Hříšné noci (1997)

Originální, vtipný, ke konci ale dost mrazivý. Takový je tento snímek, který dává divákovi možnost nakouknout do zákulisí pornoprůmyslu na přelomu 70. a 80. let. Herci jsou fantastičtí (mnoho z nich Anderson obsadil do budoucí Magnolie, v menších rolích se tu představí i profesionální pornoherečky), dobová hudba skvěle dotváří atmosféru a i přes dlouhou stopáž filmu nehrozí nuda ani na chviličku.

Komando (1985)

Komando není nějakým uměleckým dílem, nicméně v rámci žánru je to slušný film. Akce, výbuchy, černý humor, drsný Arnold a slizcí záporáci. No řekněte, kdo by tomu odolal? :-)

Sám v temnotě (2005) odpad!

Tento snímek jsem zhlédnul pouze z čisté zvědavosti, jelikož mě zajímalo, jestli je opravdu tak špatný, jak se o něm říká. A jak je vidět z mého hodnocení, Alone in the Dark mě opravdu nezklamalo. Nevím, jestli má cenu vyjmenovávat zápory, protože až na solidní hudbu, díky které dávám filmu alespoň 0,5*, je zde špatné vše - od mizerných hereckých výkonů, přes chaotický a přeplácaný "děj," nevkusné efekty až po absenci jakékoliv atmosféry či napětí. Místo civění na tuto kravinu jsem se raději měl zavřít na hodinu a půl v našem sklepě a odnesl bych si tak alespoň nějaký hororový zážitek.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Nadčasovost předlohy se ukázala v celé své kráse. Přenesení příběhu do přítomnosti se povedlo, herci byli vhodně vybraní a celkově to na mě zapůsobilo více emotivně, než Formanův Valmont nebo Frearsovy Nebezpečné známosti.

Banditi (2001)

Přiběh mi připadá průměrný, vtipných hlášek a situací je zde poměrně málo. Nebýt neodolatelné dvojice Willis/Thornton a půvabné Cate Blanchett, asi bych hodnotil o hvězdičku méně.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Naivně působící "hackerský" thriller, jehož kvality ještě více shazuje dolů špatný děj a scénky, které by se moc chtěly stát nezapomenutelnými (viz orální sex při hackingu, "letící" autobus, atd.), ve výsledku ale vyzní poněkud trapně. Situaci zachraňuje výkon Johna Travolty a díky vysokému rozpočtu stojí za povšimnutí i vydařené efekty.

Hartova válka (2002)

Ano, Hartova válka působí až moc americky a tudíž nereálně, přesto má svoje nezpochybnitelné kvality. Přesněji řečeno: poutavý (bohužel však lehce kostrbatý) příběh, skvělého Colina Farrella, jemuž je těsně v patách Bruce Willis a depresivně působící prostředí, které pro film poskytla naše česká zemička. 70%

Solaris (2002)

Původní ruskou verzi jsem viděl až po tomto remaku, přesto shledávám americké zpracování Solarisu za vynikající film, ať už díky skvělé atmosféře, nádherné ambientní hudbě, výborným hereckým výkonům, hloubce příběhu nebo myšlence. Tempo vyprávění je velmi poklidné, tudíž se ani nedivím, že pro některé diváky je Solaris těžce stravitelným filmem. Pro mě je to však podívaná, na kterou budu dlouho a rád vzpomínat.

Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Neuvěřitelné vystoupení německé skupiny Rammstein. Skvělá hudební a vizuální podívaná plná ohně a různých světelných efektů tvoří zážitek, na který do smrti nezapomenu.