Jízda smrti (2007)

Od shlédnutí tohoto filmu je pro mne každá noční jízda metrem trochu dobrodružství. Protože co kdyby tam se mnou jelo pár pomatenců, co věří tomu, že právě dnešní noc nastane konec světa a aby mne zachránili, tak se mě pokusí svými v křížích schovanými dýkami vykuchat?

Jen Bůh odpouští (2013)

35% podivné chůze od nikud nikam, 40% zamyšlených pohledů do prázdna, 10% dialogů, 5% dialogů bez zvuku, 5% karaoke a 5% násilí. Díky tomuhle filmu vím, že: 1) v Thajsku mají pouze jednu rasu psa (něco jako vyhublá borderkólie) a je velice těžké sehnat tam klasickou nebarevnou žárovku. 2) Policejní velitelé umí celkem dobře zpívat, jsou hrozně drsní a mají v zádech zabudované speciální pouzdro, ze kterého můžou vytáhnout dabb, pokud zrovna někomu potřebují neco useknout. 3) Pokud chcete natočit hodinu a půl dlouhé šibalské pomrknutí na Jodorowskyho a ještě si u toho zablbnout v Thajsku, nemusí to být takový problém, jak by se mohlo zdát.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Pokud pominu drobnost, že film nastaví jakási pravidla fungování časových paradoxů, které v závěru absolutně poruší, byl by to jeden z mého TOP 10 minulého roku. Takhle se jedná pouze o slušný film, který přeskakuje mezi logikou a demencí podle toho, jak se to hodí k budování příběhu. Škoda.

Detoroito Metaru Shiti (2008)

Filmová adaptace šíleného anime postrádá spoustu odvázanosti a humoru jeho kresleného předchůdce, což se dalo čekat, proto raději všem doporučuji původní verzi. Je jen o pár minut delší a rozhodně mnohem zábavnější. Taky se tam hlavní postava ve své "trendy" verzi nechová jako totální idiot s penisem místo hlavy.

Cha Hyungsa (2012)

Korejská varianta Slečny drsňák, akorát tady se po place neproducíruje Sandra Bullock, ale Kang Ji Hwan. Naprosto předvídatelné, přesto hodnotím docela vysoko. Případní gayové, kteří ulítavají na asiatech ať si přidají ještě jednu hvězdičku :)

Divnej týpek (2009)

Promyšlená, ale na můj vkus až moc silná demence.

Bitevní loď (2012)

Čekal jsem něco mnohem horšího. Peter Berg nevypadal jako člověk, co by dokázal natočit přehledné a přitom nadupané akční scény (tady to jde), Taylor Kitsch se nezdál být dobrou volbou (ale proč ne), film podle deskové hry pro děti zněl jako totální nesmysl (a stále je to nesmysl, ale překvapivě funkční ve svém malém světě)... Možná jsou čtyři hvězdičky trochu nadsazené, ale ty dvě hodiny a kousek mi jako promarněný čas nepřišly.

Yugamseureoun dosi (2008)

Totalní kopírka Internal Affairs s komediálními vložkami a totálně promrhaným potenciálem.