Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Filmy s tematikou hledání tajemného pokladů pomocí postupně hledaných indícií jsou zpravidla trefou do černého. Pokud ovšem a) nemají naprosto imbecilní scénář (ty dialogy!!, "ohromně" uvěřitelné hádky), b) nesvěří hlavní akční roli (ne)hereckému pitomci jménem Cage - což se v obou případech v tomto případě naplnilo. Inu, škoda.

Gran Torino (2008)

Naprosto famózní komorní drama, ve kterém Clint potvrzuje své režisérské kvality (ty herecké už o trochu méně). Nádherně silné, lidské, uvěřitelné.

Vražda prvního stupně (1995)

Hodně slušné 3*, ale na 4 to fakt nedosahuje. Herci řádí, co to jde, ale někde to trošku pokulhává.

Sherlock Holmes (2009)

Že pojali Holmese netradičně, by mi až tak nevadilo (tedy až na tu představu rváče v ringu - to je už fakt nad horizont mé fantazie), ale když už měl být Sherlock takový budižničema, mohli mu připsat do scénáře trochu víc vtipných hlášek. 3-4*

Až na krev (2007)

Mít trochu šířeji rozepsaný scénář, mohlo se (klidně i za cenu další pulhodiny) jednat o nesmrtelnou ságu z prostředí počátku ropného prumyslu, honosící se hrdými 5*. Takhle - sice výborně natočená, ale nedotažená skica postrádající větší záběr.

Quantum of Solace (2008)

Co zbude z Bonda, když odstraníme všechny klasické rekvizity (auto, bondgirl, protřepat-nemíchat)? Zbrusu všední akčárna. A mimochodem - Quantum of Solace se muže pochlubit snad zatím nejhorší titulní písní, co kdy v Bondovi zazněla. Fuj, musím si odplivnout.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Já jsem snad nebyl schopen dokoukat ani jediný díl.

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Udělat dobrou parodii není samozřejmé, ale tohle se extrémně povedlo.

Odysseus (1967)

Jakožto neznalý předlohy mám (pochopitelně a z komentářů vidím, že ne sám) dost zásadní problémy s pochopením, "o co jako šlo". Tak tedy pouze dojem a pocity: První část (asi hodina) mě neskutečně nudila - nic pořádného se nedělo, co se nakouslo, nepokračovalo a já v duchu lavíroval mezi 1až 2*. Pak najednou film získal dynamiku (neříkám smysl, spíš naopak) a já se ptal, kdo se zbláznil - zda já, Mr. Bloom anebo režisér. Zde jsem nekompromisně klesnul k "odpadu", avšak nemohl jsem se ubránit pocitu, že se mi tato zhovadilost líbí mnohem víc než příšerný začátek. V této rozpolcenosti jsem se doklopýtal až k závěru, kde mě monolog Mrs. Bloom pošimral na tu správnou filmovou strunu. A tak pln rozporů - asi tak jako celý film - průměruji na 3*.