Freddie Mercury: Nevýslovný příběh (2000) (TV film)

I přesto, že nejsem velkým fanouškem F. Mercuryho, mě tento dokument velice zaujal a díky němu jsem zjistil spoustu zajímavých informací o této pozoruhodné osobnosti.

Věc (1982)

Slušné psycho, kterému bych však vytknul až příliš časté ukazování oné "věci." Ta totiž ve mně nevyvolávala pocit hnusu či nějaký šok, spíše lehké pousmání. Jinak ale musím pochválit skvělou zápletku a parádní atmosféru strachu a absolutní nejistoty.

Kód Navajo (2002)

Co si budeme povídat, hlavním tahákem toho snímku je jméno Johna Woo, režiséra výhradně akčních filmů. Kód Navajo se však snaží být něčím víc, než pouhým válečným akčňákem, chce divákovi nabídnout i humanistický pohled na válečný konflikt. Celkem se mu to daří, ovšem patosu a klišoidnímu příběhu se bohužel nevyhnul. Válečné scény nepůsobí příliš velkolepě, ale jsou natočeny docela působivě a navíc s čitelným rukopisem režiséra. Z filmu mám však rozporuplné pocity, utekl mi sice jako voda, ale emočně mě takřka nezasáhl. Když k tomu přidám ještě zmíněný patos a nic moc děj, myslím, že 3* jsou až dost...

Post Coitum (2004)

Ačkoliv mám rád filmy, které jsou nějakým způsobem "jiné," Post Coitum se mi nelíbilo. Celé mi to přišlo jen jako prachobyčejné a hlavně přehnané předváďění kamerových triků a na nějaký smysluplný děj už jaksi nezbylo místo. S tím souvisí i vizuální stylizace, která je velice nevkusná a snažící se za každou cenu šokovat. K hereckým výkonům řeknu jen to, že až na Langmajera (díky kterému dávám alespoň *) je to jedna velká katastrofa. Ostatně jako celý tento snímek.

Zbytečná krutost (1984)

Výborný debut bratří Coenů. Napínavý, atmosferický, s dobře napsaným dějem a několika dost drsnými scénkami (pohřbívání zaživa, "kudla v ruce,"...). Škoda jen trochu pomalejšího rozjezdu.

Velká ryba (2003)

Určitě každý zažil pocit, kdy se vám nějaký film líbil, aniž byste slovy přesně dokázali říci proč. Přesně takové dojmy mám z Velké ryby, z filmu plného svérázných charakterů, absurdních, vtipných, na druhou stranu i smutných situací, z filmu s jedním z nejkrásnějších a nejdojemnějších závěrů, co jsem kdy spatřil.

Oliver Twist (2005)

Po výtečném Pianistovi nám Polanski představuje zfilmované literární dílo z období realismu - Olivera Twista. Nutno dodat, že se tento počin vydařil a to nejen díky působivému vykreslení chudinského života, ale i z pohledu divácké atraktivity, jelikož Polanski zpracoval Dickensův román poutavou formou, s vynikající výpravou, kamerou a hudbou. Herecké výkony mladých (i těch starších) představitelů se mi také velice líbily a myslím si, že zejména z Barneye Clarka (alias Olivera Twista) se klube nový herecký talent.

Těžká váha (2005)

Spolupráce Howarda s Crowem se opět vydařila a vznikl tento krásný, emocemi nabytý film. Scény z ringu mě doslova zarazily do křesla, ovšem i části filmu, ve kterých se neboxuje, ani na okamžik nenudí, naopak - skvěle dotvářejí neklidnou atmosféru Ameriky 30. let. Samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat výtečným hereckým výkonům, skvělé kameře a úchvatné Howardově režii.

Dobrá čtvrť (2005) (seriál)

Po dlouhé době konečně český seriál, u kterého se vyloženě těším na každý nový díl. Zásluhu na tom má vynikající herecké obsazení a poutavý scénář ..... Po skončení seriálu můžu jen dodat, že všech 11 dílů si drželo solidní úroveň a posledních několik dílů bylo velmi dramatických a emotivních. Když to shrnu, tak Dobrá čtvrť je seriálem, který mě dokonale strhnul a kterému dávám s radostí čistých 5*.

Tajemné hlubiny 3D (2005)

Fascinující výprava do neprozkoumaných koutů naší matičky Země, která je zkombinována s jakýmsi zamyšlením nad možností výskytu života na jednom z měsíců Jupitera - na Europě. Na Cemeronovi bylo vidět, že má vodu opravdu rád, jeho fascinace pro prozkoumávání dosud neobjeveného působila taktéž věrohodně a díky IMAXové technologii může s Jamesem sdílet nadšení každý, kdo se do toho dobrodružství doslova ponoří. Teď se ale dostávám k tomu, co mně na Tajemných hlubinách docela vadilo. A tím byly lehce úsměvné dialogy, neustále se opakující hlášky a zejména hrozný dabing. Pokud ale překonáte tyto vady na kráse, čeká vás skvělý podmořský zážitek.