Pod kupolí (2013) (seriál)

Po shlednuti prvni serie to vypada na lehce nadprumerny serial. Jsem zvedavy jak se v druhe a nyni i treti sezone poperou s docela malo obyvateli tohoto domu. Bohuzel tomu moc neverim, jinak bych nadstrelil na 4* ale po zkusenostech napr. s Prison break kde prvni serie luxus (klidne 5*) a dalsi natahovani to srazi do podprumeru. Ad po 2. serii: Tak rozhodne to neni takova tragedie jak jsem ocekaval a jediny co bych vytknul je dejova linie velkyho Jima ke konci druhy sezony. Ad po 3. serii: Rozhodne je potreba k vysvetleni plno veci ohledne kupole a staronovych obyvatel. A bohuzel ten otevrenej konec neni moc dobrej a posledni dil bych zkratil o cca 15 minut. No proste takova klasicka prumerna tvorba podle Kingovy predlohy, takze zustavam u 3*

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Co k tomu dodat? Asi nejspis kdo nevidel neuveri :o) Tento humor nemusi sednout kazdemu a ja se rozhodne bavil. Takto vysoko se moje hodnoceni dostalo diky odborne ukazce masaze srdce a oziveni prvniho zombika - takovej roztomilej hodnej ťuňťa :o) Jinak zaverecna bitka ma sve pro a proti ale ve vysledku taky dobra zabava.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Nez abych tyhle sracky hodnotil po jednotlivych dilech, tak to napisu k tomu poslednimu. Oblibenost teto serie je dana tim, ze jde o cervenou knihovnu s tematikou upiru, coz pro damske osazenstvo bude zajimave ale muj salek kavy to rozhodne neni. Ve vsech dilech jsem objevil tri sceny, ktere me rozhodne zaujali, ale za to mortyrium shlednout celou sagu to urcite nestoji, tri sceny a to bitva upiru proti vlkodlakum, zaverecna virtualni bitva v mysli hlavniho veliciho upira a vlastne tak nejak normalni cisarsky rez, ktery ovsem provadeji upiri a diky tomu vznika komicka situace pac slecna ktera reze ihned dostava chut se tak nejak do Belly zakousnout :o) proste sranda. A jak jsem psal na zacatku zbytek z 588 minut je normalni cervena knihovna.

Muž z oceli (2013)

Nebejt to tak dlouhy, tak by to dostalo daleko lepsi hodnoceni a jak se ukazuje u posledni bitvy, vseho moc skodi a nakonec prechazi do lehke nudy a ocekavani kdy ze to vlastne skonci. Skoda.

Záchranáři (2006)

Pekna oddychovka, ktera je trosku nadprumerna ale jak nekteri pisi, konec ktery se snazi o epicky zaver pribehu to srazi do sedeho prumeru.

Ten Největší (2007)

Vetsinou ma komedie, ktery jsou vicemene trapny. Tady pridal trochu toho vezenskyho humoru a vysel z toho pocin, ktery je o neco lepsi nez prumerne komedie. Kdo by cekal neco smysluplnejsiho musi se poohlednout jinde nez v Schneiderove tvorbe.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Je to tragedie, videl jsem par dilu, ktere by sly spocitat na prstech jedne ruky. Ale kdyz jsem shlednul dil s kiteboardingem http://www.youtube.com/watch?v=ZTWnAnl6Asg, tak jsem musel uznat, ze to smysl ma, pac clovek pak muze zjistit, jak to chodi jinde a ma moznost s odstupem videt jednani svy "drahy" polovicky. A jestlize tato reality show otevrela oci alespon nekolika lidem, tak je pro tyto rodiny prinos neoddiskutovatelny a clovek se pak bude snazit nejake veci zmenit nebo bude jen rad za to co ma doma v porovnani s jinou rodinou!

Večerka (1981)

Jak psal RHK: "Když dospívajícím vojenským kadetům velitel školy vtlouká do hlavy, že čest a tradice jsou nejvyšší životní hodnoty, tak to vezmou vážně a jdou bránit školu před zrušením se zbraní v ruce." Pak se totiz nedivim ze je neco takoveho mozne a komenty jako od Phobia: "Mají přístup k ostře nabitým zbraním - wtf? Střelba do dětí - WTF?!?" Ano ve vycvikovych strediscich je pouzivane ostre strelivo a ano pokud jde nekdo proti vladnimu rozhodnuti je proti nemu pouzito jakekoliv sily aby byl zastaven, coz uz jasne vedeli v roce 1981 ale dodneska si to civilisti neuvedomuji ci jsou prekvapeni ze je neco takoveho mozne. Stejne jako pred Snowdenem se vseobecne tusilo o spiclovani elektroniky ale az on ukazal v jakem meritku se to pohybuje a kolik americkych firem spolupracuje s NSA -> Microsoft (2007), Yahoo (2008), Google, Facebook (2009), Youtube (2010), Skype, AOL (2011), Apple (2012). No a kdo nespolupracuje znamena ohrozeni narodni bezpecnosti coz je univerzalni paka na vsechny. Ale abych se vratil filmu a vlastne podruhe citoval RHK, co cekate od lidi kterym tvrdite, ze cest a tradice jsou to hlavni, kdyz vam tu tradici pak vezmou?

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Krasna priroda, nic moc pribeh. Puvodne jsem chtel hodnotit stejne jako Avatara ale toto ma alespon lepsi dej. Nechapu komenty s instagramem, zadnych uchylnych filtru jsem si v obraze nevsiml. Prevaznou cast filmu jsem se kochal prirodou a nechal se unaset dejem jako vlocky snehu ve vetru :o) Alespon pro ty krasne zabery prirody stoji za to tento film videt.

Enderova hra (2013)

Prumerny detsky film, ktery nezachrani ani Indiana Jones ve vysluzbe, teda pardon ve sluzbe :o) Knihu neznam a nejspis by zaplnila plno prazdnych mist a zodpovedela par vsetecnych otazek.