tron

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 35 68 102 135
    • 27.3.2017  07:57
    Paul (2011)

Film pôsobí dojmom, že sa všetci po nociach sústredili na trikovú post-produkciu a keď bolo treba ráno začať nakrúcať, boli TAKÍ s prepáčením ochrápaní, že si poriadne nedovideli ani na koniec nosa a tak všetko len v núdzovom režime rýchlo spráskali na prvú dobrú, poobede sa išli trocha prespať a večer zasa 12 hodín makať na trikoch. Takto to URČITE nebolo, ale na mňa to tak ROZHODNE pôsobilo.

• 26.3.2017  19:35

Tento film ma príliš nezaujímal a pozrel som si ho len z nudy. Vedel som, že má ísť o drsný a špinavý western s Woodym Harrelsonom, ale nakoniec ma najpríjemnejšie prekvapil doteraz skôr zosmiešňovaný Liam Hemsworth. Práve mladší Thorov bráško má v snímke najlepšie scény. Akonáhle mu rupnú nervy, nasere sa a začne to tam v tom odpornom mestečku kydliť, získa snímka poriadny drajv a je sympaticky nekompromisná. Bohužiaľ, toto sa stane len raz za čas a vedľajšia dejová línia so zmagorenou manželkou ma vyložene znechutila.

• 26.3.2017  19:24
    Švýcarák (2016)

SPOILERY!!! Sorry ale nie, toto bolo príliš. Pochopil som to správne, že celý čas šlo o psychopatického stalkera, ktorý žil ako bezdomovec kúsok od domu svojej platonickej lásky (ktorá ani nevie, že existuje) a teda celý film sa odohrával na ploche pár metrov štvorcových? Na ostrove sa tým pádom odohráva iba krátka scénka pred úvodnými titulkami? Resp. odohráva sa v hlave hlavnej postavy, ktorá si les predstavuje ako ostrov? A čo tá mŕtvola preboha??? Akože soráč, ale toto vážne išlo úplne mimo mňa. V jednotlivostiach je to občas až pozoruhodné, režiséri odviedli dobrú poetickú prácu a Daniel Radliffe, nech si kto hovorí čo chce, dole klobúk za to, že to vzal. Ale ako celok je to taká nálož WTF, až som bol znechutený a rozčarovaný. Také drobnosti, ako že mobil má baterku, ktorá vydrží milión rokov bez nabitia (alebo Hankovo zázračne oholenú bradu a nehnijúcu mŕtvolu), tvorcovia neriešia, čo je svojím spôsobom úžasné. Pravdepodobne jedna z najabsurdnejších filmových zápletiek, s akou som sa za celý svoj život stretol. Ale to je asi tak všetko. Vtipné to nie je, ale nie je to ani dráma a postavy sú dosť nepríjemné.

• 25.3.2017  07:30

„Na tomto ostrove je plno neoznačených hrobov.“ – „Tipujem, že ten, čo ti predal košeľu je v jednom z nich.“ Spomienky na jednotku sú strašne hmlisté a vlastne, aby som pravdu povedal, aj sa trocha hanbím, že sa mi svojho času páčila, že som na ňu skočil do kina a že som jej flákol až 80%. Lebo s odstupom času je to dosť veľké zverstvo človeče. Dvojka bola hrozná, tej som dal 40%. Trojke som spočiatku ani nechcel venovať pozornosť. Pripadalo mi trápne a smiešne, ako sa vypapkaný Vin Diesel, nebezpečne sa blížiaci k päťdesiatke, tvári ako najväčší sexoš a macher pod slnkom a ženám okolo neho neurobí nič väčšiu radosť, než sa ním nechať oplodniť. Proste tragikomické. Lenže viete čo? Zbožňujem horory. No ako dieťa som okrem nich vyrastal aj na akčných filmoch. A veľmi si vážim prácu kaskadérov, koordinátorov bojových umení a podobne. Vážia si ich aj akční herci, ktorí to majú v hlave v poriadku a vedia, že by bez nich nič neznamenali. Napríklad Arnold Schwarzenegger alebo Keanu Reeves ich „verejne“ uznávajú a hlásia sa k nim a títo ľudia si vážia ich za to, že sa nehanbia priznať, že potrebujú pomoc profesionálnych kaskadérov. A potom do spolupráce s nimi idú naplno a prevádzajú fakt neuveriteľné akčné grify. A ja? Ja si vážim nielen takýchto hercov, ale, prirodzene, i kaskadérov. A keď som v XXX 3 videl všetky tie neskutočné blbosti a šialenosti, „musel“ som rezignovať a s povzdychom dať 80%. A nikdy by som nebol povedal, že budem taký nadšený z Icea Cubea („11 rokov čakal, kým niekto vytočí 9.“). Ku koncu je toho (všetkého) tak strašne veľa, že som nevládal a proste všetko pod 80% by som vnímal ako falošnosť zo svojej strany.

• 25.3.2017  07:29

„Ja som to nezačal. Tak ma nekritizuj za to, ako som to ukončil.“ Už Argo bolo oproti Zbohom baby pomerne veľkým sklamaním, ale stálo to bol zdatný, zručne nakrútený film. To sa nedá povedať o Pod rúškom noci, ktoré sa Benovi rozpadlo priamo pod rukami. Pôsobí dojmom, že existuje štvorhodinový režisérsky strih, ale tento strih je ešte sto krát nudnejší, než oficiálna kino verzia. Čo je strašné. Kľúčové postavy miznú z deja a potom sa šialene vrátia na osem sekúnd (a behom tých ôsmych sekúnd urobia niečo absurdné – Chris Cooper -, takže výsledkom je WTF). Zásadným udalostiam nie je venovaná dostatočná pozornosť, niektoré nápady evidentne skončili na dlážke strižne, akcia tu v podstate nie je, romantizovanie vraždiacich gangstrov sa mi nikdy nezdalo morálne v poriadku a postavy sú nezaujímavé a obsadené mdlými hercami (za niečo stál snáď len štvorminútový Brendan Gleeson). Dialógy prázdne, scenár banálny, predvídateľný a plný klišé. Občas sa objavia stopové prvky napätia a drámy, ale to nestačí. A výbušné akčné finále vôbec nie je výbušné – i ono je nakrútené a zostrihané voľajako čudne, unavene, monotónne, rutinne, stereotypne a bez života. Ako celý film. Toto veru Benovi, Dennisovi a Leonardovi vôbec nevyšlo.

• 23.3.2017  18:56
    Spojenci (2016)

Nakoniec sa mi to páčilo (chvíľku som dokonca uvažoval nad hodnotením 70%), ale, bože, ako len mne sa do Spojencov nechcelo! Neoslovila ma zápletka, neoslovilo ma meno režiséra a rozhodne ma neoslovili ani herci. A úvod bol skutočne dosť hrozný – takú nudu, akú Zemeckis (napriek pár samopalom) rozpútal v inak atmosférickej Casablance, som už dlho nevidel. Potom to začalo byť trochu čudné, dej skočil o rok dopredu a odohrával sa v Londýne, no až vďaka istému nečakanému (trailery som ignoroval) twistu film konečne získal napätie a začal ma baviť. Skutočne ma zaujímalo, ako to vlastne je. Možno som nad tým ale premýšľal až príliš, pretože som prišiel na to, že keď ju tak neuveriteľne miloval, prečo vôbec niečo písal na papierik. Ale OK, nebudem sa v tom radšej vŕtať. Ku koncu to už začalo byť vyložene zaujímavé, hoci akčná návšteva Francúzska tomu, paradoxne, skôr ublížila a ktorá ako keby tu bola len kvôli producentom, ktorí sa zhrozili nad tým, ako málo akcie vo vyše dvojhodinovej snímke je (čo ale nedáva logiku, lebo hlavným producentom bol Zemeckis...). A ku koncu možno došlo aj na nejaké tie slzičky, čo vám budem hovoriť.

• 23.3.2017  18:54
    Link (1986)

Hoci rád píšem poviedky s vraždiacimi zvieratami a hoci rád pozerám filmy s vraždiacimi zvieratami, o existencii Linka som sa dozvedel až vďaka Eraserhead666 v roku 2017. S nadšením som si ho zohnal a i keď nejde o nič vyložene nadpriemerné, rozhodne to nie je žiadne béčko a som veľmi rád, že som to videl. Starodávny zámok pri večne rozbúrenom mori, spenené vlny, škrekot čajok, okolo lesy a malebné anglické dedinky a po vidieku behajúce svorky útočných psov, to všetko sú ingrediencie, z ktorých režisér vytvoril kus skvelej atmosféry. A evidentne si povedal, že keď už platí opice a cvičiteľov, tak dá primátom skutočne poriadne veľký priestor. A dal. Opica kam len pozrieš. S ľudskými postavami je to bohužiaľ už o poznanie horšie – Elisabeth Shue ešte ako tak fajn a Terence Stamp diabolský, ale z prvej sa čoskoro stane tradičná hororová dievčenská potenciálna obeť a Stamp je len z úvodu a potom zmizne. Troška tomu ubližuje aj scenár, ktorý ukazuje opice miestami s až prehnane vysokou inteligenciou (profesor s nimi síce robil experimenty, ale nezachytil som jediný, ktorý by vysvetľoval zničenie napr. telefónneho spojenia). Samostatnú kapitolu tvorí psychedelická hudba Jerryho Goldsmitha, ktorá je absolútne WTF a absurdne obskúrnym spôsobom úžasná (zároveň však bohužiaľ zľahčovala krvavé scény).

• 22.3.2017  16:15
    Psycho 3 (1986)

Videl som hercov vo filmoch stvárať všeličo, ale keď som Perkinsa videl jačať v ženských šatách a s parochňou, pomyslel som si, že tu niečo nie je v poriadku a či herec náhodou niekomu z Universalu nebol dlžný peniaze, bolo evidentné, že mu ich nevráti a tak sa mu ten niekto zákerne pomstil – dovolil mu režírovať tento extra príšerný scenár.

• 22.3.2017  16:12
    Psycho II (1983)

Nakrútiť sequel Psycha je na prvý pohľad podobne obskúrny, ako nakrútiť sequel Čeľustí. na strane druhej, koho by nezaujímalo, čo sa s Normanom stalo po kultovom konci Hitchcockovej klasiky? Zmätený scenár dvojke však skôr hádže polená pod kolená, než že by jej pomáhal a Perkins bol evidentne plus mínus hercom jednej postavy, takže ani v tomto smere nepredstavuje Psycho 2 žiadnu veľkú slávu. Naopak, hororových fanúšikov relatívne poteší prekvapivá brutálnosť vrážd, miestami to pripomína až piatok 13 a nie pokračovanie po stránke gore minimalistickej jednotky.

• 22.3.2017  09:13

Obsahuje spoilery. Páčilo sa mi to viac, ako Epizóda VII. Film pôsobivo a dráždivo rozširuje univerzum, ktoré síce dôverne poznáme, ale o ktorom sme doteraz len počúvali legendy. Pripomína to jeden kúsok puzzle, ktorý vám dlhodobo chýbal (v inak parádnej mozaike) a pri vysávaní ste ho konečne po pár mesiacoch náhodou našli pod gaučom. Dali ste ho na miesto a kúsok so spokojným klapnutím zacvakol na svoje miesto. Pritom scenár sám osebe je priemerný, odvážil by som sa povedať, že miestami dokonca až jemne hrozný. Ale na mňa to fungovalo – sympatické postavy, skoro žiadny humor, vizuálna stránka krásne retro, parádne lokácie (príroda, interiéry, exteriéry) a dobré akčné scény + drobnosti, ktoré keď sa objavili na scéne, takmer som vyskočil zo stoličky (Darth Vader, Mustafar, princezná, R2-D2, C-3PO). K veci bol aj úderný koniec, ktorý je síce logický, ale aj tak dole klobúk za odvahu. Príjemne ma prekvapil Forest Whitaker, ktorého by som v tomto svete skutočne nečakal (škoda len, že jeho kontroverzný terorista je dosť neprepracovaný a do veľkej miery pre dej zbytočný, zamrzí i malý priestor pre Madsa Mikkelsena). „Robíte si srandu? Som slepý.“

• 22.3.2017  09:01
    Slídil (2014)

Odporný, desivý film s nechutne bezútešnou atmosférou "chladného mesta, ktoré vás v sekunde bez milosti - a upozornenia- zabije" (ktorá mi veľmi pripomenula obdobne depresívny, negatívny Voľný pád). Surové scény, surové dialógy a surovec ako hlavný (anti)hrdina. Druhý raz to už nechcem vidieť. Malo to niečo do seba, ale za najväčší plus by som pokladal práve atmosféru. Scenár, réžia či herci ma neoslovili.

• 22.3.2017  08:40

„Čo ešte nevymyslia,“ krútili sme s pani manželkou hlavou. A je to pravda. Bohužiaľ, ak budete naladení trailerovo, budete sklamaní – drvivá väčšina deja sa odohráva v prekvapivo nudnom supermarkete a v domácnosti, kde prebiehajú hlavné krvavé orgie, len zopár minút. K tomu priemerné postavy, ktoré diváka nemajú príliš veľkú šancu chytiť ako za srdce, tak ani za nič iné. Dobrý vtip príde len raz za cca 20 minút, čo je dosť šokujúce. Film je spočiatku úžasne (nielen sexuálne či politicky) sprostý, vulgárny a zvrhlý, ale už po chvíľke opakované vtipy upadnú do monotónnej sivosti a prichádza rozčarovanie, ktoré nezachráni ani opulentné finále (nechajte sa prekvapiť) a WTF koniec (tiež sa nechajte prekvapiť). Myslím si, že tento film je natoľko vtipný... až je nevtipný.

• 19.3.2017  08:16
    Komorná (2016)

Vôbec sa mi do toho nechcelo, ale nakoniec sa mi to celkom páčilo. Retro japonské komorné drámy nie sú zrovna moja šálka kávy, ale toto mi napriek robustnej dĺžke dosť rýchlo utieklo. Enormnú erotiku by som na vašom mieste nečakal – je tu ledva jedna lesbická scénka -, ale inak je to fajn a najviac fajn je samozrejme šialený scenár, ktorý vám ponúkne niekoľko značne nečakaných twistov, ktoré dovtedajší príbeh zrazu ukážu v úplne inom svetle. Ku koncu ma to už každopádne čiastočne nudilo. A neviem, či tvorcom niekedy odpustím tú absolútne nijako nevyužitú chobotnicu v pivnici (hriech niečo také famózne nepoužiť!!!).

• 19.3.2017  08:14

Po takmer vynikajúcej prvej polovičke (ktorá ma vtiahla do deja) prišlo mierne sklamanie v podobe druhej. Do tej prenikli nedôveryhodné až nezaujímavé sci-fi prvky o prepojených mysliach a vedeckých experimentoch. Myslím, že ak by sa jednalo o „normálnu“ opicu, ktorá by len „bežne“ žiarlila, bolo by to lepšie. Ale zasa by sa Romerovi ťažšie vysvetľovalo, ako je možné, že geneticky neupravená opica dokáže telefonovať.

• 19.3.2017  08:13
    Hon na kance (2008)

Tento film klame. Má 100 minút, no vražedný diviak sa mihne len na 20 sekúnd v úvode a potom v scénke s koňom. Inak skoro nič. Takže žiadne „diviačie Čeľuste v lese“. Naplno začne zviera plátnu dominovať až vo finále, ani vtedy z neho však nevidíme viac, než detaily hlavy a nie celé telo. Oproti „zvyšku“ filmu sú to ale hotové vizuálne diviačie orgie. Čudný zvrat strieda ešte čudnejší, postavy konajú v rozpore so svojou povahou, úmrtia sú čoraz zbytočnejšie. Keď do finále nabehol Afroameričan s katanou, vlastne ma to ani neprekvapilo. Skôr by ma prekvapilo, ak by nenabehol.

• 19.3.2017  08:11
    Chapadla (1977)

Chobotnice a im spriaznené tvory sú pre horor ideálne stvorenia. obludné, desivé, fascinujúce a veľmi zvláštne. Bohužiaľ, v tomto horore si ústrednej chobotnice príliš neužijete, zrejme pre nedostatočný rozpočet. Mínusom je i neujasnenosť ohľadom titulného hrdinu. Na tento post kandiduje hneď viacero osôb, no majú čudne rozmiestnený priestor. Niektorí sú z úvodu nedôležití a nakoniec im patrí akčné finále, iní od začiatku pôsobia ako ústrední hrdinovia a na konci zmiznú z deja a už sa nevrátia. Napriek tomu Chápadlám nechcem uprieť aspoň náznak atmosféry (nočný útok na loď), snahu o herecké výkony, slušné technické prevedenie a nečakané finále.

• 18.3.2017  07:13

Pokojný začiatok je prekvapivo znesiteľný a fajn, najmä vďaka Garfieldovi a dominantnému Hugovi Weavingovi. Výcviková časť dojemná, zábavná i zaujímavá a následne vypukne krvavé inferno, ale... Ale celé to nedrží pokope. Počas výcviku spoznáme plno postáv, z nich mnohé sú veľmi rýchlo rozprášené. Vo výcvikovej pasáži sa bijú humorné scény s tými, v ktorých je hlavná postava brutálne šikanovaná. Vince Vaughn a Sam Worthington ma nepresvedčili, síce sa snažia, ale nie sú príliš dobrí, čo ma u odjakživa mdlého Worthingtona neprekvapilo, ale troška ma to zaskočilo u Vincea, ktorého mám inak pomerne rád. Akonáhle sa začne boj, je to síce nadpriemerne zvládnutá práca, ale už po pár minútach stagnuje a upadá do monotónneho voľnobehu. Pri stej odletenej hlave a osemdesiatom štvrtom zachránenom som sa pristihol pri tom, že sa začínam nebezpečne nudiť. A klišé etuda so zachráneným Japoncom tomu tiež nepomohla. Koniec je potom vyložene patetický. V neposlednom rade nie som fanúšik vojenského prostredia a všetkého, čo k nemu patrí. Vojna je zvrátená a desí ma každý, komu sa páči. Zaujímavé je i to, že celá pasáž, v ktorej mal hrdina (pravdepodobne?) podstúpiť zdravotnícky výcvik, vo filme nie je. Hmmm... no nič Mel, možno nabudúce.

• 16.3.2017  07:53
    Inkarnace (2016)

Normálne som Aarona Eckharta ľutoval, že sa namočil do takejto blbosti (nie, že by to bolo prvý raz...). Už po dvoch minútach ma to príšerne nebavilo. Nápad nie je najhorší, ale spracovaný a napísaný je úplne zle, nezaujímavo a mdlo, pričom rutinná, stereotypná, ako keby dva týždne mŕtveho potkana vidiaca réžia tomu rozhodne, rozhodne, rozhodne nepomáha. Vlastne ani neviem, prečo dávam až 40%. Ale asi preto, že som v živote videl už stovky ešte horších hororov. Aj keď netuším, či toto vôbec bol horor alebo niečo iné. Našťastie sa to trochu rozbehlo aspoň ku koncu a oholený Eckhart fajn. Bradatý a na vozíku nie. Mal ja ako chceš, Inkarnácia. Už sa nikdy viac neuvidíme.

• 16.3.2017  07:51

Námet o apokalypse prameniacej z toho, ako ľudstvo postupne prichádza o všetky svoje zmysly (!), je v podstate fascinujúci a bez debaty originálne. Neviem o tom, že by som niečo také videl v nejakom z tých tisícok a tisícok filmov, ktoré mi v živote prešli rukami. A Ewana McGregora mám rád; pripadá mi ako jeden z mála hercov, ktorí to majú v hlave upratané. A Eva Green je samozrejme tiež fajn, lebo sa pred kamerou veľmi rada vyzlieka a má veľmi zvláštnu sexi auru. Problém je v tom, že po zaujímavom rozjazde a pred vcelku pôsobivým koncom to začne dosť prudko nudiť a miestami až iritovať (nemalá časť deja je „hluchá“, v inej po sebe všetky hystericky vrieskajú, čo tiež nie je príjemné). Výsledné pocity sú veľmi zmiešané. Chápem hodnoteniam 80% a vyššie, i hodnoteniam 40% a nižšie. Ja dávam 40%. Sory, Eva. Viem, že si sa poriadne snažila. Ale na môj vkus je to proste príliš zvláštne.

• 16.3.2017  07:49

Toto je troška komplikované. Pravdupovediac nemám chuť pozrieť si tento film druhý raz (hoci by to nemuselo byť od veci, nakoľko by som vzhľadom na finálne twisty lepšie porozumel niektorým menej zrozumiteľným pasážam predtým), ale musím uznať, že je to natoľko „iné“ a originálne (a dobre napísané, nakrútené, zahraté a oplývajúce veľmi zvláštnou atmosférou), že všetko pod 60% (vrátane) mi pripadá nefér. P.S. – Scenár (podľa knihy) napísal syn Anthonyho Minghellu Max, ktorý si zahral v predchádzajúcom Ajaovom filme Rohy. Max snímku zároveň produkoval.

• 15.3.2017  19:33
    Cyberbully (TV film) (2015)

Vizuálne pekná, ale inak po všetkých stránkach prázdna, nesympatická, protivná a otravná titulná (anti?)hrdinka verzus ochranca obetí kyberšikany, ktorý je však na tom po psychickej stránke podobne, ako ľubovoľný masový vrah, takže sympatie nie sú ani na tejto strane. Do toho „náročná“ výprava až o jednej miestnosti, čo by samozrejme nevadilo, ale celkovo ma tento film proste nenadchol, nezaujal. Páčil sa mi realisticky otvorený koniec, ale ku koncu už ma to vyložene nebavilo a začalo to byť poriadne WTF (kto normálny uprednostní samovraždu pred fotkami na nete? Určite takí ľudia sú, ale aj tak je to WTF.). Paradoxne, film má len 62 minút, čo je úžasne málo, napriek tomu dokáže nudiť, takže dole klobúk. Iné internetové/FB/četové trilery ma bavili viac (napr. The Den alebo Odobrať z priateľov).

• 14.3.2017  09:22

Desivý a zlý film. Film, ktorý nikto nechcel. Jednotke som dal svojho času 80%, pretože mi pripadala dostatočne „iná“ na to, aby si to zaslúžila, ale faktom je, že som ju videl raz v živote a stačilo. S dvojkou to bude ešte horšie. Ako keby sa snažila prekonať rekord v odpornostiach, urážkach, ponižovaní, temnosti. Samozrejme, na prvom filme bola najlepšie práve kombinácia čarovného času Vianoc s otrasným, strašným a príšerným chlapom, ale malo to niečo do seba. V dvojke nemá. Sequel je už len nechutný a vyložene cez čiaru. Bolí to najmä v prípade Kathy Bates, ktorú som vždy vnímal tak trocha ako „našu mamu“, takže mi nie je zrovna dva razy príjemné, pozerať sa na ňu v takýchto filmoch. Záverečné titulky sú potom už len zhnitou čerešničkou na torte. Niekomu sa maximálna porcia odpornosti bude určite páčiť, ale mňa to proste len nebavilo a občas som si grcol do pusy. A komédia, no neviem človeče, toto je skôr mrazivý triler. O to horšie je, keď tvorcovia na konci začnú moralizovať, poučovať a prichádzať so „skutočným“ čarom vianočných sviatkov.

• 14.3.2017  09:09

Pri sledovaní tohto filmu som si spomenul na Michaela Rookera, ktorý, podobne ako William Forsythe, tiež nikdy nebol nejakým extra úžasným hercom a napriek tomu má istú kultovú povesť (niečo ako Danny Trejo, Tony Todd alebo Gary Busey). Jeden podstatný rozdiel medzi Michaelom a Williamom tu však je – kým Michael sa s pribúdajúcimi rokmi dokázal vymaniť z béčkarskej filmografie (minimálne účasťou vo Walking Dead a Strážcoch Galaxie), William nie a je z filmu do filmu horší a ešte horší. Mal zopár pekných rolí (Skala, Vyvrheli z pekla), ale tým to haslo. Kým Michael si sériového vraha zahral v začiatkoch svojej kariéry, jeho to postretlo až na jej sklonku. Dear Mr. Gacy je inšpirovaný skutočnými udalosťami, lenže tie sú natoľko absurdné, kuriózne a WTF, že tomu nikto neuverí. Mladý študent sa rozhodol napísať koncoročnú školskú prácu o Gacym, toho času čakajúcim (už asi sto rokov) v base na vykonanie trestu smrti. Udržiavali spolu bohatý písomný styk, následne chlapcovi Gacy začal volať domov, mladíkovi z toho značne drblo, Gacyho popravili, mladík úspešne doštudoval, napísal o tom knihu „Posledná obeť“, stal sa z neho prokurátor a nakoniec spáchal samovraždu. Šialené, čo poviete? Samotný film je bohužiaľ značne slabý, niečo ako béčkarský Nadaný žiak. Pôsobí škaredým, televíznym dojmom a je plný neuveriteľných momentov (vrah čakajúci na trest smrti má pod palcom polku bacharov), no najhoršiu ranu mu zasadzujú céčkarskí herci v čele s nesympatickým mladíkom a skrachovaným a nechcene smiešnym Forsytheom. Najviac mi nakoniec v hlave vŕtala bizarná zhoda mien Jason Moss/Jesse Moss. Ale záverečné titulky boli fajn.

• 13.3.2017  08:17

Asi obsahuje spoilery. Dva filmy v jednom. Banálny rape and revenge triler (ktorý z priemeru jemne dohora povyťahuje snáď len prašná texaská výprava a skvelý Michael Shannon, ktorého by ste v podobnej chvíli aj vy určite chceli mať na svojej strane) a pomerne tupá melodramatická vzťahovka s úplne nezaujímavými postavami. Jake to uhral celkom fajn, ale Amy Adams je sympatická asi ako pes s besnotou. Nebyť Shannona, zrejme idem na 40%.

• 12.3.2017  12:10
    Mine (2016)

Sú tu. Medzi nami. Filmy s minimom postáv a odohrávajúce sa na brutálne obmedzenom priestore (truhla, miestnosť, auto). Mína je ďalším z nich. A zároveň je ďalším dôkazom, že podobné záležitosti majú super zápletky, ale nie scenáre. Niečo také „extrémne“ proste, česť výnimkám, má šancu zaujať diváka počas krátkometrážnej stopáže, ale nie počas celovečernej. Takže spravidla po dobrom rozbehu a uchádzajúcom strede prichádza rozvláčne finále, ktoré diváka ubije do polokómy a nakoniec je rád, keď prídu titulky. Paradoxne, Mína získa napätie, drajv a atmosféru až ku koncu, kedy na rad príde viacero dosť solídne mrazivých flashbackov, ktoré vás možno dokonca až mierne dojmú. Poteší aj hlavný hrdina, ktorého nemáte chuť vlastnoručne zavraždiť, čo je veľké plus, pretože je to jeden z minima hercov, ktorých v tomto filme uvidíme. Nanešťastie niekomu „múdremu“ napadlo natiahnuť chabý námet až na takmer dve hodiny a to je (samo)vražedné.

• 12.3.2017  10:51
    S kuchařem kolem světa (TV pořad) (2007)

Rozkošný francúzsky kuchár behá po svete, s každým okamžite nadväzuje priateľské kontakty a o dve minúty už stojí v jeho kuchyni a všetci sa pôvabne chichocú, objímajú a jedia. Mne sa to páči. Roztopašný kuchársky cestopis s Fredom Chesneauom, ktorého by som chcel mať doma. Aspoň na chvíľu.

• 10.3.2017  07:29
    Patriots Day (2016)

Kebyže Peter Berg a Mark Wahlberg spolu nakrútia ešte 8 filmov, vôbec by mi to nevadilo, pretože po Deepwater Horizon je Patriots Day druhou nenápadnou peckou, ktorá papierovo neznie nijako extra zázračne, ale už po prvých minútach vás upúta a nepustí do konca. A na tom konci budete strhaní, smutní, ale zároveň dojatí a vnútorne naplnení. Myslel som si, že ma to bude neskutočne nudiť a zdanlivo prehnaná minutáž ma tiež veľmi odrádzala, nakoniec sme si to ale s pani manželkou pozreli a neviem, komu z nás sa to páčilo viac. V pár vetách sa to s americkým patriotizmom jemne preháňa, ale inak je Berg relatívne nad vecou, nesnaží sa démonizovať moslimov. Naopak, občas si dokonca pichne do vlastného hniezda (sprisahanecká teória o 11. septembri). Akcie je máličko, ale keď už sa niečo objaví, je to intenzívne. A veľa tomu dodáva i dokumentárny štýl rozprávania a super herci v podporných roličkách (Bacon, Goodman, J.K. Simmons).

• 10.3.2017  07:12
    Curve (2015)

Nezáživné béčko prekvapivo z produkcie Jaume Colleta-Serru. Matný magor, už hlasovým prejavom protivná ženská obeť, jedno blbé auto na dne priekopy a do toho... čo vlastne? Nuž, ani nič. Biedne stopové prvky napätia, takmer žiadna atmosféra, očakávateľné zvraty, klišé dialógy. Z letargie ma vyrušila snáď len krysa, dialóg o prvej sexuálnej skúsenosti a možno ešte pár drobností. Ďalší dôkaz toho, že filmy s minimom hercov a odohrávajúce sa len na pár metroch štvorcových (napr. Pochovaný zaživa) sú na jednej strane zaujímavými experimentami... ale v konečnom efekte aj dosť nezáživnými a nudnými, česť výnimkám (127 hodín). Keď som sa dozvedel, že to režíroval režisér skvelých filmov Svet podľa Prota a Kľúč, skoro som spadol zo stoličky.

• 9.3.2017  07:56

Jednotku som videl v kine a páčila sa mi, dvojku som dodnes nevidel a neľutujem to – a trojka? Ľahký nadpriemer. Najviac sa mi páčili smutné pasáže, kedy sa melancholicko-nostalgicky spomínalo na „staré dobré časy“. Samotný scenár je miestami dosť zlý, inokedy má ale svetlejšie chvíľky a dokáže pobaviť a rozosmiať, ale i dojať. Miestami je to príliš rozvláčne, nelogické, rozťahané, stereotypné a dokonca trápne (Ed Sheeran???), ale inak som prekvapený, že prevládajú skôr pozitívne pocity. A to mám veľmi rád Votrelca.

• 8.3.2017  08:09

Hovorili mi, že to je pecka. A ja som im neveril. A potom som uveril. Pritom katastrofické drámy rozhodne nie sú mojou srdcovkou, Kurta Russella mám rád, ale že by mi nejako extra prirástol k telu sa povedať nedá a Mark Wahlberg vie byť fajn, ale niekedy vie byť aj riadne béčko. A výsledné dojmy? Svojho času v cinemáckej recenzii Titanicu napísali, že na katastrofických filmoch zvykne bývať najlepšia druhá polka, kedy to začne vybuchovať/horieť/potápať a divák musí „nejako“ pretrpieť úvodné budovanie atmosféry, postáv a vzťahov. Autor následne dodal, že v Titanicu to v jeho druhej polke samozrejme úžasne vybuchuje a že je to špička CGI, ale že na Cameronovom fláku je úžasné, že rovnako báječne a fantasticky funguje aj jeho prvá polovica. A presne to môžem povedať aj o tomto filme. Budovanie postáv a vzťahov je natoľko vydarené, že keď zaznie prvá explózia, prajete si vrátiť čas resp. aby bol celý film len o bežnom dni na ropnej plošine a k žiadnej katastrofe by nedošlo. Najväčší podiel na tom má nielen zručný Berg, ale hlavne skvelí herci v čele so sebavedomým sympaťákom Wahlbergom, drsným správňakom Kurtom a sexy Kate Hudson. Dokonca ma to dojalo, takže u mňa super. Sranda dňa: Kate Hudson je dcérou Goldie Hawn, čiže Kurt Russell je čosi ako jej nevlastným otcom (ale s Goldie sa nikdy oficiálne nevzali).

<< předchozí 1 2 3 4 35 68 102 135