Alenka v říši divů (2010)

Dosud jsem Alenku v říši divů nijak zvlášť nezahrnoval mezi látku hodnou četby, filmu či pouhého zájmu. Po shlédnutí tohoto filmu vím, že to tak i zůstane. Popravdě - jediné, co se mi líbilo, bylo to vypíchnuté oko (docela funny), jinak mě všichni (musím říc, že i Johny Depp) příšerně iritovali. A Bílá královna nejvíc. Ta byla snad zhulená nebo co...

Vzpomínky na lásku (2004)

Filmově v podstatě průměr, ale i tak si člověk nemůže pomoct. Nádherně bolestně dojemný příběh o tom, že "tě budu milovat v dobrém i zlém a nikdy tě neopustím". Lovestory, u níž víte, že nemůže mít happyend. Silné. Bolestné. Prudce slzopudné. - "Já si budu pamatovat všechno i za tebe."

Mrtví jako já (2009)

Seriál neznám, ale tohle tedy jako nee: imbecilní scénář + jeden logický nesmysl za druhým + škaredá (což bych ještě odpustil) a nesympatická hl. hrdinka = vůbec jsem nepochopil, co to jako chtělo říct, resp. proč toto bylo kdy vůbec natočeno.

Vrtěti psem (1997)

Výborná (a vtipná) sonda do mediálního světa a síly (dez)informce. Dvojka Hoffman+De Niro funguje skvěle.

Pro hrst dolarů (1964)

Skvělý začátek ještě skvělejší éry Leoneových westernových klasik.

Spider-Man 2 (2004)

Chabý děj proložený slaboduchými dialogy nezachrání ani sebelepší trik. Ale už kvůli té debilnosti některých úvah a rádobyhledání sebe stojí za shlédnutí. Typický americký snímek - teď to myslím jako nadávku!

Pokání (1984)

Geniální obžaloba stalinistického režimu (potažmo všeho totalitarismu) umocněná silou nadčasové platnosti myšlenek. - "K čemu je taková cesta, která nevede k chrámu?"

Monstrum (2008)

Vcelku příjemná odpočinkovka, která navíc může potěšit jako studie dokumentaristicky stylově natočeného snímečku. Avšak - 1. občas toho třesení (kamery) bylo i na mě moc; 2. občas jsem se přistihl u značně nepřirozeně vyvrácené polohy hlavy, abych jako dokázal sledovat obraz - a to není moc příjemné; 3. mohli zkrátit úvod (20 minut srákoroidního kecání o ničem je k nevydržení).