V hlavě (2015)

Obdivuhodné nápady, úžasná myšlienka a prepracované charaktery. Miestami veľmi depresívne a isto nie moc vhodné pre malých divákov. V každom prípade po Wreck-It Ralph najlepší Pixarácky animák.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Doslova prepálené akciou. Kráľ akčných filmov posledných rokov, a film v ktorom má všetko svoje miesto. Nádych a masívna akcia je tak silná, že nebudete vedieť odkiaľ fúka, nebudete sa vedieť ani raz pozastaviť nad dianím, pretože si chcete užiť každú sekundu. Maxove psycho "vidiny" doslova mrazia po chrbte a kombinácia hudby prekombinovaná spolu s gitaristom pred 100-vkou reproduktorov sú proste na nezaplatenie. 100%.

Divoké historky (2014)

Dokonalé a ešte raz dokonalé, rozhodne prekvapenie roka! Čo "historka", to dotiahnuté do úplného maxima a nepredvídateľnosti. Brilantné dielko, chcem pokračovanie!

The Gambler (2014)

Nas*at! Dávam plný počet. Film sa nikam neponáhľa a plní všetko, čo si filmový fanúšik môže od tohto žánru priať. Mark Wahlberg štýlový a nezabudnuteľný. Ostatní postačujúci. Myšlienka a námet dotiahnutý do maxima a Rupert Wyatt ma dostatočne uspokojil.

Dom Hemingway (2013)

Geniálny film, ktorý som si úplne náhodou pozrel. Musím konštatovať, že sa jedná o čistú zverinu, ktorá si nebere servítky pred ústa v žiadnej scéne ani dialógu, proste film ktorý má gule a schová všetky podobné filmy do vačku. Odporúčam na chatovačky.

Lucy (2014)

Film sa ponáhľa jak nabrúsený bavorák po húsenskovej dráhe. Veľa krát neviete, čo to vlastne vidíte. Poslednej hviezde chýbalo pomalšie tempo a venovaniu sa čisto tomu, čo chcel povedať. Kórejci úplne zbytoční, no scenérie úžasne spracované. Scarlett Johansson OK.

Phenomena (1985)

Jeden z najoriginálnejších mystery thrillerov. Dokonale obsadená Jennifer Connelly, ktorej úplne prislúcha rola. Hudobné prevedenie veľmi zaujímavé a skutočne to, ako Argento spojil hudbu s dianím na obrazovke, resp. s atmosférou sa nedá prirovnať k ničomu. Úchvatné dielko, ktoré by sa patrilo aj u nás vydať na BD nosiči.

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Spongebob: "Ahoj Sepiaku, už más hotové pochůzky?" Super seriál na odreagovanie. Odporúčam.

Temný případ (2014) (seriál)

Zatiaľ, čo prvá séria sa sústredila a divákovi chcela viac ukázať diferencie medzi hlavnými postavami, druhá séria akcentuje na strunu v iných rovinách. V úplne iných. Jediná podobnosť medzi prvou a druhou sériou je snáď iba v empírii výsluchov a rozhovorov medzi svedkami. V prvej sérii sa dej tiahol od minulosti, nasledovala synchronizácia do prítomnosti a plynulo pokračovala ďalej. Druhá séria plynie chronologicky. Po zhliadnutí prvej série som netušil ani v najmenšom, že sa ju niekomu podarí prekonať. Druhá séria otvorila brány, udrela na strunu presne tam kde mala a dokázala v každom smere priniesť niečo nové. Toto je smer tohto "TV" seriálu. Dovolím si pripomenúť, že v oboch sériách (ale hlavne v druhej) je chovanie a presadzovanie svojich citov medzi postavami neobvyklé (v rámci celoročnej filmovej produkcie). Nemal som dôvod hodnotiť tento seriál komparáciou sérii medzi sebou, na to mám svoj subjektívny pohľad. "Žijeme v takom svete, aký si zaslúžime."

Vše je ztraceno (2013)

Film ma ani náhodou nestrhol tak silno ako Gravity, a to som obe videl iba 2D. All Is Lost síce má čo ponúknuť, je tu parádny zvuk, pocit bezmocnosti a aj R. Redford hral skvelo. No, na dychberúce Cuarónove vesmírne scény to skrátka nemá. Napriek tomu, je to najlepší survival na oceáne... ak mám byť úprimný, raz mi stačilo.