• Krátkometrážní

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Řekl bych, že správná pohádka se pozná podle toho, že si ji užijí i starší. To o této rozhodně neplatí. Už po deseti minutách prakticky víte, co se bude dál dít. Chvílemi to začalo být docela snesitelné, ale přesně ve chvíli, kdy jsem si řekl, že už je to fajn, mě praštil do ksichtu nějaký fakt špatný vtip (většinou vtip na základě něčího zadku). Jde to líp.

After: Polibek (2019)

UPRAVENÝ KOMENTÁŘ: Po několikátém zhlédnutí nejen prvního dílu musím s radostí konstatovat, že tahle sága se nekriticky stala mojí guilty pleasure číslo jedna, je to zážitek na celý život a budete si přát vidět to znovu jako poprvé.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Nestačil jsem se divit, do čeho Česká televize zvládá dávat peníze. Kostýmy a výběr herců je sice velmi působivý, ale zápletku tu nehledejte. Nějakou charakteristiku postav nedostáváme, není tu žádný vývoj postav, dialogy jsou prázdné a dějově je to velmi plytké. Nefunguje to ani po té informativní stránce, tudíž lidé, kteří se to v dějepise neučili, nebo si to už nepamatují, si z toho nic neodnesou. Co už byla ale poslední kapka byla samotná bitva na Bílé hoře, plná nepochopitelných slowmotionů, divných detailů a nerozmyšleného střihu.

Gympl (2007)

Asi chápu, co tím chtěl básník říci, ale v těch situacích, kdy to má být vtipné, je to spíš trapné, a v situacích, kdy to má být dramatické nebo romantické, jsem se tomu smál. Gympl přinesl řadu hlášek, na které nezapomenu, ale převratný filmový zážitek to skutečně není.

Vykoupení - Zrození Kingdom Come: Deliverance (2018)

Dokument úžasně mapující vývoj dle mého názoru nejlepší české hry vůbec. Kluci z Vortexu si na kvalitě dali velmi záležet. V dokumentu mluví hodně lidí, každý mluví z trochu jiného úhlu o něčem jiném, dozvídáme se spoustu radostí i strastí, které vývojáři zažili, až to celé vypukne v uvědomění, že se čecháčkům podařilo i přes všechny skutečnosti vytvořit jednu z nejkomplexnějších her za poslední dobu.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Možná jsem film tolik neprocítil, protože Pokémoni šli vždycky nějak kolem mě, ale tohle nebylo tolik uspokojující. První polovina mi přišla naprosto hloupá, nicméně druhá polovina už byla o poznání zajímavější a finále mě celkem dostalo. Pikachu je charakterově i vizuálně velmi dobře zvládnutý, zato jeho parťák Tim je takový nemastný neslaný a v žádném případě to není jakkoliv zapamatovatelná postava. Sice z toho srší peníze, ale zároveň z toho srší předvídatelný příběh a to, že to je mířené na děti a milovníky Pokémonů.

Taxi 5 (2018)

Netuším, co si Franck Gastambide myslel, když tenhle brak točil. Postavy jsou plytké, humor rozdělen na perverzní, nebo na zvracení na přední sklo auta, příběh je úplně o ničem a herce pro hlavní záporáky nejspíš hledali v nějakém ochotnickém spolku. Samozřejmě, že mě mrzí, že ty úžasné hlavní postavy z předešlých filmů tu nejsou, nicméně šlo z toho udělat alespoň průměrný film. Tenhle film ale skutečně hodnotu nemá. Jednu hvězdičku uděluji za nostalgickou scénu, kdy Alan vypráví Sylvánovi příběh předešlých čtyřech filmů, a taky za pár naháněček v autech za zvuků Pump It od Black Eyed Peas.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Všechny díly seriálu jsem viděl asi tolikrát, kolikrát je nakopírovaný plakát s tenistkou, co se škrábe v zadku. Po těch letech jsem úplně zapomněl vrátit knížku z knihovny. I při tomto hodnocení lehce vzpomínám, no to asi bude Deja Vu - zní to tak! Rozhodně nelituji toho času stráveného u tohoto seriálu, i když to možná vypadá, že jsem trochu maggg... maggg.. maggor. Řekl bych, že mi po sledování stouplo IQ na 6000, což je stejně, jako má 6000 učitelů tělocviku. I přesto, že je tento seriál už po takové době poměrně mrtvý, Dave, se na něj vždycky rád podívám. Ale stále nejspíš upřednostňuji kuře. S toustem. Dá si někdo toast? Nebo palačinku?

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Čekal jsem, že to bude taková zmodernizovaná volovinka bez příběhu, ale vyklubal se z toho jeden z nejlepších Asterixů. Úžasný příběh, který jen nerecykluje starou zápletku, přináší nové postavy, humor, moderní animace, které ale hodně připomínají starý styl a hlavně - šťastné a hezké ukončení. "A ještě mi řekněte, že je to k ničemu!"