Odpor (2008)

Nových dobrých válečných filmů už je jako šafránu a tak Defiance rozhodně musí potěšit (skoro) každého..Silný příběh, který nepotřebuje být dále komentován, je veden výborným Danielem Craigem, jemuž sekundují jeho bratři Liev Schreiber (dokonce lepší než Craig) a Billy Elliot:) Jejich výkony se mi velice líbily a zvláště nejmladší z nich mě dost překvapil, páč jsem si jej v této roli nedokázal představit. Pětihvězdičkově jsem si užil prolínanou scénu se svatbou a útokem partizánů na německý nákladák. Důkaz, že se dá natočit skvělý válečný film aniž by překypoval bojovými scénami. Zwick tedy rozhodně nezklamal a delší stopáž pro mě rozhodně nebyla na škodu..

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Peggovi pomalu ale jistě začínám přicházet na chuť. Po zklamání v Hot Fuzz jsem se tady nejednou od srdce zasmál. Sidney Young (nebo Clark Baxter?) stále odkrývá další stránky svého charakteru a dokazuje, že není jen obyčejný ňouma. Kdyby se závěrečné titulky spustily po scéně na předávání cen, s potěšením bych dal 4*, ale hollywoodský happy end beru jako Peggovu porážku a největší omyl..

Hrdost a sláva (2008)

Příběh stokrát viděný, avšak stále neomrzel. Z průměru jej vytahuje prvotřídní herecké obsazení. Jen kdyby byla první půlka o něco zajímavější a výborné momenty se nestřídaly se slabými, byly by to jasné 4*..takhle to je 3,5*

RocknRolla (2008)

Obával jsem se, zda RocknRolla nebude Ritchieho marný pokus o návrat na vrchol gangsterek a s velikým potěšením musím říct, že Guy zase válí (skoro) jako dříve!! A to k tomu ani nepotřeboval Jasona Stathama! Nahradila jej banda méně známých herců, kteří rozhodně nezklamali a Ritchie z nich dostal přesně, co potřeboval. Je vidět snaha o to být co nejstylovější, což je spolu s jeho klasickým černým humorem přímo vražedná kombinace!! Nezbývá než se těšit na The Real RocknRolla..

Nula od nuly pojde (2006)

Výborná komedie s velikým množstvím supr džouků...Ústřední trojka nemá chybu!!! Pegg je prostě borec, Ross v roli trouby, který to myslí dobře a partu nul uzavírá mrcha Alice Eve. Velice milé překvapení..

Expres (2008)

Nejlepší film z prostředí amerického fotbalu posledních let..Zobrazuje příběh, o němž sní téměř každý mladý klučina a myslím, že se najde nemálo diváků, kteří si na tohle snění rádi vzpomenou. Co na tom, že děj je většinou předvídatelný, já si ho užil a mé sportovní srdce plesalo..

Kamarádova holka (2008)

dobrých vtipů jako šafránu, ale trapnosti (hlavně v podání Aleca Baldwina) plno...ale abych řekl pravdu, čekal jsem to horší:)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

The Curious Case of Benjamin Button je přesně tím filmem, kterému nejde nedat přívlastek NÁDHERNÝ...a to po všech stránkách!! Fincher se opět vyznamenává a nepřehlédnutelně se hlásí o nominaci na Oscara. Což samozřejmě platí i pro Pitta. Bezesporu jeden ze tří nejlepších snímků ročníku 2008..

Výměna (2008)

Z každého záběru je vidět, že si Eastwood dával opravdu záležet, aby vytvořil silný a emotivní snímek. Pár hluchých míst mu tedy prominu, ale musím říct, že v porovnání s Million Dollar Baby by Changeling rozhodně nevyšlo vítězně!! Mám-li srovnávat dále, napadá mě podobně citově založený An American Crime, který si mě dokázal získat mnohem více. Tímto jej doporučuju všem, kteří se rádi nechají šokovat stejně silným příběhem jako je Changeling. Co se týče hereckých výkonů, Malkovich a spol. nechávají vyniknout Angelinu Jolie, která předvádí nadprůměrný výkon, ovšem na sošku, jak tady někteří zmiňují, to určitě není. Doufám, že Gran Torino si mě získá o trošku víc, abych mohl přidat i pátou hvězdu, protože tady se jí Eastwood nedočká..

Nouzový východ (2008)

Po jedenácti letech se na plátna vrací slavný pár z Titanicu Leo a Kate. V mých očích tento návrat předčil veškerá očekávání. Myslím, že alespoň jeden by si zasloužil Oscara. Těžko říct kdo více a kdo méně, oba jsou vynikající a každou jejich hádku jsem si užíval a prožíval s nimi. Sam Mendes potvrzuje, že je mistrem dramatu a opět nám předkládá neobyčejnou podívanou o obyčených problémech, které život přináší...