Nabídka (2022) (seriál)

It's a fucking magic !! Keby že pri tomto nedám plnú paľbu, tak by som sa priečil sám sebe. Toto vykresľuje tvorbu filmov síce ako plnú nástrah a problémov, ale rovnako tak ako magický zážitok. Skvelá adaptácia tohto príbehu. Vedel som už mnoho vecí, no tu som sa dozvedel oveľa viac. Love it.

Barry - Série 3 (2022) (série)

Billovi a ostatným sa podarilo nadviazať na predchádzajúce série. Akože to, že je Bill výborným hercom už bolo známe, ale tá rutina pri réžii je neskutočná. Réžia celej série dokáže prijať tie najtvrdšie kritériá. Keď k tomu pridáme skvelú kameru, strih, zvuk a herecké výkony, tak máme jednu viac než podarenú sériu.

Životní trefa (2022)

No, nechal som si to pár dní odležať. Omrkol som čo o tom hovoria tunajší respondenti. Zvážil som všetky inputy. Áno, máte pravdu, ide o bežnú loser-winner story, ktorých tu už bolo neúrekom. Povedal by som ale, že tento film sa ani na nič iné nehrá, vie, v akých vodách pláva, plne to prijíma a snaží sa z daného sub-žánru vyťažiť čo sa dá. Obsahová stránka síce je predvídateľná a recyklovaná, no práve pri takýchto počinoch sa tvorcovia musia snažiť o to, aby bolo všetko okolo toho aspoň ako tak svieže a najlepšie aspoň trochu šľahnuté originalitou. Musím povedať, že režijne a strihovo to vychádza na jednotku. Áno, je tu mnoho montáži, možno až priveľa, ale sú funkčné a svižné a to je podstatné. Následne je potrebné príbeh vystavať tak, aby divákovi na postavách záležalo (aj keď konečný úspech hlavnej postavy očakáva), aby diváka postavy oslovili. Pri tom je potrebný aj správny casting. Je tu mnoho basketbalistov, čo pridáva k autenticite príbehu. Len samotná hlavná postava je ozajstný profík z NBA. No a potom tu je Adam. Ako poznamenal vo filme, pokiaľ chceš aby ti to vyšlo, ak chceš uspieť, musíš danou vecou žiť, dýchať pre ňu, roztrhať sa pre ňu, uctievať ju a pokiaľ ste to ešte nevedeli, Adam je basketbalovým fanúšikom telom aj dušou a keď toto dokážete preniesť na plátno, je to cítiť a film je o to lepší. Ide o vážnejšiu rolu, ktorých v poslednej dobe berie viacej a robí dobre. Je tam aj vtip, no skôr situačný, no nič hlúpe či fekálne. Som vážne zvedavý čo nám ponúkne v Spacemanovi.

Všechno, všude, najednou (2022)

Ukážkový príklad toho, že ľudská predstavivosť nemá hraníc a že formát filmu dokáže obsahu slúžiť ako parádny nástroj na prerozprávanie a dokáže to fungovať. Môžete sa v tom miestami stratiť, výrazne to ku koncu hrá na city, ale je to v neposlednom rade strašná pecka, či už vizuálne, obsahovo či pocitovo. Michelle just rocks.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Logika diktuje byť k tomuto kritickejší, no, nejak sa mi nechce. Je to hravé, nenudí to a to, že to často nemá logiku na tom správnom mieste a že by to kľudne mohlo byť o triedu lepšie nebudem radšej brať do úvahy.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Aj ja som sklamaný. Ostal som sklamaný z prijatia tohto filmu. Nemožno povedať, že by tento film nemal muchy alebo žeby nebol priestor na akési zlepšenie, no ja som asi na rozdiel od iných nešiel do kina s tým, že budem svedkom ďalšieho Avatara (ktorého trailer sme videli a neviem na čo sa čakalo 13 rokov). Čakal som Marvelovsky blockbuster a to som aj dostal. To, že sú veci, ktoré sa dali spraviť inak, neznamená, že som si svoj trip do kina neužil. Presne na toto sa chodí do kina. Ja som až také obrovské diery v scenári neobjavil, správanie postáv podľa mňa dostatočne vyplynulo z predchádzajúceho kontextu, po grafickej stránke nešlo veľa vytknúť a konečne sme boli svedkami trochu iného Marvel filmu. Áno, akási povestná filmová formulka tam stále ostala, no po prvý krát som sa pri ich filme zľakol (opakovane) a konečne sme boli na hrane PG-13, aj keď len v odlišnom vesmíre, kde nemáme žiadnu afiliáciu s postavami. Slúžili niektoré aspekty filmu účelu ?? To určite, no mne to neprekážalo. Dúfam, že toto ostane v červených číslach, lebo inak by to bola škoda.

Podfu(c)k (2000)

Snatch je Guyov najlepší kúsok čo sa tohto žánru týka, to bez debát. Je to najviac zapeklité a zamotané, no Lock Stock mám radšej.

Na mušce - Série 4 (2022) (série)

Well, máme za sebou koniec azda najviac ultimate female slash lesbian powerplay slash show za nie len že posledné roky, no asi ever. Pokiaľ mám celú show ohodnotiť, tak sme boli svedkami brilantných vecí, či už po hereckej alebo príbehovej stránke. Tie momenty kedy nechápete čo sa v tom ich prezvláštnom svete deje a nedokážete si spomenúť ani na vlastné meno, sú takou pevnou súčasťou folklóru tohto projektu, že ani úplný zámer nemohol prekvapiť, hoci je wtf AF. Je to neštandardná záležitosť a to ju robí tak zaujímavou. Jodie a Sandra sú špičky vo svojom obore a práve pre Jodie je toto odrazový mostík k sláve, čo už patrične môžeme vidieť. Well, bola to jazda a povedal by som, že utnutá v správnom okamihu.