tron

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 102 136
    • 24.4.2017  07:48
    Here Alone (2016)

Niečo ako The Survivalist, v ktorom sa Mia Goth ponevierala po pochmúrnych lesoch v post-apokalyptickom svete, v ktorom si treba dávať bacha na každé, čo i len najmenšie šuchnutie. Here Alone ma bavilo o čosi viac, hrdinovia boli o čosi sympatickejší, takisto nebezpečenstvo v podobe „zombies“ mi pripadalo lepšie, ako banda „obyčajných“ nájazdníkov. Tieto typy filmov sú každopádne dosť na jedno brdo: po dobrom až pôsobivom začiatku (osamelý hrdina blúdi zničeným svetom a snaží sa prežiť) sa v strede do deja nasilu zakomponuje nečakaný príchod nových postáv a koniec je tradične akčný a značne klišé. A potom sa to proste „nejako“ skončí a sú titulky. Ale inak fajn :-)

• 24.4.2017  07:28
    Čas pomsty (1993)

„To nie je jeho štýl. A chlap ako on má len štýl.“ – „Tuším ho máš rád.“ – „Vždy som ho mal rád.“ Začiatkom 90-tych rokov na tom akčné hviezdy 80-tych rokov neboli najlepšie. Doba sa zmenila a tak sa pokúšali meniť s ňou. Lenže, príliš im to nevyšlo. Staré dobré (a úspešné) časy boli preč a akční borci sa (väčšinou so zmiešanými a rozporuplnými výsledkami) pokúšali zaujať v novom desaťročí. Sly a Arnie hrali v komédiách, Bruce Willis mal pred sebou podpisy zmlúv na také newillisovské filmy, ako boli 12 opíc a Pulp Fiction, Seagal sa dal na ekologickú réžiu (a predtým jeden z jeho filmov získal Oscara), Chuck Norris sa z kín vytratil to televízie a Belgičan Van Damme sa v roku 1993 pokúsil získať rešpekt divákov, ktorí ho nikdy príliš nemuseli, nie príliš akčnou drámou Útek nikam, v ktorej stelesnil väzňa na úteku. Snímka sa namiesto akcie odvážne spoliehala na dialógy, vzťahy a postavy. Jeho švédsky kamoš Dolph Lundgren mal v tom čase za sebou už Rockyho 4, Vládcov vesmíru, Červeného škorpióna, Univerzálneho vojaka a Temného anjela a v rovnakom roku, ako Van Damme nakrútil Útek nikam, on urobil Čas pomsty. Niekto mu dal k dispozícii 9-miliónový rozpočet, kaskadéra ako režiséra a scenár od autora King Kong žije (!), Freejacka a segalovky Nico. Aj Dolph si v Čase pomsty zahral väzňa na úteku, nachádzajúceho vzťah ku krásnej žene (ale tentoraz sa to zaobišlo bez detí). Predtým, než sa dostal za mreže, sa živil ako šofér kamiónu a to napriek tomu, že keď čosi podobné v roku 1987 skúsil Stallone v Do útoku, bol to jeden z najväčších prepadákov jeho kariéry. Dolph dopadol o čosi lepšie. Síce sa taktiež snažil, aby bol Čas pomsty trochu „proti očakávaniam“ (čiže mu vo finále úplne nevierohodne, smiešne a WTF nabúcha dvojica starých tučných fotrov), ale nakoniec to vzdal a prepašoval do nej množstvo samoúčelných akčných scén, vrátane gigantickej likvidácie mega-početného ázijského zabijackeho gangu. Čas pomsty som prvý raz kompletne celý videl až v roku 2017. Dovtedy som počúval zvesti o tom, aký hrozne neakčný film to je a aký kvalitný výkon v ňom Lundgren predvádza. Lundgren je ako herec v pohode, ale že by toto bol neakčná dráma, tak to teda vážne nie. Po stránke scenára to tiež nie je žiadny zázrak, ale skôr jedno veľké klišé. Potešia aspoň rôzne ksichty v podporných rolách, adrenalínová hudba, dobrá výprava á la Stopár s Hauerom, srandové hlášky („Na pápeža rozhodne nekandidujem.“) a fajn dialógy („Viete po španielsky?“ – „Vrátane nadávok.“).

• 23.4.2017  16:09
    Alone Time (2013)

Veľmi príjemná vec, musím dať 80%. Milujem lesy a podobne krásnu a vyľudnenú prírodu a tento kraťas bol niečo ako mojím splneným snom. K tomu sympatická baba a nádherná atmosféra "kľudu". Ak teda nerátame odporne mrazivý finálny twist :-))

• 23.4.2017  06:52
    Legion (TV seriál) (2017)

Skvelé postavy (týpek Dan Stevens, sympaťáčka Rachel Keller ako jeho frajerka, Aubrey Plaza ako ukážková magorka, autoritatívna mentorka Jean Smart alias brutálna mafiánka z dokonalej druhej série Farga, jej beatnicky manžel z kocky ľadu Jemaine Clement, neprehliadnuteľný ksicht Mackenzie Gray), bombová tanečná scéna v prvej časti a niekoľko vizuálne pozoruhodných scén. Bohužiaľ ale i miestami až mimoriadne riedky dej a prekombinované scenáre (hlavným hrdinom je na 99% syn Profesora X a teda zrejme jeden z najmocnejších mutantov sveta, ktorého ale spoločnosť pokladala za schizofrenika a tak bol posledné roky pod drastickým vplyvom liekov a drog a podľa toho to aj vyzerá). A „monštrum“ je úžasné, ale má len maličký priestor. Prvá časť super a posledné dve tiež, ale päť medzi tým slabších. Keby bol stred rovnako silný, ako začiatok a koniec, bez debaty idem na 80%. Takto musím zostať len na šesťdesiatke, ale dodávam, že Legion je veľmi netradičný a originálny projekt (presne takto halucinogénne by mal vyzerať film o komiksovom superhrdinovi, ktorý disponuje neuveriteľnými psychickými schopnosťami). Nechápem, ako naň Noahovi Hawleymu mohla dať nejaká televízia peniaze.

• 22.4.2017  19:22
    Legion - Chapter 8 (E08) (epizoda) (2017)

Dobrý koniec, hoci na konci mohol byť dojemnejší. Otvorené vrátka pre druhú sériu pravdaže nemôžu chýbať. Z Davida sa asi definitívne stáva jeden z najmocnejších mutantov sveta a je super pozerať sa, akí bezmocní proti nemu sú nepriatelia. Lenže za rohom stále číha "monštrum" a výrazne oslabuje jeho gigantické schopnosti. Škoda, že aj druhá, tretia, štvrtá, piata a šiesta časť neboli také vydarené, ako prvá a siedma s ôsmou.

• 22.4.2017  18:58
    Aftermath (2017)

Mohla to byť súdna dráma, ale nie je. Mohlo to byť drsné revenge movie, ale nie je. Nie je to však ani akčný film. A ani triler o psychopatickom stalkerovi. Je to dráma, ale nefunguje v nej skoro nič. Atmosféra je síce patrične pochmúrna, ale celá snímka vyzerá nepríjemne televízne a nízkorozpočtovo. Arnold Schwarzenegger je v čisto neakčnej a ku koncu vlastne dosť brutálnej úlohe v pohode (ale v Maggie sa mi páčil viac), ale všetci ostatní herci sú dosť strašní. Bohužiaľ vrátane Arnieho plnohodnotného „spoluhráča“, ktorého herecký predstaviteľ podáva veľmi zlý, slabý a rozčuľujúci výkon. Keď sa po veľmi dlhom čase konečne obaja prvý raz stretnú, dopadne to dosť nečakane, čo ma prekvapilo a zaskočilo, ale to je len jeden z mála plusov tejto nevydarenej, nešťastnej snímky. Keby nemala Arnolda, dám 20%. Produkcia: Darren Aronofsky. Wtf.

• 21.4.2017  13:26
    Legion - Chapter 7 (E07) (epizoda) (2017)

Tak konečne sa to rozbehlo, ale obávam sa, že príliš neskoro. Nestačí prísť s dobrou prvou časťou a s dobrými záverečnými a v strede nuda a čudné scenáre. Ale každopádne siedmu epizódu hodnotím kladne, monštrum je vynikajúce, "kapitán Nemo" fascinujúci a jeho spojenie s pani manželkou super, skvelé je i Davidovo "racionálne Ja" a pre fanúšika komiksov a marveloviek dvojnásobne je splneným snom jeho biologický otec - na rovinu to nepovie nikto, ale indície hovoria jasne: plešatý mutant s psychickými schopnosťami, to len ťažko môže byť niekto iný, než Profesor X. Aby toho na jednu časť nebolo málo, režisér sa hrá a nemalú časť deja sníma ako nemý film (!) a následne ako kreslený film (!!), čo hodnotím tiež kladne.

• 21.4.2017  07:06
    Legion - Chapter 6 (E06) (epizoda) (2017)

Prelet nad kukučím hniezdom? Zaujímavý nápad a šiesta časť vďaka nemu má niečo do seba. Ale stále to nie je ono a zdá sa, že najzaujímavejšími súčasťami Legionu sú "monštrum" a "chlap v kocke ľadu" - a obe majú len maličký priestor, čo je škoda.

• 21.4.2017  07:04
    Legion - Chapter 5 (E05) (epizoda) (2017)

Tak nie, nie je "to" tam. "To", vďaka čomu by som si Legion zamiloval. Piata časť je na tom našťastie lepšie, ako predchádzajúce, pretože sa menej kecá, viac sa vysvetľuje a deje sa aspoň niečo. Pohľad na jednotku vojakov, respektíve to, čo z nej zostalo, je dosť mrazivý. Poteší i "biela miestnosť", vďaka ktorej dvaja zamilovanci nájdu spôsob, ako byť spolu a navzájom sa dotýkať bez katastrofálnych dôsledkov.

• 20.4.2017  09:35

50 %. Trochu ako thajská 13: Hra smrti z roku 2006, ale bavilo ma to predsa len o kúsok viac. Čo je zvláštne, pretože pred pozretím filmu, po prečítaní obsahu, som si myslel, že ma to nebude vôbec baviť. Nakoniec to ale bolo lepšie, než som čakal. Hajzli boli poriadne hajzlovskí, záver patrične škodoradostný, obete vcelku sympatické a jednotlivé úlohy patrične brutálne alebo „aspoň“ šokujúce. Mne ale na týchto typoch filmov strašne vadí to, že hneď na začiatku sa proste všetky potenciálne obete nepostavili, nezmlátili hajzlov, ktorí sú v menšine a nešli každý domov. Chápem, že potom by nebol žiaden film. Ale aspoň by to pôsobilo realisticky.

• 18.4.2017  14:46
    Legion - Chapter 4 (E04) (epizoda) (2017)

Ach, človeče, asi nebudeme kamaráti, Legion. Prvú epizódu zachránil tanec a akčné finále, ale potom to išlo dole vodou. Opakujem: je mi jasné, že všetok ten chaos je schválny. Hrdina má superschopnosti a dlhé roky bol pod liekmi alebo drogami, takže je pochopiteľné a ľahko vysvetliteľné, prečo je tento seriál plný vízií, snov, predstáv, flashbackov atď. A v podstate dávam dole klobúk pred televíziou, ktorá Noahovi na niečo také šialené dala peniaze. No ale faktom je, že sa na to pozerá dosť hrozne a dokonca ani tohtoepizódne akčné vyvrcholenie nie je dobré. A ku koncu sa hromadí klišé na klišé (skočenie pred letiacu guľku, ach!). Scény s "kapitánom Nemom v kocke ľadu" relatívne fascinujúce (alebo blbé? Mne sa páčili...), ale inak fakt Legion asi nebude mojou šálkou kávy. Ale zrejme ho dopozerám a budem dúfať v neviem čo.

• 18.4.2017  07:45

„Väčšina blbcov z Wall Street, ktorých chytám, sa tak narodila. Aj ich otcovia boli blbci. A dedovia. Ale vy, vy ste špeciálny. Vy ste sa k tomu dopracoval sám.“ Strašne sa mi nepáči Stávka na neistotu s Christianom Baleom. Odporné, morálne a aj inak okamžite plným právom zavrhnuteľné postavy, ktoré v podstate ani nie sú ľuďmi, ale tajuplnými, zvrátene pokrivenými skarikatúrovanými monštrami, nepochopiteľný a zároveň absolútne nezaujímavý príbeh. Pre mňa jeden z najhorších „áčkarských“ filmov za posledné roky. O dva roky starší Vlk z Wall Street pojednáva plus mínus o čomsi podobnom, ale je o niečo lepší. Bavili ma niektoré scény (s kufríkom peňazí, s gay párty, s morskou búrkou, s oneskoreným účinkovaním tabliet), niektoré hlášky a dialógy („Aj želé by to stihlo rýchlejšie.“), na rozdiel od Stávky na neistotu mal Vlk aspoň jednu kladnú postavu (agenta FBI, ktorého ale Scorsese dosť radikálne ignoruje) a je vidno, že Rob Reiner, Matthew McConaughey, Jonah Hill, Margot Robbie, Jon Favreau a Jon Bernthal si svoje postavy užívali. Svoje otrasné, hrozné postavy. Feťáci, drogovo ťažko závislé skrachované existencie, ľudia s nulovým etickým kódexom, chronickí klamári, luxusné štetky, finanční podvodníci, psychopati a duševne chorí jedinci. Vskutku pozoruhodná spoločnosť. Máme sa smiať a baviť na tom, ako ponižujú ostatných, ako si z nich robia srandu, ako ich urážajú, ako ich majú za hovná, ako im ničia celoživotné úspory, ktoré si nasporili poctivou robotou. Ako sa prevážajú na luxusných jachtách, ktorých súčasťou je pristávacia plocha pre vrtuľníky. Ako berú drogy. Nechápem, prečo to Scorsese nakrútil. Myslel som, že to má byť obžaloba týchto ľudí resp. doby, v ktorej žili. Ale nebola, zdá sa, že všetky tie svine šťastne žili ešte pekných pár rokov resp. žijú dodnes a že Scorsese im úprimne drží palce. Schválne som si narýchlo preklepol jeho filmografiu a zrátal som si, že som od neho videl k dátumu zverejnenia tohto komentu 11 filmov. Vlk z Wall Street je najhorší.

• 16.4.2017  14:07
    Legion - Chapter 3 (E03) (epizoda) (2017)

"Miluješ ma?" - "Vieš, že áno." - "Potom niet čo dodávať." No, oproti nudnej druhej časti je to predsa len zlepšenie, ale na skvelú prvú časť sa nechytá. Ku koncu to začne byť zaujímavé a do univerza Noaha Hawleyho pomaly ale isto prenikáme, ale až na dojímavú scénu "objímanie chlapčeka" tretej epizóde chýbajú podobné pamätné okamihy. Verím, že po opatrnom a jemne kostrbatom rozbehu sa to ku koncu začne prudko zlepšovať. Chápem, že celá tá "zmätenosť" je schválna, ale už to začína jemne otravovať. Plusom ale určite je autoritatívna komiksová mentorka Jean Smart (alias brutálna mafiánka z druhej série Hawleyho dokonalého Farga): "Chcem ti pomôcť. Vyliečiť ťa. Aby si bol zdravý a šťastný. Pretože si to zaslúžiš. A áno, potom, keď sa mi to podarí, ťa chcem trocha využiť. Lebo sme vo vojne, ktorú prehrávame."

• 16.4.2017  08:52

Možno obsahuje spoilery, neviem. „Nemáte právo prijať moju kapituláciu. Nič-menej ja tu vašu prijmem rád.“ Prvých 30 minút je dosť strašných, ale akonáhle dôjde k prvému pokusu o dobytie základne, chytá netflixovská snímka dych a ponúka nenápaditú, ale zručne nakrútenú akciu. Potešila ma zápletka o skupinke vojakov, čeliacich niekoľkonásobnej presile, ale tak zas nejaký veľký zázrak to nebol a hoci sa kasting plus mínus vydaril, ku koncu už to vyčerpane dychčí a čaká na vyslobodzujúce titulky. Nepomohol ani scenár, ktorý je alebo blbý alebo len mal tú smolu, že sa aj v skutočnosti také blbosti stali. Keď im mohli poslať vrtuľník na odvoz ranených, prečo ho poslali prázdny? Prečo ho nenapratali muníciou a posilami? Prečo nepriatelia muničák neodpálili hneď? Prečo keď mali takú gigantickú presilu, tam proste rovno nevleteli, ale radšej to tam komplikovane desiatky a desiatky hodín „pomaly“ dobíjali a pri prvej príležitosti sa sťahovali? Tiež som nepochopil, koľko ich tam vlastne bolo. Mužný Jamie Dornan čosi hláškuje o 150. chlapoch, ale ja som ich tam videl 20. Plus ma výrazne otravovali všetky scény bez vojakov (politické a kvázi diplomatické riešenia).

• 16.4.2017  08:49
    Nicota (2016)

Atmosférický, drsný, temný a ku koncu dosť nechutný horor, ale i značne chaotický, asi až príliš vykrádajúci Vec a Hellraiserov (a kadečo inšie) a hlavne obsahujúci strašne otravné, hysterické, neschopné a nesympatické postavy, plno logických hovadín (pozoruhodné je vyvrhnutie mláďata, ktoré je o 70% väčšie, ako matka) a blbého strihu, ktorý komplikuje prehľadnosť mnohých scén. Nakoniec to prežije najväčšia pifa. Neviem, to mala byť irónia?

• 16.4.2017  07:00
    Kazatel (2011)

Blbý bordel všetkého možného a ešte aj niečoho navyše (ťažko povedať, či je kreslený úvod poklonou komiksovej predlohe alebo zúfalým spôsobom, ako ušetriť a zároveň napratať desiatky informácií do troch minút). Po vizuálnej stránke je film vydarený, ale prázdny, bezduchý. Niečo ako Sudca Dredd so Slyom, ale horšie. Režisér (kým začal režírovať, robil triky) VIE narábať s menším rozpočtom. Kazateľ vyzerá draho. Zároveň však výpravným scénam chýba život. V scenári nie je nič, čo by im vdýchlo zaujímavosť. Nemal som pocit, že je to veľkolepé. Len som unavene prikyvoval hlavou. Kontroverzné scény (ukrižovaní kňazi) nie sú kontroverzné, prekvapivé rodinné odhalenia nie sú prekvapivé. Akčné scény sú veľké, ale chýba im štýl. Zároveň sú totálne pretrepané hovadinami. Napr. v jednej scéne Bettany z rozbehu vyskočí do výšky. V rovnakej chvíli jeho parťáčka hodí do 5-metrovej výšky (pred „letiaceho“ Bettanyho), dve menšie skaly, na ktoré Bettany STÚPI a štverá sa po nich EŠTE vyššie. Panebože, kde chodia na takéto chobotiny???

• 16.4.2017  06:54
    Legion - Chapter 2 (E02) (epizoda) (2017)

Ejha, čo sa stalo? Tento diel mi vôbec nesedel a pravdupovediac som z neho dosť zaskočený, pretože prvý diel ma príjemne prekvapil (detstvo, tanečná etuda, mimoriadne akčné finále). Druhá epizóda sa nesie v znamení kecania, kecania a ešte raz kecania a nie je to príliš zaujímavé kecanie. Akcia žiadna. Príbeh sa síce zamotáva a na niektoré otázky dostávame prvé odpovede, ale zas pre zmenu sa vynárajú úplne nové otázky, ale postaviť celú jednu časť na dosť nudnom plkaní pár hercov v pár miestnostiach mi príde ako dosť zlé rozhodnutie. Začínam byť výrazne zvedavý, čo sa z toho nakoniec vykľuje. Ale po natešení z prvej časti sa táto zvedavosť nesie skôr v pochmúrnom a rozporuplnom tóne. Dan Stevens je dobrý týpek, ale v tejto časti nemá príliš veľkú šancu vyniknúť a tak po hereckej stránke zaujmú aspoň Aubrey Plaza ako jeho mŕtva kamoška a pozoruhodne vyzerajúci záporák Macknazie Gray.

• 15.4.2017  08:04
    Fantom opery (1989)

Nekorunovaný kráľ sympatických sequelov a béčok Dwight H. Little (Halloween 4, Muž so znakom smrti, Anakonda 2, Zachráňte Willyho 2) a nekorunovaný kráľ hereckých hororových ksichtov Robert Englund alias Freddy Krueger sa koncom 80-tych rokov stretli, aby v spoločnosti izraelského (!) producenta Menahema Golama (Texaský masaker motorovou pílou 2, Do útoku, Cobra, Vládcovia vesmíru, Kyborg) previedli na plátna kín legendárneho Fantóma opery. Do party pribrali scenáristu Domčeka v prérii (ehm), začínajúceho Billa Nighyho a Englundovho zo série Nočná mora z Elm Street obľúbeného maskéra Kevina Yaghera. Fantóm je na jednej strane úžasný nápad, ale zároveň dosť mizerný príbeh. Mňa osobne fascinuje legendárna starobylá opera budovy, jej neuveriteľne tajomné a rozľahlé podzemie a tajomný fantóm, ktorý v ňom býva, ale zápletka, ktorá je okolo týchto jedinečných kulís vystavaná, mi pripadá nezáživná, až telenovelová. Možno si to pomysleli aj títo traja páni a tak príbeh obohatili o silnú, vydarenú, temnú a hororovú atmosféru a niekoľkými nechutnými scénami (ktorým tróni zrejme tá s „odlepovaním častí lebky“). Englund je každopádne dosť hrozný, scenár v podstate tiež a viaceré nápady WTF (SPOILER rámovanie úvodom a koncom zo súčasnosti – mám tomu chápať tak, že to, čo si herečka prestavovala po úraze v divadle neboli predstavy ani sny, ale spomienky na jej minulý život? SPOILER).

• 15.4.2017  06:08
    Legion - Chapter 1 (E01) (epizoda) (2017)

Kokos. Pôvodne som chcel pre celkovú chaotickosť (ktorá je, samozrejme, schválnym umeleckým zámerom - dej sa odohráva v blázinci, jedna z postáv je dlhodobo zdrogovaná a iná do seba dokáže "nasať" psychiku iných postáv -, ale proste je to s pribúdajúcimi minútami čoraz náročnejšie na pozornosť) dať "len" 60%, ale potom to prišlo. Úžasná tanečná scéna (ktorá sa síce nechytá na obdobnú z druhej sezóny American Horror Story a je dosť krátka, ale i tak je úžasná) a šialené finále. Tieto dve scény (a poetické pasáže z detstva) mi naznačili, že sa veľmi pravdepodobne pozerám na výnimočný seriálový počin. Ďalší.

• 14.4.2017  09:12
    Jean-Claude Van Johnson (TV film) (2016)

„Skončil som. Ale naozaj. Nie ako Nicolas Cage.“ Bavilo ma to viac, ako preceňované JCVD, ale mám podozrenie, že ak by to trvalo rovnako, bolo by to rovnaké zlé. Ale na ploche skromnej polhodinky to až tak nebije do očí, Van Damme je znesiteľný, cítiť produkciu Ridleyho Scotta (ruku na srdce, napadlo vám niekedy, že tí dvaja raz budú spolupracovať?) a miestami je to dokonca vtipné a rozkošné (Filip, Val Kilmer, Timecop). Samotná zápletka o legende akčných filmov, ktorá sa po dlhej prestávke vracia pred kamery, ale v skutočnosti je nakrúcanie len krycím manévrom pre špionážnu akciu, je dosť strašná, ale ako vravím – je to také krátke, že to príliš nevadí. No ako sitkom by som si to teoreticky vedel predstaviť. Len neviem, či by som to aj pozeral :-)))

• 14.4.2017  09:10
    Sing Street (2016)

SPOILERY! „Videla si Návrat do budúcnosti?“ – „Videla som všetky filmy.“ Nie je to až také dobré, ako Love Song, ale írske prostredie tomu veľmi veľa dáva, texty pesničiek sú „správne“ zasnené a poetické a polovicu všetkých tých skvelých ksichtov by som chcel vidieť v nejakom novom filme každý rok po dobu nasledujúcich 10. rokov (a druhú polovicu po dobu nasledujúcich dvadsiatich). Faktom je, že scenár je miestami nie príliš vydarený. Koniec je možno až príliš otvorený a v podstate všetci členovia kapely, až na speváka, sú iba štatisti, nie sú psychologicky postačujúco prepracovaní a nikto z nich nemá dôstojný koniec, proste „zrazu“ zmiznú z plátna. S pani manželkou sme nepochopili ani moment, v ktorom hrdinov starší brat prisľúbi sólo na koncerte a potom tam bez vysvetlenia nie je. Wtf? Inak ale príjemné prekvapenie, ktoré s pribúdajúcimi minútami (najmä ku koncu) naberá na intenzite a dojákovosti. P.S. – Zachytil som v pár tunajších komentoch názor, že hrdina sa na konci na svoju kapelu vybodol. Ale pred jeho útekom je jasne povedané, že si berie demo ich nahrávky a do Anglicka cestuje aj preto, aby sa kapelu pokúsil predať vydavateľstvu.

• 14.4.2017  08:58
    Mlčení (2016)

Mlčanie je pre mňa veľmi ťažké hodnotiť. Niektoré Scorseseho filmy sa mi páčia, niektoré nie, obecne to ale rozhodne nie je môj obľúbený režisér. Čo ale nič neznamená. Garfield, Driver či Neeson nie sú moji obľúbení herci, ale tú sú dobrí. Dobrí sú aj ázijskí herci a mnohí hrajú kvalitné postavy, ale nie je to nič, z čoho by som sa zrútil na zadok. Výprava je super, ale nie je omračujúca. Príbeh je pútavý, ale občas aj nudný a rozvláčny. Ale zas atmosférický a možno ak by bol scenár svižnejší resp. film kratší, atmosféra by nebola taká celistvá. Občas je snímka brutálna, ale v praxi to vychádza na jednu odseknutú hlavu za 35 minút, čiže masakru nečakajte. Mnohé scény sú silné a intenzívne, ale občas hapruje logika a príliš sa to spolieha na náhodu (SPOILER týpkovia raz za sto rokov vyjdú z chatrče na denné svetlo a hneď ich vidia SPOILER). Film ma bavil (ale nie až tak, ako Joffého Misia), avšak žiadna srdcovka to nebude a reprízu si zrejme najbližších 20 – 30 rokov nedám. No a teraz mi prosím vás povedzte, koľko tomu mám dať :-)) Najdiplomatickejšie by bolo dať univerzálnych 60%, ale ak mám dať na svoje srdce, tak musím o jednu hviezdičku navyše pridať. Proste ma to bavilo a páčilo sa mi. 70 % P.S. – Nie som katolík a v kostole som bol naposledy pred asi desiatimi rokmi.

• 14.4.2017  08:54
    Kruhy (2017)

Verbinského jednotku dodnes pokladám za jeden z najstrašidelnejších a najinšpiratívnejších hororov, aké k nám od roku 2002 zavítali. Ale trojka je dosť biedna. Pritom scenár nie je zlý. Ak si odmyslíme ledva postačujúce postavy a plno neskutočne prestarnutých klišé (postava X má pre ostatných zásadnú informáciu, uteká im ju povedať a cestou k nim zomrie), tak je zaujímavé venovať sa zrodu Samary (hoci Japonci prequel nakrútili už v roku 2000, ehm). Poteší aj vedľajšia dejová linka s univerzitnou „sektou“, snažiacou sa vedecky (!) bojovať proti Samare (znie to blbo, ale má to niečo do seba). Takisto prostredie malého mestečka, kde sa to všetko začalo, je príjemné; mám rád vidiecke horory. A hoci sú postavy ozaj nie príliš prepracované, na Vincenta D´Onofria, Johnnyho Galeckého a Talianku Matildu Annu Lutz sa aspoň dobre pozerá. No je zvláštne, že Samara sa objavuje iba minimálne. Miestami to dokonca vyzerá skôr ako nejaký „iný“ horor, do ktorého sa štúdio prostredníctvom dotáčok rozhodlo dodatočne dodať Samaru, aby bol aspoň niečím zaujímavý. Ono už v jednotkách Hidea Nakatau/Gorea Verbinského sa Samara/Sadako objavovala iba v náznakoch a potom až na konci a o to desivejšie to bolo. Ale teraz to pôsobí predsa len dosť čudne. Ako návrat k legende, ktorá svoju studňovú púť začala pred 15. resp. 19. rokmi síce príjemné, no chcelo to oveľa viac a to ako na strane režiséra, tak hercov, producentov, maskérov, šéfov výpravy, kameramana, hudobného skladateľa, strihača... koho som zabudol?

• 13.4.2017  20:33

Tvorcovia zlý scenár obohatili o nový prvok v sérii a to o dieťa v hlavnej úlohe. Tým sa ale vytráca napätie, keďže je takmer isté, že dieťa v americkom horore neumrie. Našťastie, režisér sa ÚPLNE nezľakol a film zakončil pomerne odvážne. No vyšlo to nazmar, pretože atmosféru a napätie nahradilo samoúčelné násilie typu „prst v čele“. Aby toho nebolo málo, Myers sa dostane k puške a použije ju ako bodnú zbraň (!). Wtf. V štvorke sa stal nudným magorom, ktorý každého likviduje, no jeho nezlikviduje nikto. Nič pekné sa nedá napísať ani k hereckým výkonom. Oproti bezmocným hercom zo štvorky podala i Jamie Lee Curtis Curtis v dvojke (ktorú takmer komplet nemo a bez pohybu preležala na posteli) strhujúci, excelentný výkon. Myslel som, že aspoň Donald Pleasence nesklame, no tentoraz sa mi nepáčil ani on a s hláškami „On nie je človek, on je ZLO!“ to už preháňal. Dva razy sa to ešte z jeho úst počúvať dalo, na tretí to už zaváňa paródiou.

• 13.4.2017  19:11
    JCVD (2008)

„Mám problém súdiť ľudí. A ľudia majú problém nesúdiť mňa.“ JCVD ma hrozne nebavilo. Do živého zaťalo len dva razy - v drsnom monológu a v smutnej scéne, v ktorej belgická puma rozpráva o tom, ako ju „podrazil“ John Woo. Celkovo ma to výrazne nezaujalo. Van Damme nakrútil už oveľa lepšie filmy. Napríklad Univerzálneho vojaka :-)))

• 12.4.2017  08:21

Zánik rajského ostrova, ktorý v skutočnosti vôbec nemusel byť rajský, je sám osebe zaujímavý a dráždivý. Súperenie domorodých klanov, šialené mystické rituály, „kocka ľadu“, kanibalizmus, to všetko by sa dalo pokojne sfilmovať tak omračujúco, ako Apokalypsa alebo Boh múch. Ako niečo obrovské, temné, ťaživé, zlé, zlovestné, hrôzostrašné, znepokojivé a desivé. No režisér sa uspokojil s tuctovým príbehom a neoriginálnymi postavami, medzi ktorými panujú nezaujímavé vzťahy. Neviem, kde sa stala chyba. Či to malo byť takéto hlúpe od začiatku alebo to takto domagoril až producent Kevin Costner v strižni. Neviem si vysvetliť záhadnú minutáž (dve smrtiace hodiny na scenár, ktorý by si zaslúžil o hodinu menej), nepríjemný rozdiel medzi veľkolepými scénami a scénami, ktoré akoby sa nakrútili na dvore Costnerovej vily. Neviem si vysvetliť komediálne scény brutálne skombinované s až hororovými (úmrtia, šialenstvo) a nahotinkami (prsia v každom zábere). Výsledkom je bizarný, kuriózny (a zlý) mix dospelého filmu s komediálnou rozprávkou. Herecké výkony sú približne rovnako otrasné, v čele s neuveriteľným Jasonom Scottom Lee.

• 9.4.2017  20:55

Tak už viem, prečo len 60%. Lebo to robili nešťastní Nemci. Anakondy sú preukrutné, neskutočné monštrá. Fascinujúce obludy. Proste niečo, o čo by ste sa vo vysokej tráve rozhodne nechceli potknúť. Samice majú v pohode až sedem metrov, niektoré ešte viac. Problém tohto dokumentu je v tom, že sa nevenuje len anakondám, ale i krokodílom. Čo je dosť WTF pri filme, ktorý sa volá Anakonda - Tichý zabijak. Jasné, je OK venovať sa prirodzenému prostrediu, v ktorom táto kráľovná pralesa žije a je OK venovať sa jej potrave a nepriateľom. Ale proste venovať sa tri minúty anakonde a potom 7 minút krokodílovi podľa mňa nie je úplne normálne. Ale na scénu, v ktorej tento obor žerie iného veľhada a obaja visia v korune stromu (!!!) len tak skoro nezabudnem.

• 9.4.2017  20:09
    Zilionáři (2016)

„Raz sa preňho vrátime. O takých 15, 20 rokov. Neviem, koľko sa dáva za federálny zločin.“ Toto je taká hovadina, že fakt mohla vzniknúť len na základe skutočných udalostí. Neviem, čo z toho pôvodne tvorcovia chceli mať – či čistú komédiu, mrazivý triler alebo WTF. Každopádne mrazivý triler to nie je (ale keby to nakrútili Coenovci, mohlo ísť o ďalšie Fargo). Komédia to teoreticky je, prakticky ale ani najvtipnejšie momenty nie sú príliš vtipné. V traileroch to zrejme bola totálna komediálna šupa, ale samotný film príliš nie je vtipný. Ja osobne som sa síce svojím spôsobom bavil, ale miestami som bol dosť zaskočený, prekvapený, zmätený a mierne rozčarovaný a dosť dobre som nevedel, čo si o tom vlastne mám akože myslieť. Takže nakoniec odpoveď predsa len poznáme. Je to wtf. „Neprekvapilo by ma, ak by nám za ton raz poďakoval.“

• 9.4.2017  20:02

„Týmto projektilom sa hovorí Zabijaci policajtov.“ – „Prečo?“ – „Lebo zabíjajú policajtov.“ Ian McShane a Patrick Wilson (ktorého si snáď raz prestanú mýliť s Coleom Hauserom) sú dobrá dvojka, ale majú málo spoločných scén, čiže technicky prísne vzaté nejde o čistokrvný buddy movie. Nepoteší ani slabé zlo - John Leguizamo sa síce snaží, ale pri tajomnej hláške „do mestečka príde temná pomsta!“ si predsa len predstavíte niečo viac, než magora s mačetou. Scenár je hrozný, strašne zamotaný a pritom veľmi jednoduchý. Ponúka množstvo klišé a WTF momentov, ako je prežitie týpka v na cimpr-campr rozstrieľanom aute, bezproblémové prežitie odseknutej končatiny (hovorí tu niekomu niečo pojem vykrvácanie?) alebo neschopnosť trafiť chlapíka, ktorý je odo mňa meter a pol (a ja mám samopal). A to som ešte nespomenul nesympatický kasting vedľajších rolí (Jim Belushi!) a to, že niektoré kľúčové scény boli vystrihnuté (McShane v kancelárii predajcu ojazdených áut). Najviac ma však naštval ženský element, ktorý tento spočiatku príjemne tvrďácky chlapský „western“ stiahol ku dnu. Chlapíka takmer zacementujú zaživa, odseknú mu ruku, všade samé vraždy, korupcia a obchod s muníciou a ona „Sľúbil si mi to!“, „Nebola som ti dosť dobrá?“ alebo „Prečo si odišiel?“. Akože sorry, ale ja by som ju hodil do nádrže s kečupom a išiel preč.

• 9.4.2017  19:58
    Inferno (2016)

„Som zvyknutý odvádzať lepšiu prácu... Ale Talianom to bude stačiť.“ Fraška. Plusy: turistické atrakcie Talianska, asi dve tri scény. A mínusy? Všetko ostatné. Vrátane scenára samozrejme. Ten je ale vlastne natoľko zlý a obsahuje toľko kreténskych twistov (bomby na dverách nemocnice???), až snímka vďaka nemu dosahuje vysokú mieru WTF. A to je svojím spôsobom zábavné. Opakujem a zdôrazňujem - svojím spôsobom. V niektorých scénach to pripomína Fincherovu Hru (!!!). Zaujal ma mimoriadne rafinovaný útek pred nepriateľom: opriem bicykel o stenu a pomocou jeho sedačky preskočím plot. Ale zaujalo ma tiež jemné buchnutie hasiacim prístrojom a vcelku početné momenty, kedy sa na mieste plnom civilov diali zvláštne veci a všetci naokolo sa tvárili, že sa nič nedialo. Tom Hanks je strašný, strašný, strašný, strašná je však i nepochopiteľne céčkarská réžia Rona Howarda, ktorého som síce až na výnimky - na rozdiel od zvyšku sveta - nikdy príliš nemusel, ale takáto blbá réžia prekvapila aj mňa. Film po vizuálnej stránke (až na pár talianskych lokácií) pôsobí až ako televízne béčko. Je pravda, že to celé stálo vraj „len“ 75 miliónov, ale poznám machrov, čo by za 20 miliónov nakrútili vizuálne omračujúcu pecku. A Ron Howard nakrútil toto. Samotná zápletka je príjemne kontroverzná a má niečo do seba (svojské riešenie celosvetovej preľudnenosti), avšak vo filme je to využité len málo, až takmer vôbec. Za toto pôjde môj inak milovaný David Koepp na 100% do pekla. Najradšej by som dal 20%, ale proste to bola taká blbosť, že som sa až bavil :-)

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 102 136