Spitfire (2018)

Létání, elegance, romantika a válka. Vše v jednom nádherném podání.

The Cloverfield Paradox (2018)

Taková obrovská škoda. Mohlo to být zábavné béčkové scifi, škoda jen, že je hloupé až moc.

Velké kozy na Havaji (1987)

Hodnotit tento film zcela přesně nelze. Byl by to odpad nebo jedna hvězda, ovšem level pobavení absurdností by byl za pět. Takže dávám průměr.

Kill Switch (2017)

Vyšší rozpočet a trochu více propracovanější příběh by určitě bodnuli, nicméně zde hlavně chybí ta trocha nápaditosti a chuti se vylbnout navíc. Líbilo se mi, ale mělo to navíc a zůstalo to napůl cesty.

The Wall (2017)

Filmy s dějem na minimálním prostoru stojí na napětí a pohrávání si s divákem. "The Wall" v tomhle směru podráží nohy jeho přímočarost a absence většího napětí. Docela se mi to i líbilo, ale ta přímočarost společně s několika vojensko-technickými přešlapy to pro mě sráží na 3, jinak bych dal ty 4 rád. V závěrečné fázi jsem se bál, že ten konec posrali, ale dopadlo to příjemně.

Aliance (2016)

Zatím nejlepší díl série, ale bohužel stále takový sterilní a průměrný. Mít lepší herce a trochu větší koule, bylo by to lepší.

Špión (2015)

Ty narážky na Bonda jsem pochopil a bavil se. Má to několik vskutku geniálních vtípků, ale bohužel vše přebíjí Mellisa tím, že jen umí každýmu nadávat na tisíc a jeden způsob neustále dokola. Jako párkrát bych to přežil, ale když se to neustále táhne celým filmem jako smrad, tak mě to fakt k smrti nudilo. Jude by mohl hrát klidně i pravého Bonda a nejvíc mě bavil nakonec Statham.

Sedm statečných (2016)

Mám pocit, že na Fuquovo náhrobku bude asi napsáno "Jako dobrý, ale mohlo to být sakra lepší". Pro mě osobně spojuje tento film, Equalizer, Shooter a Olympus has fallen to, že kdyby se tomu zavěnovalo trochu více péče místo spěchání, tak to mohlo být o dva levely výše. Akce sice solidní i když tu chybí trochu té westernové špíny. Bohužel nejvíc na prdel dostává práce s postavami. To co mi u nich chybělo nejvíce byla nějaká motivace pro to tam být. Jediný důvod měl Denzel a ostatní byly jenom "jdu okolo a nemám co dělat, tak jdu na smrt". Nečekám cokoliv myšlenkového, ani původní film takový nebyl. Ale tady jsem jim to prostě nevěřil. Takhle je to jen solidní žánrová jednohubka k pivu.

Bunraku (2010)

Vítězství formy nad obsahem na celé čáře. Příběhově totálně průměrná milionkráte již ohraná věc, ale v naprosto stylovém kabátě, který mi sedl ač byl studiový od A do Z.

Logan: Wolverine (2017)

Go with the BANG. Jackman dal Wolvimu všechno a rozloučil se s ním náramně. Mohl bych si stěžovat v pár momentech na mírně nepřehlednou akci, ale na té tu nestojí . Pro mě nejlepší X-men.