• Krátkometrážní

Bandolero! (1968)

Podarený western o úteku do Mexika v sprievode skvelej hudby, ktorý stojí prevažne na hviezdnych hereckých persónach. V pamäti zostane určite najmä vtip Jimmyho Stewarta a pôvab Raquel Welsh.

Velká země (1958)

Western, ktorý jednoduchosť svojho žánru privádza do krajnosti. Z absolútneho minima sa Williamovi Wylerovi a jeho tímu podarilo vykúzliť brilantnú zápletku, ktorá gradovala každou minútou. Postavy sa počas necelých troch hodín vyvinuli skvelým spôsobom a bola radosť vo svojich úlohách sledovať všetkých zúčastnených.

Zhoubné zlo (2021)

90% ľudí sa tu zhoduje, že nový Wanov počin je hit or miss. Jednoducho buď vám to sadne alebo minie obrovským oblúkom. Čokoľvek očakávate, dostanete niečo úplne iné. Wan opäť búra stereotypy hororu a mieša žánre, len aby nám ponúkol túto šialenú prepálenú chuťovku. Ide o nepredvídateľný počin spájajúci veľa absurdností a bizarností, mnoho krát sa ide doslova cez čiaru. Tento projekt v doprovode skvelej hudby som si ohromne užil.

Nejvyšší nabídka (2013)

Elegantné, dômyselné a tiahnuce sa pod kožu. Geoffrey Rush je ohromne precízny a dodáva už tak kvalitnému snímku ešte niečo navyše.

Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej (2021)

Rozprávanie toho najlepšieho vo svojom obore o motiváciách, krokoch a kľúčoch k tomu, ako sa mu podarilo byť úspešný. Skvele zostrihaný dokument, ktorý pohltí nielen fanúšikov Aberdeenu a ManUnited, ale každého, kto má vášeň pre futbal. Nikdy sa nevzdávaj! SAF zdieľa myšlienky, ktoré majú presah ďaleko za hranice futbalu.

Očista navždy (2021)

Práve zisťujem, že Prvú očistu som nevidel, a to som sa považoval za znalca tejto série, nie že by to bolo dôležité. Očista navždy je na moje prekvapenie príjemne pozerateľný snímok. Hororový žáner je už dávno minulosťou, ak v tejto sérii niekedy vôbec existoval. Ide o rýdzu akciu z ulíc plných anarchie a bláznovstva. Samotná očistná noc nám končí už na začiatku filmu a ešte len vtedy začína to zaujímavé... Nikdy by som si nepomyslel, že Očista ponúkne natoľko sociálno-politický presah, akého sme dostali v tomto snímku. Dobré! Neurazí, nepobúri, okay.

Otec (2020)

Úplne ma to odzbrojilo. Desivé...

Rozhněvaný muž (2021)

Ritchie konečne dospel. Svojim vkladom bez efektných videoklipovitých zlepšovákov urobil z jednoduchého akčňáku drsňácku akčnú lahôdku. Statham vôbec nevadí, jeho herecký kolegovia doslova vynikajúci. 4/5*. Budúca kultovka.

V objetí ďábla (2015)

Ak by som mal ísť do filmu o vyšetrovaní prípadu znásilnenia so satanistickým podtextom s týmto hereckým obsadením a mohol by som si vybrať režiséra, Aménabar by bol určite v prvej trojke. Ťažiskom deja je práca detektíva, ktorý rozplieta satanistický kult a je na škodu, že prezentované skutočnosti sú celkom jednoznačné. Temnou atmosférou sme zostali niekde na pol ceste a potom príde záver, ktorý to pekne všetko prekope. Pointa mi osobne nesadla, ale v nej nie je problém. Regression je dobre natočený thriller, ktorý mohol byť ešte o tri úrovne lepší, ak by sa pritvrdilo na všetkých frontoch.

Tiché místo: Část II (2020)

Bombový prequel úvod bez zaváhania zaryje do sedadla a každého diváka privíta v kinosále... že to už bola doba. Na toto sa však oplatilo počkať! Pokračujeme presne tam, kde sme skončili a pochopiteľne dostaneme všetkého viac a pompéznejšie, než v prvej časti. Ak ste s ňou mali problém, budete ho mať aj tu. Ak ju zbožňujete, tak tu sa doslova urobíte. Objektívne 4 hviezdy, no emócia zo skvelého kino zážitku mi to ťahá na 5*.