• Romantický

Dolores Claiborneová (1995)

Dolores se o sebe postará, je pevná a trpělivá. Pro sebe nic nechce, záleží jí jen na dceři. Ale není sebelítostivá, ani zdrcená, i kdyby se za ni nikdo nepostavil. A právě tehdy se jí dostává odměny. Bravurní výkony obou žen.

Zabijáci (2014)

Zase jen škoda, že: Kimi sama uteče z vězení, najednou ji nezajímá mrtvé miminko, vyjma prologu se nadále neřeší čtvrtý pachatel... ale i tak je to silné, napínavé a z hlediska postav propracované drama.

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad) odpad!

Pseudopsycholog pseudoodhaluje pseudovztahy pseudolidí pseudoemocemi pseudovyvrcholené pseudoreality pseudopříběhů.

Rozchod (2009)

Žádné vzrušení to tedy není. Napodruhé už to ani nestojí za dokoukání.

Ryanova dcera (1970)

"Co ti ještě chybí, Rose? Važ svoje přání, nehýčkej si svoje marné představy a chraň Bůh, aby se ti vyplnily!", káže duchovní, jehož teologie prostého života utěší potřebné, povzbudí nerozhodné a blbce nakope do zadku. Dokonalý vizuál kontrastů: naivita a důmysl, krutost a pokora, krása a ošklivost, odsouzení a velkorysost a hlavně opovržení a úcta. Ani v té délce nic nevyznívá nadarmo.

Jan Palach (2018)

Strhující téma je vždycky riziko. A tady to dle mého moc nevyšlo. Nesnadno se odděluje názor na realitu od úrovně zpracování. Postava Palacha pro mne věrohodná, herecky výborná, leč nulový vnitřní boj (tedy plochý scénář), emoce tam má jen maminka - bravurní Zuzana Bydžovská. Film je nasekaný, nedokončené scény mi nijak na uměleckém zážitku nepřidaly. Stojí za vidění, ale nutí spíše zvažovat dějiny nežli filmový zážitek. A tak to asi vlasně mělo být. Takže lepší 3.

Miss Hanoi (2018)

Snaha ukázat kontrasty kulturní koexistence a zaujmout specifickým "humorným" rasistickým kontextem vyšla jen napůl. Opět to podstatné ukázaly trilery a pak už divák jen čeká, zda ho něco překvapí a ono nic. Několik zbytečných postav ve filmu působí chaoticky a ty detektivní detaily zase dělají z diváka blbce. Námět rozhodně poutavý, herecké duo přinejmenším zajímavé a otázka zdejší menšiny určitě záslužně položená.

Uprchlíci (1986)

Nestárnoucí klasika. Vtipná, dramatická, nězná a totálně paradoxní. G.D. ve své největší herecké formě.

Sexuální výchova v Čechách (2012) odpad!

Co je tohle za opičárnu? Má to parodovat vesnické zaostalé učitele nebo přiúchylnělého lektora nebo sex jako takový? A ten název má mít logiku? Nejpříšernější dokument nedokument, který jsem viděla. O ničem, trapas. Troškovy Hoštice s Kelišovou jsou proti tomu moderní film. A hlavně to není vůbec vtipné. Proboha, které dítě se tímhle skandálním p(r)orevolučním přístupem chce dozvědět intimnosti. Něco tady je nemocné, buď pan lektor nebo paní ředitelka nebo ten, kdo to natočil. Už se nedivím, že jsou učitelé za debily, když je v 50 někdo před kamerou donutí navlékat kondom na umělý penis. OMG!!!!!

Pořád jsem to já (2014)

Co bylo dřív, kniha nebo film? Obojí je v souladu, výborně napsané, dokonale zobrazené. Julianne Moore dokáže zahrát každou myšlenku, pocit, pochybnost, jako bych tu nemoc prožívala na sobě. Hlavní linie příběhu je tak silná, že nepotřebuje žádné odbočky. V knize je samezřejmě víc, ale film je dostatečně vizuálně bolestný a bilančně strhující. Je o nemoci, která člověku bere identitu, ale nemusí ohrozit důstojnost, je-li v jeho životní histotrii převaha dobra a lásky. Tomu chci věřit a film Still Alice mi k tomu dává naději.