Prokletý ostrov (2010)

Patrně jsem od Scorseseho čekal něco krapet jiného.

Juno (2007)

Lehké, dobře stravitelné, povrchně nemoralizující, příběh odsýpající a nepředvídatelný - tak málo stačí, aby se z jednoduchého námětu stala dobrá podívaná. A jako supr bonus - jasně že herecký výkon Ellen Page.

12 kol (2009)

Tak si říkám, jak by to asi dopadlo, mít lepší herecký ansábl a na režisérské židli Greengrasse.

Souboj Titánů (2010)

Geniálně pros...aná šance. Vše, co bylo na starých Titánech dechberoucí, tady zrušili a místo toho nabídli dějově víc než osekanou ultra trikovou a ultra akční tuctovku poplatnou současným trendům. Popravdě - ani ta akce za moc nestojí - já se v soubojích ztrácel a špatně orientoval. No a pouze triky dobrý film neudělají. (Kdy už to všichni pochopí?!?!?!) Herci na prd, děj žalostně ubohý, hudba nic moc, do toho pár agitačních keců, naprostá absence pohádkového kouzla řeckých bájí a mýtů. Ne, ne, ne - tohle nemělo nikdy vzniknout. - Ale abych jen neplival, vidím i pár pozitiv: 1) délka - aspoň že měli soudnost a nenutili nás koukat na tohle přes 2 hodiny; 2) poznání, že Sam Worthington asi opravdu nebude pro mě tahákem, který by mě automaticky dostal na film do kina (přijde mi, že zde hraje snad ještě prkeněji než v Avatarovi); 3) zjištění, že v případě 3D je mnoho povyku pro nic - těch pár momentů, kdy je 3D patrné a sympatické za to nestojí a já se rád vrátím ke staré zlaté (a šířkou záběru plnohodnotné) klasice.

Podivnější než ráj (1984)

Podivné, podivnější, nejpodivnější. - Tenhle Jarmusch mě tedy úplně minul. Dokonalá nuda.

Den poté (2004)

Pouhá bombastičnost a dobré triky mě samy o sobě ze židle nenazvednou. Uznávám, že jsou lidé, kterým to stačí, já ale od filmu čekám i něco víc - a ne to, co se už vidělo v x jiným filmech. A pak k tomu ty ekologické kecy - co jsem komu udělal?!?!?

Skandál v katolické škole (2002)

Který blbec vymyslel ten český název?? Jen zbytečně zavádí... Jinak lepší průměr, tak 3,5* - ze šedé zóny jej pozvedá Kieran Culkin a ty animáče.

Pterodaktyl (2005) odpad!

Je vůbec možné do jednoho filmu nasázet tolik nesmyslů?!

Ženy v balíku (2008)

Blbé, ztřeštěné, dějové předvídatelné, ale aspoň v některých momentech (zejména v dialozích hl. protagonistek) vlastně vcelku vtipné.