365 dní

Zfilmování populární stejnojmenné knihy autora Blanky Lipinské ukazuje Lauru Biel (Anna Maria Sieklucka), úspěšnou hotelovou manažerku, jejíž manžel ale sedí do noci u počítače a jí nezbývá než si vybrat shodného robertka. Na dovolené na Sicílii ji ale zahlédne mladý gangster Massimo Torricelli (Michele Morrone), kterému nedávno zastřelili otce (dost krvavě a před očima). Massimo se do Laury zamiluje, unese ji a sdělí ji, že ji bude 365 dní držet v luxusní vile, dokud se do něho nezamiluje. Tento produkt byl uveden jako první polský erotický film a obsahuje ostře řezané mužské tváře a těla, krásné ženy, bohaté stoly, úchvatnou sicilskou krajinu a moře, luxusní vily a jachty tak, aby byl divák spokojen. (Peabody)

PetkaW.

Jedna hvězdička z milosti za povedený soundtrack a prostředí. A jak by řekl klasik - to je všechno, přátelé. Už dlouho se mi nestalo, abych se vyloženě nutila nějaký film dokoukat do konce. Po cca 15 minutách jsem doslova cítila, jak mi u televize umírají mozkové buňky. Tady bylo zkrátka špatně úplně všechno. Od pitomého a naprosto neuvěřitelného děje, přes scénář, kameru, až po herce, co přehrávali, co mohli a dialogy, ze kterých vám šly oči do oblouku... ani jako pornofilm by 365 dní neobstálo. Tady bylo prostě špatně úplně všechno. ()

haluska11 odpad!

...aneb kterak polská dziewczyna pro pirohy k znásilnění svolila. Kéž by byl film aspoň tak špatný, aby byl dobrý: herecké výkony omrzí po první půl hodině, společenská korektnost byla podobně pochybná už u 50 odstínů, vysokorozpočtové záběry na honičky městem a na luxusní lodě působí jako z Jamese Bonda anebo marvelovek... Ve výsledku nudný mišmaš, který za ten čas ani peníze nestojí. Snad další části budou větší bizár. ()

Enšpígl

No pane jo a pak, že pohádky točí jen Jirka Strach, ovšem na takovýmhle scénáři se podílel nejen blbej a blbejší, ale ještě museli zavolat nejblbějšího, aby to za ně vylousk. Ovšdm odpad nedám, to zase je laciný gesto, líbil se mě ten luxus a styl a docela kvalitní úroveň měli šukačky, to zase musím ocenit, točit to já, tak uhnu s filmem trošku jiným směrem a hned bych tady od měl pět hvězdiček od kdejakého prasátka, že ? ()

embecka

Keď sa nasilu snažíte vtlačiť príbeh do porna, ktoré vlastne ani tým pornom nie je, tak to tak aj dopadne. Romantiku tu hľadajte v mínusových hodnotách, medzi hlavnými postavami je iba sexuálne napätie, nič iné. Prvoplánová zápletka s ešte prvoplánovejším záverom je tu tiež. Nevysvetliteľné a zbytočné prvky v deji, vrátane zbytočných vedľajších postáv sú taktiež prítomné. Ak ste zvedaví, nájdite si niekde zostrih iba erotických scén, ale vlastne, to si už rovno radšej zapnite nejaké to porno. ()

silentname

Ako dokáže jeden človek okomentovať film ako "365 Days"? Popravde, je úplne jasné odkiaľ Blanka Lipinska brala inšpiráciu. Buďme ale k sebe úprimní. Nakoľko roku 2011 trilógia "Fifty Shades Of Grey" zaznamenala obrovský čitateľský úspech, je len logické, že vznikne niekoľko kópií. Takže ako vyzerá filmová verzia kópie originálu, ktorý bol najpredávanejším brakom minulého desaťročia? Úprimne, presne ako by ste čakali. Ak ste fanúšikom tohto typu filmov, tak super. Užite si to. No všetky problémy, ktoré som mal pri sledovaní filmovej verzie "Fifty Shades Of Grey" by sa dali uplatniť aj tu. V prvom rade dialógy. Absolútne pília uši. Nikto by sa nikdy takto nerozprával. To sú všetko napísané klišé, ktoré poznáme. Film si nevzal so sebou aj príbeh z tirlógie, ktorú sa snaží kopírovať, no miesto toho z toho urobili erotickú verziu "Beauty And The Beast". Celý príbeh je urobený podľa jasných šablón. Postavy dokopy nie sú zaujímavé a niektoré, ktoré by sa mali objaviť len na začiatku si nájdu cestu, aby nás otravovali ešte aj v záverečných častiach. Chémia medzi hercami dokopy neexistuje. Alebo to trošku poupravím. Keď sledujem ich sexuálne scénky, tak telesne si rozumejú. Emocionálne to absolútne nefunguje. A okrem toho ich herecké výkony sú chabé. Možno za to môžu tie otrasné dialógy, ktoré nemajú ani najmenšiu šancu predať. A potom je tu soundtrack. Ktorý dokopy poňal celý film štýlom, že tu dáme obrovské množstvo všetkých možných skladieb a najlepšie čo najviac za sebou. Ak sa nerozprávajú žiadne dialógy, tak musí nám hudba prezentovať o čom daná scénka je. Očividne je niekto alergický na ticho. Aké sú plusy filmu. Myslím si, že film vyzerá celkom kompetentne a režiséri minimálne vedia ako zaujímavo zachytiť scénku. Občas síce mixujú zábery z dvoch alebo troch rôznych miest a dokážu nás celkom domotať, no inak film vyzerá celkom slušne. Olga je tu jediná postava, ktorá ma vedela úprimne pobaviť. A kedykoľvek povie "Ku.wa" tak som sa úprimne smial. Jej prítomnosť asi jediná dokáže niečo priniesť. Inak film hodnotím ako rovnakú sexy kravinu ako bolo "Fifty Shades Of Grey". Ak sa vám kniha alebo film páčili, tak si to užijete. Ak ste to považovali za brak, toto bude spadať do toho istého súdka. Hodnotenie: D- ()

• Keď ide Laura (Anna Maria Sieklucka) zoznámiť Massima (Michele Morrone) s jej poľskými rodičmi, tak sa zvítajú troma bozkami. Z hľadiska kultúry sa jedná o preklep, pretože bozk "na trikrát" je typický pre východných Slovanov a pravoslávnu vieru, pritom Poliaci sú silne orientovaný na západnú Rímsku cirkev a východný obrad sa u nich vyskytuje iba v malom počte v rusínskych dedinách na juhu a juhovýchode krajiny. (Dajman)
  • Okrem Sicílie, kde prebiehala väčšina filmu, sa natáčalo aj vo Varšave a mestečku Niepołomice, neďaleko Krakova. (MikaelSVK)
  • Herec Michele Morrone poprel tvrdenia, že mal skutočný sex s hlavnou postavou vo filme, ktorú stvárnila Anna-Maria Sieklucka, pre vysoko explicitné sexuálne scény. Povedal: „Zdá sa to skutočné, pretože sme dobrí herci. Vieme, ako to predstierať.“ (MikaelSVK)

Netflix oznamuje pokračování svých hitů

Netflix oznamuje pokračování svých hitů

14.05.2021

Fanoušci filmů Enola Holmesová a 365 dní (pravděpodobně dva různorodé tábory) se mohou začít radovat, streamovací gigant Netflix totiž čerstvě oznámil pokračování pro oba výše zmíněné snímky. V… (více)

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021