamského chaosu. Povedený scénář, dialogy i kamera. Nemám co vytknout.

Chrustaljove, vůz! (1998)

Tento film je trochu silné kafe. Po hodině zvláštního a zmateného chaosu jsem měl sto chutí to vypnout a rychle zapomenout. Nakonec jsem to dokoukal a nelituju. Opravdu velmi originálně natočeno. Černobílý, depresívní snímek, kde se veškerý humor ztrácí v šílenství a strachu tehdejší doby stalinovského režimu. Nepříjemná noční můra, ve které se místy ztrácíte a marně tápete, co se vlastně děje, přesně reflektuje a naráží na dobovou situaci. Syrové, misty drsné a nechutné, tak nějak "rusky" dementní.

Alexander Veliký (2004)

Tenhle film se asi každému líbit nebude. Je určitým způsobem zvláštní a pro mně jedinečný. Nemůžu si pomoct, ale Stone mně svým filmem na tři hodiny upoutal před plátno tak, že jsem se ani na okamžik nenudil. Nádherně a osobitě vytvořené scény, z některých mi doslova běhal mráz po zádech. Hlavne úžasně vizuálně ztvárněné bitvy v poušti a v indickém pralese, triumfální vstup do Babylonu nebo jen pohled z balkonu na Babylon. Překvapila mně taky celková vyváženost díla, které nebylo přeplácané zbytečnou akcí, zajímavé, někdy až takřka divadelní dialogy a hlavně hudba. Vangelisův styl nádherně zapadl do celkové atmosféry a okamžitě mi připomněl nezapomenutelného Blade Runnera a Dobytí ráje. Colin Farrel, nečekal jsem to. Excelentní výkon. Ano, takový mohl být Alexander, ztvárněný jako muž jdoucí na jedné straně pevně za svým cílem, a to doslova přes mrtvoly, na druhé straně muž rozpolcený, zmítajicí se v šíleném vztahu mezi otcem a matkou. Další překvapení, pro mne dosud nepříliž přesvědčivá Angelina jolie. Ano, tady mně naprosto dostala. Tady fakt hodnocením šetřit nemůžu.

Křižáci (2001) (seriál)

Nepříliž povedené televizní zpracování historických událostí z doby křižáckých tažení. Nezáživný, místy opravdu hloupý děj plný zbytečných klišé. Nezajímavé postavy postrádající jakýkoliv náznak charismatu. Film nezaujme ani příběhem, ani zpracováním.