Zakleté pírko (2019)

Jak Zdeněk Troška potkal hvězdu Na stojáka, natočili spolu pohádku a do hlavní role obsadili holčičku z Vyprávěj. Moje tříletá dcerka to chtěla vidět už třikrát a neustále básní o modrém princi. Dokud se mi to nezprotiví jako Elsa, Anna a Olaf, tak to ještě párkrát snesu. Krásné scenerie, záběry našich hradů a zámků, pěkná kamera a hudební složka, nechci se šťourat v tom, co se nepovedlo. Když se to líbí dětem, budiž. A Sara Sandeva v záporné roli potěší úplně všechny.

No není to romantika? (2019)

Tento námět lze zpracovat asi deseti způsoby a v devíti případech máte zaručený alespoň minimální úspěch. Tvůrci se bohužel vydali tou minoritní cestou a dopadlo to neslavně. Není to vyloženě špatné, zvláště na začátku a kupodivu na konci, ale prostředek je takové pochodování od ničeho k ničemu.

8. míle (2002)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Brittany Murphy. Černošský Detroit plný rapu, zahálky a šedi a uprostřed toho všeho jeden bílý kluk, který si sní svůj velký sen. Eminem až překvapivě dobře zvládl svůj herecký part po boku ostřílených hvězd. Asi mě trochu mrzí, že jsem svojí oblíbené Brittany vybral zrovna film, kde hraje bezcharakterní kurvičku. Známými jmény se to ve snímku ale hemží poměrně dost. Subjektivně mi připadá, že scénář je až příliš jednoduchý, přitom by se určitě dalo vyčarovat více. Jestli Detroit před 17 lety vypadal takhle bezútěšně, nechtěl bych jej vidět v roce 2020...

Nemilosrdní (2015)

Neustále se opakuji, že Francouzi umí natočit všechny žánry. V některých jsou excelentní a nepřekonatelní. Drsné krimi patří mezi ně. Starý dobrý Jean Reno posílá vzkaz, že ještě nepatří do starého železa a stejně jako zvládá likvidovat zločince, stíhá balit mladší sexy kolegyně. Herecký ansámbl mi celkově sedl. Stopáž kratší a vůbec jsem se nenudil.

Sváteční rande (2020)

V záplavě romantických komedií příjemný závan svěžího větru, pokud budeme hovořit o námětu. Klišé a americkému závěru se bohužel opět nevyhneme, ale ústřední dvojici to sluší a chemie mezi nimi funguje. Ideální podívaná na podzimní podvečer ve dvou.

365 dní (2020)

Nenáročná oddechovka nápadně připomínající 50 odstínů. Ale já v tom vidím zásadní rozdíl, cítím v tom Evropu a to je pro mě klíčové. Určitě by neškodilo film sestříhat a dějově obohatit a učesat, ale konec by v USA nikdy neprošel, to se mi líbilo, takových konců jsem u polských kolegů už párkrát viděl.

Můj syn (2017)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Mélanie Laurent. Jde především o strhující a zoufalý boj s časem Guillauma Caneta. Mélanie Laurent mu však ve vedlejší roli zdatně sekunduje. Každý rodič musí jednání Guillaumovy postavy pochopit a věřím, že by jednal úplně stejně. Když jde o ztracené dítě, nelze hledět na nic jiného než na záchranu. Thriller s dobrým tempem a kratší stopáží, poslední třetina trochu pokulhává, ale výsledný dojem pozitivní.

Tušení (2020)

Divný krimi thriller. Slibný, byť poněkud brutální a surový začátek se změnil v průměrnou rutinu bez nějakých větších překvapení, zvratů a zajímavých scén. Normální televizní krimi zábava, na jakých narazíme na jakékoli televizní stanici v enormních číslech. Přesto jsem zvědavý na pokračování, které předcházelo tomuto snímku.

Román pro pokročilé (2019)

Je to trapné a plné produktů všech sponzorů filmu, nicméně viděl jsem už mnohem horší české i americké filmy. Díval jsem se na to u vaření a jako zábava nevyžadující zapojení ani pěti procent kapacity mého mozku je tento film určitě stravitelný. Nelíbí se mi odkaz na úspěšný román i film Michala Viewegha, přestože chápu, že marketingově je to dobrý tah. A nějak mám pocit, že Vanda Hybnerová teď hraje v každém českém filmu. Viděl jsem v posledních třech dnech tři a ona byla v každém z nich.

Hubieho Halloween (2020)

Těšil jsem se na ideální film na dnešní odporné říjnové počasí. A rozhodně námět a potenciál výtečný, nicméně provedení hrůza a děs, to jsem si uvědomil po patnácti minutách. Nelze upřít strašidelnou atmosféru, u níž ale cítíme, že má všechno humorný podtext. Scénář se ale fakt bohužel nepovedl, trouba Hubie nemůže být srovnáván s postavami v dřívějších sandlerovák. Je to velká škoda, neboť Sandlerova herecká parta je stále přítomna a evidentně se s humornými nápady nevyčerpali, avšak chce to ubrat na nechutnosti a přidat na inteligentnosti a vytříbenosti děje. Tak třeba zase někdy příště.